Тема. Контрольна робота № 3 з теми Фонетика. Графіка. (тестові завдання).
Мета: навчальна:перевірити знання учнів із теми «Фонетика.Графіка»;
розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;
виховна: виховувати любов до мови.
Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань . Проведення інструктажу щодо їх виконання.
III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
Завдання 1-9 мають по 4 варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді. 10 завдання оцінюється в 2 бали.
1. Фонетика – це…
А розділ мовознавства, який вивчає звуковий склад мови.
Б сукупність літер, прийнятих у системі будь-якої мови й розміщених в усталеному порядку.
В частина слова, яку вимовляємо одним поштовхом видихуваного повітря
Г правопис літер, що позначають ненаголошені голосні, , в коренях слів.
2. Який приголосний звук завжди м'який
А [н]
Б [дз]
В [й]
Г [з]
3.Скільки в українській мові букв?
А 33;
Б 31;
В 29;
Г 34.
4. Позначте рядок слів, у яких наголошений другий склад:
А молоко,буряк;
Б окуляри, зима;
В буревій, прасувати;
Г мотор,кожух.
5. Позначте рядок слів, у якому фонетичний запис відображає правильну вимову:
А зима [зиeма ´];
Б яблуко [йа´блуко];
В здоров'я [здоро´вйа];
Г кожух [кожу´х].
6. Позначте слово, у якому кількість звуків і букв не збігається:
А пісня;
Б м'яч;
В сніг;
Г лопата.
7. Два звуки мають букви:
А я,у,є;
Б я,ю,і;
В я,є,ї;
Г щ,і,ї.
8. Не правильно поділене слово:
А май-же,
Б скар-га,
В лій-ка,
Г ї-жа.
9. Які літери завжди позначають два звуки?
А Ї, Ж;
Б Я, Ю;
В Ї,Щ;
Г Є,А.
10. Розібрати фонетично 2 слова.(яр, жук)
IV.Підсумок уроку.
Відповіді на запитання учнів. Консультації вчителя.
V.Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал.