Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку Тема: Кольорові рибки

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку
Тема: Кольорові рибки
Мета: поглибити знання дітей про акваріум ,та його мешканців – рибок.
 Викликати пізнавальний інтерес до спостереження за рибками акваріумом,. Навчити особливостям догляду за ними.
 Вміти діяти з предметами,орієнтуватися по аркушу паперу,формувати знання про поняття «круг».
 При експериментуванні познайомити з властивостями предметів:тоне ,плаває.
 Вміти відщеплювати від великого куска маленьку грудочку.
 Закріпити основні кольори(червоний,жовтий,синій,зелений).
 Розвивати мілку моторику рук,координацію рухів.
 Закріпити навички малювання ватними паличками.
 Виховувати інтерес до малювання.
 Виховувати дбайливе ставлення до рибок,естетичне почуття.
Хід заняття:
- Дітки,сьогодні у нас з вами будуть незвичайні гості.
Вихователь звертає увагу малят на акваріум з рибками.
Що за дивний дім такий?
Не простий,а водяний.
Він прозорий,хоч без вікон,
Та красивий, чистий,світлий.
А живуть в нім молодці –
Гарні красені плавці.
Що це малята?(акваріум) А хто живе в ньому?(рибки)
Рибки дуже в нас красиві,
Кожна з них маленьке диво!
Подивись,яка вона
Прудко аж на дно пірна.

– Діти, вам подобаються рибки?(так)
– Як плавають рибки?( швидко повільно,)
– А що вони вміють робити?(плавати, ,махати хвостиком пірнати)
– Діти,а яка повинна бути вода в акваріумі де живуть рибки?(чиста) Правильно. Тому,воду в акваріумі потрібно міняти,а камінчики та мушлі,які лежать на дні – мити. А щоб наші рибки гарно себе почували і росли їх треба годувати. —
Що ви любите їсти?
А ось рибкам така їжа не підходить. Для них є спеціальний риб’ячий корм,який їм дуже подобається.
Вихователь пропонує погодувати рибок. Діти спостерігають,як рибки їдять. Вихователь розповідає,що рибок можна годувати і спостерігати за ними.
А гратися,та брати їх до рук можна? А стукати по акваріуму? (ні,їх можна налякати)
Діти,послухайте віршик
Моя рибка все мовчить,
Не шумить,і не кричить.
Я не розумію в чому біда,
Може їй до ротика потрапила вода?
Дітки,а як ви вважаєте,чи рибки можуть говорити?

«Впіймай рибку»
В таз з водою діти опускають руки,і виловлюють собі рибку(пластмасову)
Скільки рибок ти зловив? А ти? А підніміть усі разом рибки,скільки їх у нас?(багато)
Пограймо з рибками!

Д/г «Рибка в озері»
Перед кожною дитиною круг синього кольору-озеро. Це буде вода для нашої рибки. Пустіть свою рибку у воду-положіть зверху на озеро. Ось рибка поплила у саму середину озера. Потім поплила вліво до травички,а потім вправо до бульбашок. Тепер вирішила рибка поплавати по краю озера,біля берега.
Погодуймо нашу рибку спеціальним кормом. Візьміть грудочку пластиліну і відщеплюйте маленькі грудочки,тапригощайте рибку.
Барельєфна ліпка « Корм для рибок»
На озеро біля рибки діти відщеплюють від великого куска грудочки пластиліну-корм.Поки рибка їсть давайте прикрасимо їй озеро – по краю синього кола виложимо красиві мушлі або камінці.
Вашим рибкам дуже подобається озеро. Покажіть як рибка плаває.
Пальчикова гра «Рибка»
Рибка плаває у водичці(Дві долоньки разом виконують плавні рухи)
Рибці весело гулять.
Рибко,рибка золотенька,
Хочемо тебе впіймать.(долоньки зжимаються в кулак)
Рибка спинку вигнула,
Черв’ячка зловила.(хватательні рухи «щепоткою»)
Рибка хвостиком вільнула,
Швидко, швидко поплила.(помахати рукою)
Діти,сьогодні я вам пропоную прикрасити рибок. Давайте сядемо за столи,і подивимося яких рибок я вам приготувала. Вони білі,зовсім не красиві. Розмалюймо, кольоровими фарбами рибок. У тебе яка фарба?(синя,красна)Малювати ми будемо пальчиками(або ватними паличками)Молодці. Подобаються вам рибки? Тепер вони яскраві і красиві. Якого кольору у тебе рибка?Жовтого. Давайте понесемо рибок у кольоровий акваріум у жовтий-жовтих… Тепер нашим рибкам весело плавати.
Ходімо і ми пограємося,станемо у коло і будемо рибками.
Фізкульт.хвилинка «5 маленьких рибок
Маленькі рибки купалися в воді.(імітація рухів)
Перша рибка сказала – пірнати дуже легко (присідає)
Друга рибка сказала –тут глибоко(грозить пальцем)
Третя сказала – я хочу спати(руку ложить під вухо)
Четверта стала замерзати(потерти долонями плечі)
П’ята крикнула тут : тут крокодил(руками імітують пасть крокодила)
Подивиться скоріше щоб не укусив.(діти тікають і розбігаються)

Автор: 

Будурова І. Д.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка"
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі