Користувацький вхід

Особливості догляду за в'язаними виробами з натуральних матеріалів. Оцінювання готових виробів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

«Особливості догляду за в’язаними виробами з натуральних
матеріалів. Оцінювання готових виробів».

Мета. 1. Узагальнення вмінь і навичок учнів з розділу «Технологія виготовлення виробів в’язаних гачком». 2. Розвиток аналітичних здібностей, та логічного мислення. 3. Виховання працелюбності, організованості, раціональності. 4. Розвиток уяви про професію.

Завдання уроку. Самостійне складання правил догляду за в’язаними виробами, оцінювання виробу за критеріями оцінювання, відповісти на теоретичні питання з теми «Технологія виготовлення виробів в’язаних гачком».

Наочні посібники, додаткові матеріали. Індивідуальні картки – завдання, індивідуальна таблиця оцінювання, картки з теоретичними запитаннями.

Тип уроку. Урок перевірки знань, умінь і навичок.

Форма проведення. Урок подорож.

Час. 45 хв.

Хід уроку.
1. Організаційний момент.
Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття.
Створення позитивного емоційного настрою учнів.
УЧИТЕЛЬ. Доброго дня діти! Сьогодні під час заняття ми з вами вирушимо в цікаву і захоплюючу подорож «потягом Знань» в чудову країну, що має назву – В’язання. Але відправимось ми не одні, а візьмемо із собою маленьких помічників – паперові ляльки. (У кожного учня на столі лежать паперовий чоловічок – стік.) Напишіть, будь ласка, на ціх стіках, чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття, і посадіть свою ляльку у «потяг Знань». (Учні записують свої очікування і прикріплюють чоловіків на дошці, зачитуючи, за бажанням, свої очікування від заняття.)

2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
- Застосовую прийом рефлексії «Спіймай помилку».
Учні отримують індивідуальні картки – завдання з навмисно допущеною помилкою (додаток А), про яку попереджені заздалегідь. В роботі використовують графічні позначення по догляду за виробами. Учні знаходять помилку в запропонованій картці, виправляють і письмово пояснюють. При цьому вони вчаться самостійно знаходити, виправляти і і пояснювати помилки. У них формуються навички самоконтролю, самооцінки, усвідомлення сприйняття навчального матеріалу.

3. Мотивація навчальної діяльності.
УЧИТЕЛЬ. Діти, ви мабуть, здогадалися, над якою темою ми будемо працювати. Адже звернувши увагу на ваші виготовлені вироби, помилитися важко. Тема нашого заняття – « Особливості догляду за в’язаними виробами з натуральних матеріалів. Оцінювання готового виробу». Виходячи з назви нашої теми, які завдання, на вашу думку, вам необхідно буде виконано впродовж заняття? (Учні називають завдання, які вчитель швидко записує на дошці) Отже, подорожуючи країною В’язання, ви самостійно склали правила догляду за виробами, залишилось оцінити свій власний виріб за критеріями оцінювання.

Я вважаю, що все те, чого ви навчитесь упродовж занять, у майбутньому стане вам у великій пригоді. Бо якщо жінка вміє правильно доглядати та зберігати в’язані вироби, вона таким чином може заощадити сімейні кошти і дотримувати вироби у гарному вигляді.

4. Систематизація знань.
УЧИТЕЛЬ. Наш потяг рушає, а ось наша перша зупинка – станція магазин «Чарівний клубочок». Вам необхідно придбати якусь в’язану річ для подарунка. Ви повинні оцінити кожну річ і обрати найкращу. В цьому вам допоможе таблиця оцінювання готового виробу (додаток Б).

Вчитель ознайомлює учнів з таблицею оцінювання готового виробу, в яку будуть заноситись результати їх діяльності. Кожен учень має свою власну таблицю, до якої записує свої результати.

УЧИТЕЛЬ. Діти, я пропоную обмінятись готовими виробами, і за допомогою таблиці оцінювання визначити якість готового виробу. Ваш результат повинен бути аргументований. За результатами цієї роботи ми оберемо найкращі вироби для подарунку. (після закінчення, діти оголошують свої результати аргументуючи їх, обираються найкращі вироби).

УЧИТЕЛЬ. Діти, ви мабуть трохи втомились. Я пропоную вам зупинитись на слідуючий станції, яка називається – «Руханка», і трохи набратися сил для наступної подорожі.
(Проводиться хвилинка відпочинку )

Разом, підніміться і до сонця потягніться,
Ніби сонях золотавий, погойдайтесь вліво й вправо.
Раптом вітер налітає й до землі всіх прихиляє…
Дощик пил увесь з нас змив і усіх повеселив,
Тож за парти слід сідати і роботу завершати!

УЧИТЕЛЬ. Діти, відпочивши, ми з новими силами продовжуємо нашу подорож. Наступна зупинка – станція «Знайка». Тому я вам пропоную теоретичні питання для перевірки ваших знань (додаток В). На ваших столах лежать картки з теоретичними питаннями, в яких ви повинні знаком «+» позначити правильні твердження. (По закінченню роботи , учні виконують самостійну перевірку у парах. Зразок відповіді надає вчитель. Результати цієї роботи заносяться до власної таблиці оцінювання.)

5. Підбиття підсумків заняття.

УЧИТЕЛЬ. Діти, наша подорож добігла кінця, і перед нами остання зупинка за назвою «Підсумкова». Мені дуже цікаво дізнатись, здійснились ваші очікування від сьогоднішнього уроку? (Діти діляться своїми враженнями ).

Учитель повідомляє й пояснює отримані учнями оцінки; методом рефлексії аналізує з дітьми рівень досягнення поставлених на занятті завдань (чого навчились, що засвоїли).

Домашнє завдання .
Закінчити роботу з оформлення пояснювальної записки проекту та підготуватись до його захисту.

Додаток А
1. Картка для індивідуального опитування.
П.І. учня _________________
Що треба виправити в карті, для того щоб правила догляду були вірними.
__ ___, ___ __, ____ _, __ ____ .

2. Картка для індивідуального опитування.
П.І. учня _________________
Що треба виправити в карті, для того щоб правила догляду були вірними.
__ ___, __ ___, ___ __, ______ .

3. Картка для індивідуального опитування.
П.І. учня _________________
Що треба виправити в карті, для того щоб правила догляду були вірними.
__ ___, __ ___, __ ___, __ ____ .

4. Картка для індивідуального опитування.
П.І. учня _________________
Що треба виправити в карті, для того щоб правила догляду були вірними.
__ ___, __ ___, __ ___, ___ ___ .

5. Картка для індивідуального опитування.
П.І. учня _________________
Що треба виправити в карті, для того щоб правила догляду були вірними.
__ ___, _ ____, _ ____, ___ ___ .

6. Картка для індивідуального опитування.
П.І. учня _________________
Що треба виправити в карті, для того щоб правила догляду були вірними.
__ ___, __ ___, ___ __, __ ____ .

Додаток Б.

Таблиця оцінювання

Прізвище, ім’я :______________________________________
Дата початку роботи:_________________________________
Клас:_______________________________________________

Що оцінюємо Критерії оцінювання Оцінка в балах
Максим. Фактична

Готовий виріб Привабливість готового виробу
(естетичний зовнішній вигляд)
2
Оригінальність конструкції:
- класична форма
- незвичайна 2
1
1
Практичність (зручність в експлуатації)
- є застібка
- вузол
- нема потреби в застібці 3
1
1
1
Якість технологічної обробки виробу:
- чіткий візерунок
- складність
- використання кількох кольорів ниток
- виконана остаточна обробка 4

1
1
1
1
Економічність
1
Всього 12

Готовий виріб
(12) Теоретичні запитання (12) Середній бал

Додаток В
Теоретичні питання для перевірки знань

1. В якому положенні повинен знаходитись гачок у портфелі:
А вертикально;
Б горизонтально;
В немає значення;

2. Як правильно підібрати гачок до ниток:
А гачок повинен бути трохи товще ниток;
Б гачок повинен бути трохи тонше ниток;
В гачок і нитки повинні бути однієї товщини;

3. З чого починають в’язання гачком;
А з в’язання повітряної петлі;
Б з в’язання стовпчиків без накиду;
В по-різному;

4. Що означає № гачка:
А довжина гачка;
Б товщина гачка;
В кількість гачків у наборі;

5. Що роблять з ниткою коли в’язання закінчено:
А відрізають;
Б відрізають та ховають у в’язаному полотні;
В відрізають та зав’язують вузлом;

6. Під час плетіння гачком відстань від виробу до очей має становити:
А 40 – 50 см;
Б 35 – 40 см;
В 25 – 30см;

Кожна відповідь оцінюється в 2 бали. По закінченню роботи учні працюють парами, здійснюючи перевірку за зразком.
Зразок:
1. Б
2. А
3. В
4. Б
5. Б
6. Б

Автор: 

Кремньова Світлана Анатоліївна
вчитель трудового навчання
Каховської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 Каховської міської ради Херсонської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі