Користувацький вхід

Розробка уроку для 9 класу «Захист проекту. Оцінювання результатів проектної діяльності»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ДЛЯ УЧНІВ 9 КЛАСУ З ТЕМИ
«ЗАХИСТ ПРОЕКТУ. ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

Мета: 1.Узагальнення знань умінь і навичок учнів з розділу «Технологія оздоблення виробів».
2.Розвиток аналітичних здібностей та логічного мислення. 3.Виховання організованості ,
раціональності, практичності. 4.Розвиток уяви про професії.

Завдання уроку: оцінювання власних виробів, захист проектних робіт з використанням
мультимедійної презентації, визначення найкращого дизайнерського агентства.

Наочні посібники , ТЗН, додатковий матеріал: картки з великими літерами ( для
демонстрування на дошці слова «Результат»; пояснювальні записки проектних робіт та
виготовленні вироби учнів; таблиця оцінювання; оцінюючи листи; манекен; блузка без
коміру; тестові завдання; комп’ютер; проектор; виставка творчих робіт учнів.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань, застосування знань, умінь і навичок.

Форма проведення: ділова гра.

Час: 45 хв.

ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент. Створення позитивного емоційного настрою учнів
Привітання й перевірка присутніх.
У класі підготовлено виставку дитячих робіт «Творча майстерня» (за матеріалами творчих проектів опрацьованого модуля ), таблиця оцінювання на дошці (додаток А), таблички для назви дизайнерських агентств. Учні розміщуються в класі за групами.

Учитель, читаючи учням наведений вірш Г. Гаврилюк , прикріплює поступово до дошки літери, з яких утворюється слово «Результат». Саме на цьому уроці учні презентують результат своєї проектної діяльності, над яким вони працювали на попередніх уроках.
Рішучість до нас на урок завітала,
Аж ось енергійність її наздогнала,
Завзяття з умінням до класу прийшли,
Й любов до навчання з собою взяли.
Терпіння й активність теж не забарились,
І творчість, звичайно, до класу з’явилась.
Якщо ж вони стануть усі в один ряд,
То вийде відмінний у нас РЕЗУЛЬТАТ!

2. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Діти, сьогодні у нас з вами незвичайний урок і тому я пропоную вам підключити свою фантазію. Уявіть собі, що наша школа це велика швейна фабрика під назвою «Чарівниця», яка виготовила плечовий виріб - блузку без коміра. Для повного композиційного завершення цього виробу швейна фабрика звернулась до дизайнерських агентств, в ролі яких ви сьогодні будете виступати. Зверніть увагу , на ваших столах є таблички де ви повинні указати назву свого дизайнерського агентства .

Учні обговорюють та записують назву агентства на табличці. Кожна група оголошує назву свого дизайнерського агентства.

Учитель. За допомогою своєї проектної роботи, ви повинні довести, що саме ваш виріб є найкращим для цієї моделі. По результатам цієї роботи буде визначено з яким дизайнерським агентством швейна фабрика заключить договір про співпрацю. Оцінювати результати вашої роботи буде експертна комісія.
Сьогодні на нашому уроці присутні гості, це вчителі трудового навчання з інших шкіл міста. Саме вони будуть виконувати роль експертної комісії.
На протязі нашого уроку ми з вами обираємо дизайнерське агентство. Дівчата а ви знаєте хто такий дизайнер?

Учень. Дизайнер – людина яка займається дизайном, тобто зовнішнім виглядом, оформленням чого не будь, завданням якого – зробити зручним і красивим те, що оточує людину в повсякденному житті. У цьому напрямку працюють багато фахівців: Художники-конструктори автомобілів, верстатів, механізмів, розробки побутової техніки, проектувальники меблів, творці моделей одягу, взуття. Таких фахівців прийнято зараз називати дизайнерами (дизайнер-конструктор, дизайнер-колорист, дизайнер-візажист, дизайнер зачісок, дизайнер-модельєр, ландшафтний дизайнер, дизайнер інтер’єру.

Учитель. Дякую за цікаву інформацію. Повертаючись до вибору наших дизайнерських агентств, ми повинні пам’ятати, що наш вибір повинен бути прозорим. В цьому нам допоможе таблиця оцінювання результатів вашої діяльності (додаток А). Зараз ми можемо занести перші данні, це назва наших агентств і додатковий бал за цікаву і корисну інформацію.

3. Систематизація знань.

Учитель. Діти сьогодні на уроці вам потрібно оцінити готовий виріб за критеріями.
У вас на столах лежить лист оцінювання готового виробу. (додаток Б). Над цією роботою ви будете працювати у групах . Обміняйтеся будь ласка своїми виробами, уважно ознайомтесь з ними, порадьтесь між собою, пам’ятайте що всі свої твердження ви повинні аргументувати і шановливо ставитись до роботи інших учнів.

Учні обмінюються готовими виробами та оцінюють їх. По закінченню цієї роботи дыти оголошують результати, аргументуючи їх, які заносяться до таблиці оцінювання.

Учитель. Кожний виріб , або продукт харчування який потрапляє на полиці магазинів проходе через руки контролера ВТК(відділ технічного контролю). Зараз ви виконували цю роботу. А хто може нам розповісти про цю професію?

Учень. Контролер ВТК це - контролер відділу технічного контролю. Предметом праці робітників служби технічного контролю підприємств є досягнення високої якості всіх видів виготовляємої продукції, забезпечення відповідності її показників рівню світових досягнень.
Показники якості – е точність розмірів, надійність експлуатації , зручність використання, відповідність ГОСТам, вимогам естетики. Контролер отримуючи готові вироби, перевіряє кожне з них, робить відмітку свідоцтва контролю, оформляє супроводжувальну документацію. Контролер не тільки виявляє брак, але і вивчає його причини, та пропонує дії його усунення.
Контролер ВТК – експерт з якості. Він повинен бути принциповим, уважним, коректним. (За цю відповідь учні отримують додатковий бал.)

Учитель. На попередніх уроках ми з вами працювали над виготовленням оздоблення для одягу. Ви отримали готовий виріб, який повинен супроводжуватись документацією. Це ваше портфоліо, оцінювати яке буде наша експертна комісія за допомогою листа оцінювання портфоліо (додаток В). Передайте свої роботи нашій експертній комісії. ( Учні передають свої вироби, портфоліо для оцінювання експертній комісії) .
Поки працює експертна комісія , я пропоную вам поетичну хвилинку.(додаток Д)
Учням дається зразок вірша з незакінченими реченнями і варіанти слів, які закінчують ці речення. В результаті повинен отриматись складений вірш.
Експертна комісія озвучує результати за портфоліо які заносяться у таблицю.

4.Презентація творчих проектів.

Учням пропонується розпочати презентацію творчих проектів. Вони за власним бажанням в складі груп презентують свої роботи, користуючись орієнтовним планом, який учитель повідомив на попередньому занятті. Для якісного оцінювання експертна комісія під час виступу дітей заповнює оціночний лист (додаток Г). По закінченню цієї роботи, результати оголошуються і заносяться до таблиці оцінювання.

6. Підсумки заняття.
Учитель дякує дітям за плідну діяльність на занятті. Користуючись таблицею оцінювання за участю діти підраховується загальний бал, оголошується результат.
За результатами визначається дизайнерське агентство, яке отримало найбільшу кількість балів і з яким швейна фабрика «Чарівниця» заключає договір про подальшу працю. Всі групи нагороджуються грамотами за плідну роботу.

7.Домашнэ завдання.
Прибирання робочих місць.

Додаток А
Таблиця оцінювання


Дизайнерське
агентство Готовий виріб Портфоліо Презентація Всього Додатковий бал
12 12 12

Додаток Б
Лист оцінювання готового виробу
Що оцінюємо Критерії оцінювання Оцінка в балах
Максим. Факт.

Готовий виріб 1. зовнішній вигляд
охайний 1
привабливий 1
2.оригінальність
форми класична 1
незвичайна 2
3. Зручність у використанні
Зручна застібка 0.5
Складна, не зручна застібка 0
4. Якість технологічної обробки
Технологія обробки 2
використання технік:
вишивка (нитки, бісер, стрічки)
в’язання гачком
мереживо, тасьма, стрічки
оздоблювальні шви, рюші, квіти
0.5
0.5
0.5
0.5
5. Економічність Низька собівартість 0.5
Економія часу на виготовлення вироб. 0.5
5. Композиційна
завершеність виробу відповідає ескізу виробу 1
не відповідає ескізу 0.5
Всього
12

Додаток В
Лист оцінювання портфоліо
Що оцінюємо Критерії оцінювання Оцінка в балах
Макс. Факт.

Портфоліо 1. Титульна
сторінка Завуальована назва 1
Хто виконав, перевірив 1
2. Розкриття теми

Обґрунтування теми проекту 1
Історична довідка 1
Моделі-аналоги, вибір моделі 1
Ескіз моделі, опис моделі 1
Вибір матеріалів та інструментів,
техніка безпеки 1
Технологічна карта 1
Економічна ,екологічна оцінка проекту 1
Висновок, реклама 1
3. Оформлення
портфоліо Естетичний вигляд 1
Малюнки, фотокартки, схеми, таблиці 1
Всього 12

Додаток Г

Лист оцінювання презентації
Що оцінюємо Критерії оцінювання Оцінка в балах
Максим. Факти.

Презентацію 1. Слажена робота всіх членів команди

2. Переконливість та аргументованість виступу.

3. Реклама власного виробу з використанням віршів 4

4

4
всього 12

Додаток Д
Поетична хвилинка

Він маленький і яскравий,
Доповняє одяг вдало
Його робить не повторним,
Прикрашає шкільну форму
Кофту,светр, плаття, блузу,
Ви вгадали, що це друзі?
Це зйомний милий комірець
Оригінальний та зручний,
Він є зразком дівочих мрій.
Ти захочеш його зшити
На свій смак все обробити.
В тебе вийде – обіцяю!
Бо досвід невеличкий маю.

Готові комірці: « Карнавал », « Морська перлина », « Glamour ».

Автор: 

Кремньова Світлана Анатоліївна
вчитель трудового навчання
Каховської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 Каховської міської ради Херсонської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі