Користувацький вхід

Заповіді Божі – огорожа від зла (основи християнської етики, 5 клас)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Основи християнської етики 5 клас
Тема: «Заповіді Божі – огорожа від зла»
«Якщо любите Мене,
то додержуйтесь Моїх заповідей»
(Ін. 14:15)
Мета:
 усвідомити значення Божих Заповідей як життєвих орієнтирів;
 сформувати відповідальне ставлення до закону;
 розвинути бажання правильно чинити в різних ситуаціях;
 виховувати в собі любов до Бога та ближніх.

Міжпредметні зв’язки: історія, етика, українська література, образотворче мистецтво, правознавство.

Словник термінів та понять:
 «зоповідь» – повеління Боже заради людини;
 «гріх» – відмежування себе від опіки Божої;
 «любов» – вшанування образу Божого в кожній людині .

Засоби навчання: Біблія, підручник, зошит, дидактичні матеріали (ікона «Митарства», картки-вислови, «чесний листочок»), уявний мікрофон, аудіо-відео файли.
Хід уроку
І. Налагодження контакту з дітьми. Організаційний момент (1 хв)
Привітання. Представлення гостей. Створення команд.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (2 хв)
 Яким Бог створив весь світ?
 Що таке зло?
 Звідки взявся гріх?
Перевірка домашнього завдання «Ной», (співпраця з батьками). (3 хв)
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Оголошення теми уроку (1 хв)
Слово вчителя: Життя людини у Раю. (2 хв)
«Мозковий штурм»
«Чим Бог обгородив дерево пізнання добра і зла?» (2 хв) («Не їжте…»)

Визначення з дітьми напрямків співпраці на уроці (мета) (1 хв)
Словникове визначення: заповідь (закон), гріх (зло), любов (прощення). (1 хв)
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь про вихід ізраїльського народу з Єгипту; про пророка Мойсея;
про скрижалі Закону. (5 хв)
«Мікрофон» Прочитати і визначити у вірші Заповіді Божі: (5 хв)
Господь каже: Я є Бог твій — вір і добре проживеш
А по смерті, хоч помреш ти ― в Воскресінні оживеш.

Не взивай даремно Ім’я Бога, Господа твого.
Не божись на кожнім кроці, не клянись Ім’ям Його.

Не роби собі кумирів, всяких ідолів-божків,
Не вклоняйся ти творінню, що на небі й на землі.

День святковий шануй щиро, не працюй у день святий.
Пам’ятай! — На Службі Божій свою душу освяти.

Свого батька й свою неньку ти вшановуй все життя,
Бо немає в світі дому, так, як вся твоя рідня.

«Не вбивай, — Господь нам каже, —
не блуди і не кради».
Не бреши нікому, друже. Заповіді ці люби.

І не заздри з того всього, що є в ближнього твого.
Будь уважний ти в усьому, роби людям лиш добро.
Демонстрація ікони «Митарства»: дорога до Царства Небесного.
Завдання в підручнику ст. 72:
Поміркуй і дай відповідь: (5 хв)
 Чи є закони важливі для суспільства?
 Чому потрібно виконувати правила?
 Які Заповіді Божі тобі важко виконувати?
Гра «Побудуй словесну огорожу» (5 хв) (командне практичне завдання із картками-висловами)
V. Закріплення вивченого матеріалу
Створення командами дітей рецепту щасливого життя. (2 хв)
«Визначте ті моральні норми, які треба чи не треба виконувати у повсякденному житті»:
o Є один Господь Бог на небі, в якого треба вірити.
o Можна взивати Ім'я Бога надаремно.
o Добре бути гордовитим і зарозумілим.
o Треба святкувати день святий.
o Роботу по господарству робитиму в неділю.
o Можна не провідувати стареньку бабусю.
o Мені байдуже чуже горе.
o Можна зраджувати сім'ю.
o Заборонено людині красти.
o Люблю забирати собі чужі речі.
o Брехати дуже вигідно.
o Заздрість неприємна Богові.
o Я вмію радіти за інших.

Виконання дітьми письмово в зошиті завдання 3; 4 ст. 23 (3 хв)
VІ. Підведення підсумків
Перегляд відео (4 хв)
VІІ. Самооцінювання «чесний листочок» (2 хв)
 Я співпрацював зі своїми друзями.
 Я ретельно виконував завдання.
 Я брав участь в обговоренні питання.
 Я вмію висловлювати власні пропозиції.
 Я можу робити логічні висновки.
 Я досяг поставленої мети.

VІІІ. Домашнє завдання (1 хв)
Виконати з батьками завдання 5; 6 ст. 80.

Автор: 

Дзюба Іван Іванович
учитель історії, етики, основ християнської етики
Ірпінської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 Ірпінської міської ради Київської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі