Користувацький вхід

Розробка уроку з навчання грамоти

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Навчання грамоти (читання)
Тема: Закріплення звука [ж]. Опрацювання текстів “Великі жуки», «Пізнавай хижих тварин».
Мета: закріпити вміння читати склади і слова з буквами Ж,ж («же»); вдосконалювати навички звукового аналізу слів; збагачувати активний і пасивний словник учнів; розвивати мовлення учнів; прищеплювати почуття любові до рідного слова, природи та тварин.

Хід уроку:
І.Організаційний момент
-Любі діти!
Всі за парти ми сідаємо,
Працювати починаємо.
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ.Актуалізація опорних знань учнів
-Діти,яку букву ми вивчили на попередньому уроці?
-Знайдіть її в касі та покажіть.
-Який звук вона позначає?
-Наведіть приклади слів з цим звуком.
-Пригайте вірш,який ми вивчили на попередньому уроці
Ось ця буква – шестиніжка:
На сніжинку схожа трішки.
Трохи схожа на жука.
Бачиш? Ось вона яка!
- На що схожу буква «ж»? Тому до нас на урок завітали два жуки. Ось подивіться на дошку. Хто з вас знає,як називається цей жук? (ніс у вигляді рогу)
-Другий гість у нас незвичайний,він сам завітав до нас на урок. Давайте на нього подивимося. Хто знає,як його звати?
І прийшов не з пустими руками,а приніс нам листа. Але чомусь речення в ньому не дописані. Я читатиму початок,а ви спробуйте відповісти, що недописав Жук – олень.
Зачитую лист.
Лист учням 1 – Б класу
1.Звуки бувають …….(голосні і приголосні)
2.Голосні звуки в схемі позначаються…(кружечком)
3.Приголосні поділяються на…(тверді та м'які)
4.Тверді позначаються…(однією рискою)
5.М’які…(двома)

ІІІ.Мотивація
-Діти,скажіть мені,чому ми з вами при вивченні звука [ж] говоримо про цих жуків? Для чого нам це потрібно? (щоб дізнатися нового про них, збагатити свої знання,можливо хтось із вас у майбутньому працюватиме біологом). Тому сьогодні на уроці ми закріпимо знання про звук [ж],букву Ж,ж.
Фізкультхвилинка
ІV.Вивчення нового матеріалу. Робота за Букварем с.22-23
1. Опрацювання тексту «Великі жуки»
-Ось зараз ми можемо ще раз зблизька роздивитися жуків. І прочитаємо текст про них,який так і називається «Великі жуки».
Жук – носоріг один із найбільших жуків. Він,як і всі жуки,має шість ніг. Може виростати до 4 см. Жук-носоріг,як і справжній носоріг у своїй поведінці повільний,має товстий покрив шкіри – своєрідну броню.
Жук – олень – є найбільшим з твердокрилих жуків. Він разом з «рогами» досягає 7,5 см.
А зараз перейдемо до читання тексту.
-Читає вчитель
-Читання «буксиром»
-Вибіркове читання.
2. Опрацювання тексту «Пізнавай хижих тварин»
-Діти,зверніть увагу на малюнки,які розміщені на дошці. Кого ви там бачите? Як називають цих тварин? Чому? (їдять собі подібних)
Тварини,які їдять собі подібних,називаються хижими.
*Читання тексту вчителем
*Читання І абзацу «буксиром»
*Читання «ланцюжком»
Фізкультхвилинка
3.Колективна робота. Звуковий аналіз слів (схеми)
Озера
Хижаки
Тварини
Комахи
V. Підсумок уроку. Рефлексія
_Діти,який звук ми закріплювали на сьогонішньому уроці?
-З якими жуками познайомилися?
-З тваринами?Як їх називають?

-Діти, прочитайте стовпчик слів,який ви бачите на дошці.
Журавель
Жук
Жито
Жолудь
-Знайдіть звукові схеми до поданих слів.
V. Робота за Букварем с.22-23
1.-Зараз ми прочитаємо слова,які будуть часто зустрічатися у нашому Букварі:
Сережки
Жаба
Журавель
Жуки
2.Буквар (завд.1)
3.Буквар (завд.2)
Учні читають вголос речення. Пояснення написання слів з великої букви.
4.Буквар (завд.3)
-Перед вами речення. Прочитайте їх. Дайте відповіді на мої запитання.
-Де живе жаба?
-Де живе журавель?
-А де живуть жуки?
5. Опрацювання тексту «Великі жуки» на стор.22
*Читання тексту вголос вчителем;
*Читання тексту «буксиром» за вчителем;
*вибіркове читання.
Фізкультхвилинка (вправи для очей)
6.Опрацювання тексту «Пізнавай хижих тварин» на стор.23
*Читання тексту вчителем вголос;
*Читання «буксиром» І абзацу;
*Читання «ланцюжком»
-_Дайте відповіді на запитання:
Які тварини живуть у твоїй місцевості?
Чи є серед них хижі?
Що ви про них знаєте?
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
1.Вправа «Веселка»
Учні доповнюють речення.
2.Вправа «Мій настрій»
Учні обирають смайлик,який відповідає
їхньому настрою.

Автор: 

Шелякіна Аліна Володимирівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі