Користувацький вхід

Розробка уроку з основ здоров`я"Особиста гігієна .Догляд за зубами. Ранкові і вечірні гігієнічні процедури."

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема:Особиста гігієна. Догляд за зубами. Ранкові та вечірні гігієнічні процедури.
Практична робота. Правила догляду за порожниною рота.
Мета:поглибити знання про правила особистої гігієни і значення гігієнічних навичок. Вчити доглядати за зубами. Виховувати бажання використовувати вивчені правила; охайність, акуратність.
Обладнання:ілюстрації(королівство,гном,зубна паста і щітка),відео(«Розвиваючі мультики для дітей. Чому зуби потрібночистити.», «Як чистити зуби.»),слайди(слон,равлик,кит,крокодил разом із пташкою кулик-дерихвіст,риба Паку,змія),щітка для одягу,гребінець,зубна паста, зубна щітка,склянка,рушник,мило.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Лунає наш шкільний дзвінок,
Розпочинаємо урок.
Охайна парта і вбрання,
Готові здобувать знання.
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація до навчання.
Робота над загадкою
На червонім лужочку
Ростуть білі грибочки,
В два рядочки сіли
Смаколики всі з’їли.(Зуби)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Ви вже здогадались,що сьогодні ви дізнаєтесь,як зберегти свої зуби здоровими,що може нам в цьому допомогти.Ми вивчемо золоті правила гігієни ротової порожнини.
IV.Вивчення нового матеріалу
1.Гра-подорож до королівства Білосніжної посмішки.
(на дошці ілюстрації королівства і гнома Мініпута)
а)-Знайомтесь, діти-це гном Мініпут. Сьогодні він проведе вас королівством Білосніжної посмішки. Почнеться наша мандрівка зі стежки Золотих правил(фігурка гнома переміщюється на стежку). Погляньте на екран і ви дізнаєтесь,які Золоті правила панують у королівстві Білосніжної посмішки(вмикається відео «Розвиваючі мультики для дітей. Чому зуби потрібно чистити.»).
Висновок. Гном Мініпут провів вас стежкою Золотих правил. Ми дізнались на скільки важливо зберегти зуби здоровими. -Чи всі ви дотримувались цих правил?
-Яке правило виконувати найскладніше?
б)-Наступна зупинка- чарівний замок(фігурка гнома переставляється на замок).І живуть у ньому дві чарівниці.А як називають цих чарівниць,ви дізнаєтесь,розгадавши мої загадки.
Чищу зубки я що дня
Дуже добре й швидко.
Знають всі моє ім’я,
Я-зубна … .(Щітка)
-Правильно діти,це-зубна щітка,справжня чарівниця країни Білосніжної посмішки(на дошку кріпиться ілюстрація зубної щітки).Слухайте наступну загадку.
Маю запах я і смак,
І без мене вам ніяк.
Я для кожного згожуся.
Зранку й ввечері тружуся.
Там де щітка,там я часто.
Називаюсь -… .(Зубна паста)
-Молодці,ви дуже кмітливі малята. А тепер я пропоную вам подивитись,як дві нерозлучні чарівниці Білосніжної посмішки працюють разом і навчитись правильно чистити зуби(відео «Як правильно чистити зуби»).
Руханка
Водичко, водичко!
Умий моє личко.
Щоб очки ясніли,
Щоб брівки чорніли,
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.
(діти імітують рухи вмивання.)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота з підручником(с.28-30).
а )Розгляд і аналіз малюнка.
б)Опрацювання тексту.
в)Літературна хвилинка. Тетяна Лисенко «Хвора киця».(с.29).
в )Гра «Так чи ні?».(с.30).
2.Хвилинка цікавинки.
(Слайди:слон,равлик,кит,крокодил разом із пташкою кулик-дерихвіст,риба Паку,змія.)
-Подивіться на екран. Кого ви бачите?(Слона)А чи бачили ви коли-небудь посмішку слона? Може це тому,що слон не дуже охайний і в нього зіпсовані зуби?Зовсім ні!З зубами у слона все гаразд. Щоправда їх лише шість.Але оновлюються вони все життя,тому майже не дошкуляють власнику.
А ось равлик рекордсмен з кількості зубів. В нього їх близько 25000. Тільки жувати ними він не може,лише перетирає їжу.
У світі існують і власники отруйних зубів,це-змії.Їх зуби мають в середині порожнини,в яких зберігається отрута. Габонська гадюка має найдовші зуби серед змій. Їх довжина сягає 5 см.
Найдивовижніші зуби в риби Паку. В роті Паку ростуть майже людські зуби,причому в 3 ряди.
Важко повірити.що в когось є м’які зуби.Насправді власником м’яких,як вуса зубів є велетень кит. Його зуби нагадують щітку,через яку кит фільтрує морську воду,збираючи планктон і криль.
Та найбільше ви здивувалися б,якби побачили крокодила,в пащі якого спокійно господарює маленька пташка-кулик-дерихвіст.Для крокодила вона справжня жива зубна щіткаюПташка старанно виклювує рештки їжі між зубами хижака.
VІ.Практична робота.
Мета. Удосконалення навичок догляду за ротовою порожниною.
Проведення парних змагань.
На столі предмети-щітка для одягу,гребінець,зубна паста, зубна щітка,склянка,рушник,мило. Два учні вибирають предмети. Потім показують,як вони чистять зуби. Решта спостерігає. Після закінчення,вказує на помилки,оцінює,хто був вправнішим.
VII.Підсумки уроку.
- Що найбільше сподобалось на уроці?
- Які речі є індивідуальними для кожної людини?Чому?
- Чим небезпечно не дотримуватись правил особистої гігієни?

Автор: 

Пономарьова Ірина Вікторівна
вчитель початкових класів
Світлодарська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі