Користувацький вхід

Моральні цінності героїв роману "Острів скарбів" Р.Л.Стівенсона

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Моральні цінності героїв роману Р. Л. Стівенсона «Острів скарбів».
Мета:узагальнити матеріал за романом, вчити та розрізняти щирість і лицемірство на прикладах з роману; вдосконалювати навички аналітичної роботи з текстом; виховувати повагу до загальнолюдських моральних цінностей.
Обладнання: ілюстрації до роману Стівенсона, буктрейлер, текст роману, слайд-шоу, доповіді.
Тип уроку: узагальнення знань, вмінь, навичок.
Як дорослим стану-
побуваю в тих краях.
Де росте в траві густій
Пальма з віттям золотим
Там де бігали бізони і в гостях у Робінзона
Р. Л. Стівенсон (Слайд1).
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності. Такий віршик склав маленький Роберт Стівенсон не маючи жодної можливості подорожувати. А я вам пропоную пофантазувати і вирушити сьогодні до таємничих берегів острова. Подорожуючи ми пригадаємо ключові моменти твору, обговоримо вчинки героїв , поміркуємо про справжні та хибні цінності людини; поділимося власними думками та враженнями від прочитаного роману.
Пірат (учень) Карамба…… Зібрались у подорож….. Без мене цьому не бути!!!!!! Тому я вам вручаю чорну мітку… і у вас є лише 45 хвилин , щоб мені довести, що ви знайомі із цим твором.
Вчитель. І перше наше завдання відгадати тайнопис.
Пірати полюбляли зашифровувати свої послання, і ось одне із них .(слайд 2). Результати записати на дошці.
ІІ. Робота над темою уроку
1) А зараз ми пригадаємо сюжет роману Буктрейлер (слайд 3).
2)Тести за романом Р. Стівенсона «Острів скарбів». (слайд 4-7). (Завдання пірата №2 )
3)Взаємоперевірка (слайд 8).
Чи впорались ми із цим завданням?
4) Тема, мета та завдання уроку(слайд 9).
Сьогодні ми згадаємо не тільки зміст роману, а й повинні зрозуміти, які моральні цінності мають герої (запис теми уроку).
5)Наступне випробування «Асоціативний кущ».(робота в парах).
Які є моральні цінності?
Із відповідей що ми отримали можемо зробити висновок (слайд 10).
6) Діти підкажіть хто є носієм моральних цінностей у творі( слайд 11-12).
7) І в першу чергу ми поговоримо про головного героя Джима Хокінса. (слайд 13)
Сьогодні цей відважний хлопець прийшов до нас, для того щоб ми краще пізнали його. Наступне випробування буде інтерв’ю з головним героєм.
- Хто бажає бути кореспондентом?
-Які питання ви хотіли б поставити Джиму?(слайд 14).
Питання Джиму Хокінсу:
-Які враження ви отримали від подорожі?
- Які якості вашого характеру допомогли вам у подорожі?
Вчитель. Джим Хокінс сором’язливий хлопець , тому ми продовжимо доповнювати його відповідь.
- Які епізоди життя Джима викликали у вас повагу, захоплення, здивування, співчуття. (Слайд 15). Висновок.
Давайте згадаємо , які позитивні герої діють у романі ще? Але не забуваємопро тему уроку моральні цінності.
1. Лікар Лівсі (слайд 16).
2. Капітан Смоллет (слайд 17).
3. Сквайр Трейлоні(слайд 18).
4. Бен Ган (слайд 19).
ІІІ. Підсумки уроку. (Слайд 20)

«Мікрофон»
Прочитавши роман Р. Л. Стівенсона.
- Що я хотів би запозичити від Джима Хокінса, Бена Гана, сквайра Трейлоні,лікаря Лівсі, капітана Смоллета.
IV.Домашнє завдання Підготувати виступ:
1.Про життя Ч.Діккенса.
2.Про традиції англійського народу під час святкування Різдва.
3.Для творчої групи. Написати невеличке есе:«Що можна назвати скарбами всього
людства?»

Тести за романом Р. Стівенсона "Острів скарбів"
1. У заїжджому дворі "Адмірал Бенбоу" (за романом Р. Стівенсона "Острів скарбів") зупинився:
А) старий морський вовк Білі Бонс;
Б) капітан Александр Смоллет;
В) сквайр Трелоні.
2. Що шукали пірати в скрині Білі Бонса?
А) піастри;
Б) карту Флінта;
В) коштовності.
3. Пірата з однією ногою звали:
А) Джон Сільвер;
Б) Бен Ган;
В) Том Морган.
4. Чому Бен Ган опинився на безлюдному острові?
А) судно зазнало аварії;
Б) його висадили моряки за провину;
В) він залишився з власної волі.
5. Як називалась гора, позначена на карті піратів?
А) Підзорна труба;
Б) Соколине гніздо;
В) Флінтова гора.
6. Що налякало піратів, коли вони шукали скарби?
А) спів;
Б) рев;
В) постріли.
7. Чому пірати не знайшли скарб у тому місці, яке було позначено на карті?
А) його не було зовсім;
Б) Бен Ган переніс його у печеру;
В) карта була підроблена.
8. Що було позначено на карті Флінта?
А) корисні копалини;
Б) заховані скарби;
В) нові види рослин.
9. За що Джим Гоккінс отримував 4 пенси кожного дня від Біллі Бонса?
А) приносив кожного ранку склянку рому;
Б) пильнував одноногого моряка;
В) начищав до блиску черевики.
10. Чому доктор Лівсі віддав карту з позначеними скарбами пірату Сільверу?
А) скарби були переховані;
Б) вирішив поділитися скарбами;
В) вирішив здатися.
11. Коли пірати дізнались, що у всіх їх невдачах винен Джон Сільвер, вони:
А) убили його;
Б) збиралися вбити;
В) кинути в яму.
12. Що правило за вказівку до скарбів?
А) кістяк;
Б) викладене стрілкою каміння;
В) вирізана на дереві стрілка.

Автор: 

Гончаренко Людмила Олександрівна, вчитель зарубіжної літератури,

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі