Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавальних завдань
На тему: «Казкова машинка кличе мандрувати та новеньке відкривати»
В І молодшій групі №1 «Квіточка»
Вихователь: Попелишко А.В
Мета: учити дітей порівнювати предмети за величиною формою, визначати форму предметів довкілля за допомогою геометричної фігури як еталон, накопичити колірні враження; закріплювати елементарні дії з предметами.
Розвивати вміння порівнювати, класифікувати предмети за однією чи кількома ознаками, сортувати, визначати відношення між ними у процесі класифікації, визначати місце окремого об’єкта в ряді; Розвивати елементарні форми мислення. Сприяти опануванню дітьми культури мовлення, повноцінних відповідей.
Формувати позитивне емоційне ставлення до заняття; Стимулювати прояви допитливості і спостережливості.
Попередня робота: вивчення віршів та потішок, геометричних фігур, кольорів, розгляд тварин та свійських птахів.
Матеріал: геометричні фігури, машина з віконечками,відерця, м’ячик, ляльки,намисто, намистинки, кішка, фотоапарат, магазин іграшок, курка з курчам, зерно та пшоно, тарілочки різних величин.
Хід заняття
I частина
Доброго ранку, доброго дня!
Вітає усіх мала дітвора:
«Здоров’я бажаємо всім і добра»
Доброго ранку, доброго дня
Малята погляньте до нас завітала вантажна машина, але вона чомусь сумна, як ви гадаєте чому? (вона загубила свій вантаж)
Так давайте допоможемо нашій машинці знайти її загублений вантаж, а щоб знайти, треба виконати завдання.
IIчастина
Поїхали по стежинці …, ми з вами приїхали на майданчик,
Дівчинку звати Олена а хлопчика Іванко.
Діти загралися і не запам’ятали де чиї іграшки, у кожного була іграшка такого самого кольору як і відерце.
У Оленки якого кольору відерце? Знайдіть Оленки іграшки . Що це? (жовта чашечка…).
А у Іванка якого кольору відеречко? Пошукайте Іванка іграшки. Що це? (червоний кубік…) Покладіть до відеречка.
Молодці, дітки вам дякують за допомогу і дарують нам щось. А що це? (трикутник) покладемо її в машинку Кіра знайди для неї віконечко.
Поїхали далі.
А зараз ми приїхали до магазину іграшок.
Ой подивіться а що це? (М’яч) а Кіра знає про нього віршик.
М’яч веселий та прудкий,
Гарний, круглий та легкий
Високо стрибає –
З дітьми радо грає.
Малята а який м’яч ? (круглий, жовтий)
М’ячик стрибав і не помітив що іграшки попадали з полиць, давайте їх поскладаємо. Спочатку знайдемо іграшки такої самої форми як м’яч . які іграшки круглої форми?(апельсин, яблуко, кулька.)
А тепер поскладаймо всі жовті іграшки на поличку. А які іграшки жовтого кольору? (жовтий конструктор, жовта качечка).
Молодці ви дуже добре поскладали іграшки на поличку і за це вам щось дарують. Що це? (квадрат) знайди віконечко для вантажу. Поїхали далі
Ось ми приїхали на галявину до Киці Мури а ми знаємо про неї потішку.
Малята давайте на згадку сфотографуємо її, ось яка фотографія вийшла, можливо наш фотоапарат зламався, адже на фото Муру зображено з геометричних фігур.
З яких геометричних фігур складено зображення Мури? (голова- круг, вуха –трикутники, тулуб- трикутник, хвіст –трикутник). І в нас є такі фігури давайте складемо ще одного котика, щоб Мурі не було сумно , що викладемо першим голову чи тулуб? Що наступне? Чого не вистачає? Добре ми впоралися зі завданням і за це нам щось дали . що це? (кружечок) знайдіть для нього віконечко.
Вирушаймо далі, але спочатку трішки відпочинемо .
Фізкультхвилинка
На конячці їхали, до села доїхали,
Сіли на машину долили бензину.
На машині їхали, до річки доїхали,
Пароплавом ніяк, сіли на літак.
Літак летить, мотор гудить.
Відпочили поїхали далі.
Ось ми і приїхали на подвір’я де живуть мама курочка зі своїм малям.
Як називають дитинча курочки? (курчатко)
Як каже курочка? Як каже курчатко?
А курочка велика чи маленька? (в)
А курчатко? (м)
Дітки наша пташина родина зголодніла, давайте їх нагодуємо.
- Яку тарілочку ми поставимо курочці велику чи маленьку? Чому?
- А яку тарілочку поставимо курчатку? Чому?
Молодці, птахи на дякують і щось дарують, що це? (куб) а чому воно не проходить в віконечко? (кладемо у багажник). Вирушаємо далі.
Ось ми і приїхали до ляльки Катрусі, подивіться як гарно вона одягнена, а що це в неї на шиї? (Намисто)
Якого воно кольору? (червоне)
Катруся попросила нас щоб ми зробили для її подружок намисто.
Ось у мене є намистинки і ниточка. Ми допоможемо Катрусі?
Якого кольору ця намистинка? А Ця? Якого кольору ниточка?
Покладемо ниточку, беремо одну намистинку червоного кольору і кладемо на початок ниточки, тепер беремо жовту намистинку і кладемо поруч з червоною щоб не видно було ниточки, потім знову беремо червону намистинку, і так чередуємо.
Давайте повторимо як ми будемо викладати намистинки.
Що покладемо першим, що наступним? Як ми будемо викладати намистинки?
Підготувалися і вже можна йти в майстерню виготовляти намисто для подружок Катрусі .
Робота дітей індивідуальна допомога.
Молодці, ляльці дуже сподобалися намиста, і за це вона вам щось дарує. Що це? (куля) а чому воно не проходить в віконечко?
ІІІ частина
Малята подивіться в нас машина вже повна вантажу , поки ми виконували завдання , ми зібрали весь вантаж, подивіться яка радісна стала машинка, і за це вона вам дарує солоденькі машинки.
Заняття закінчине