Контрольне заняття
ІІ Молодша група
Тема: Лісова подорож
Програмовий зміст: перевірити знання дітей з поняття «один», «багато» способом порівняння двох множин; лічбу в межах 3; Закріпити поняття «порівну», «більше», «менше».
Вчити розрізняти просторові напрямки-вгорі, внизу. Як діти засвоїли геометричні фігури.
Продовжувати вчити описувати іграшку (будову, виконання дій і т.д) 2-3 реченнями; передавати риму вірша.
Розвивати пам`ять, сприймання, увагу. Виховувати самостійність, організованість, доброзичливість.
Вихователь: Подрушняк О.О.
Хід заняття
1. Організована діяльність.
- Діти сьогодні ми з вами відправимося в подорож до лісу. Ой подивіться яка гарна галявина, дивіться скільки тут грибів, давайте зберемо їх у кошик.
- Ой, а це хто? (їжачок)
- Їжачок, що ти тут робиш? (я теж збираю гриби)
- Скільки грибів у вашому кошику? (багато)
- А скільки грибів у кошику їжачка? (один)
- А чому у вашому кошику багато грибів? (тому що нас багато ми всі збирали в один кошик)
- Дати, а тепер візьміть із кошик по одному грибку
- Скільки у Артема (Аміни, Єви, Саши, Поліни і т.д ) грибів? (один) покажіть.
- Що слід зробити, щоб грибів знову стало багато? (Скласти гриби в кошик)
(діти складають гриби в кошик)
Малята давайте подаруємо їжачкові кошик з грибами, бо в нашого їжачка тільки один грибочок, а в нас багато. Ми собі ще зберемо.
2. «Незвичайна квітка»
Їжачок вам дякує дарує нам квіточку і ось такий подарунок.
- Але ви дітки подивіться, ця квітка незвичайна пелюстки в неї різнобарвні.
- Якого кольору? (Червона, жовта, синя)
- Порахуємо їх (одна дві три)
- Скільки всього пелюсток? (три)
Молодці!
3. Чарівний подарунок.
- Як ви гадаєте що може бути в цій коробці? (відповіді дітей)
- Давайте подивимося (іграшки)
- (вих. Бере іграшку і описує її, потім пропонує описати іншій дитині другу іграшку)
- Що це? (Машина)
- Хто може розповісти про неї?
- Ігор розповість нам вірш.
- А це що? (лялька)
- Опис ляльки та розповідь вірша.
- Діти подивіться що це? (м`яч) опис м`яча і вірш.
- А це хто (котик) опис котика і вірш.
Фізхвилинка. «Зайчик сіренький сидить»
Зайчик сіренький сидить і вухами шевелить
Ось так, ось так він вухами шевелить
Холодно зайчику сидіти. Треба лапоньки погріти
Ось так, ось так треба лапоньки погріти
Холодно зайчику стояти. Треба йому пострибати
Ось так, ось так треба йому пострибати.
4. «Геометричні фігури»
Сіли за столи.
- Подивіться яка це фігура? (круг) Покажіть мені круг.
- А це яка? (квадрат) Покажіть мені квадрат.
- А це що за геометрична фігура? (трикутник) Покажіть мені трикутник.
- Молодці!
5. Робота з карточками.
- Діти подивіться до нас прийшли зайчики.
- Візьміть карточки покладіть перед собою, червоною смужкою догори, жовтою до низу.
- На верхню смужку викладіть зайчиків, а на нижню смужку дві морквинки.
- Порахуйте скільки зайчиків? (3)
- А моркви? (2)
- Чого більше зайчиків чи моркви? (зайчиків)
- На скільки більше? (на один)
- Що треба зробити щоб їх стало порівну? (покласти ще одну моркву).
Молодці малята але нам час повертатися в дитячий садок.
Давайте скажемо їжачкові та зайчикам до побачення.
Підсумок.
- Що ми збирали у лісі?
- Що подарував нам їжачок?
- Скільки зайчиків прийшло до нас у гості?