Одним із найважливіших завдань сучасного вчителя української мови є розвиток зв’язного мовлення школярів. При створенні деяких видів робіт в учнів виникають певні труднощі. Так, наприклад, при написанні у 8 класі твору-опису за пам’ятками історії та культури проблемою дітей (особливо тих, які мешкають далеко від культурних центрів) є відсутність можливості познайомитися з об’єктом свого майбутнього опису. Враховуючи, що завданням для даного уроку є необхідність відобразити витвір архітектури в усіх деталях, пропоную своїм учням створену мною презентацію, завдяки якій вони мають можливість змалювати Свято-Благовіщенський собор міста Харкова.
Даний матеріал є цікавим не тільки для педагогів нашого міста, а й для будь-якого вчителя-словесника, оскільки в запропонованій роботі відображено етапи уроку при написанні творів-описів архітектурних пам’яток.
Створений проект дозволяє учням, по-перше, побачити описуваний об’єкт у сучасному 3-D просторі, наблизитися до нього, уважно роздивитися всі деталі та особливості споруди.
По-друге, разом з учнями вивчаємо не лише сучасний вигляд пам’ятки, значення та роль храму в духовному житті міста, а й здійснюємо екскурс у минуле, знайомимося з його історією.
По-третє, запропоновані матеріали активізують діяльність учнів, які
можуть безпомилково визначити форму, розмір, колір даної споруди. Маючи наглядний матеріал, школярі успішно справляють зі словниковою роботою, а також добре засвоюють необхідну архітектурну термінологію.
По-четверте, для слабких учнів полегшуємо роботу зі складанням плану), а сильні учні мають додатковий час на створення авторських ліричних відступів чи для дослідницької роботи.
І, безумовно, подібні роботи прищеплюють почуття патріотизму, гордості за свій рідний край, свою Батьківщину, розвивають почуття прекрасного.