Користувацький вхід

Цікава математика

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття для молодшого дошкольного віку
ТЕМА: " Золота рибка" (Цікава математика)

Мета: вчити порівнювати рівні і нерівні групи предметів; розуміти й правильно вживати поняття один, багато, стільки - скільки, порівну; закріплювати лічбу в межах двох, вміння відносити останнє число до всієї групи предметів; ознайомити з геометричною фігурою квадрат методом порівняння його з кругом; формувати уміння обстежувати фігуру тактильно-руховим і зоровим способом; вчити порівнювати предмети за шириною; розвивати довільну увагу, вміння діяти за вказівкою вихователя; виховувати організованість.

Матеріал: рибка; жовті квіти; дві лілеї; дві рибки; геометричні фігури квадрати, круги за кількістю дітей; мішечок; велика й маленька качки; широкий та вузький струмочки.

Роздавальний матеріал: широкі й вузькі смужки; зайчики.

ХІД ЗАНЯТТЯ

- Жила - була в синій, прозорій річці чарівна маленька рибка. Одного разу завітала вона до дитячого садку. ( Вітається)
- Чи хотіли б ви вирушити на дно річки і розглянути, що там відбувається? Тож давайте перетворимося на рибок і попливемо.
- Що росте на річці? ( Квіти)
- Якого кольору квіти? ( Жовтого)
- Скільки їх? ( Багато)
- А це яка квіточка з'явилася? ( Біла)
- Це біла лілея. Скільки білих лілей? ( Одна)
- Погляньте, ще одна з'явилась біла лілея. Скільки їх тепер? ( Усього дві лілеї)
- Підпливла до білих лілей рибка маленька. Скільки рибок? Чого більше - лілей чи рибок?
- Як перевірити? ( Слід поставити лілеї в рядок, а під кожною лілеєю розмістити рибку).
- Тепер видно, чого більше? Як зробити, щоб квітів і риб було порівну? ( Знайти ще одну рибку).
- Тепер риб порівну, або можна сказати, що рибок стільки, скільки й квітів.

ДИДАКТИЧНА ВПРАВА " Чого " менше" - " більше""
УМОВА. Прибрати одну рибку, одну квітку. Після цього діти кажуть, чого "більше", "менше" або "порівну".
- Пропливли рибки на саме дно, сховалися від квітів до самих камінців і дістали камінці.
(Діти піднімають круги)
- Якої форми камінці? (Круглої)
- Що вміє робити круг?
- А я знайшла ще багато камінців. Вони теж схожі на круги? (Ні.)
(Знайомства з квадратом).
- Побіг пальчик по кругу і не зупиняється, весело йому. ( Діти обстежують круг).
- А тепер візьміть квадрат. Біг пальчик і зупинився, побіг далі і знову зупинився, ще побіг і зупинився. Отже, бачимо, що котитись квадрат зовсім не вміє, падає, бо йому заважають куточки. У квадрата є сторони і кутки, а у круга немає.

ДИДАКТИЧНА ГРА " Чарівний мішечок"
Діти витягують фігуру і називають її.

РУХЛИВА ГРА " Дій за сигналом"
Вихователь підіймає червоний прапорець - пливуть рибки з круглими камінцями, синій порець - пливуть з квадратними камінцями.
- Пограли і випливли на берег річки. А хто їх там зустрічає? Скільки качок? Чи однакові вони за розміром?
- Качкам слід до друзів пливти: великим - широким струмком, маленьким - вузьким. (Порівняння струмків методом накладання.)
- Подивіться: зайчики поспішають назустріч качкам.
РОБОТА З РОЗДАВАЛЬНИМ МАТЕРІАЛОМ
Зайчики біжать спочатку широкою стежкою, а потім вузькою.
- Чи сподобалась вам подорож річкою?
- А що найбільше запам'яталось?
- Що сподобалось робити?
А зараз час перетворюватись знову на діток і повертатись до дитячого садка.

Автор: 

Янюк Марія Валеріївна вихователь

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі