Користувацький вхід

Конспект заняття з логіки для дітей молодшого дошкільного віку Тема: «Хто в будиночку живе?».

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з логіки для дітей молодшого дошкільного віку
Тема: «Хто в будиночку живе?».
Мета: продовжувати вчити дітей розуміти і відповідати на питання «скільки?», Вирази «скільки-стільки», «порівну», «більше», «менше», поняття «один», «багато». Формувати поняття про рівність і нерівність груп предметів, розвивати вміння розрізняти предмети за розміром і формою, шляхом застосування, обстежити геометричну фігуру. Закріплювати знання про час доби (ранок, день, вечір, ніч), вміння орієнтуватися в часі. Розвивати інтерес до пізнавальної діяльності.
Матеріал. Демонстраційний: зображення будиночка з вікнами різної форми, ляльки-петрушки - півник, зайчик, їжачок, зображення сонця. Роздатковий: смужки паперу жовтого кольору (довше, коротше), площинні зображення - моркви (по 5 шт.), Грибочки (по 4 шт.), Геометричні фігури: коло, трикутник, квадрат.
Хід заняття:
Вихователь. Подивіться, діти, який гарний будиночок. Як ви думаєте, хто в ньому живе? Послухайте загадку:
Хто це пісеньку таку все співає: «Ку-ку-рі-ку!»
Вихователь. Це наш Петя-півник,
Це він будить так дітей,
Щоб вставали, а не проспали,
Поспішали в садок.
Вихователь. У цьому красивому будиночку живе півник з котиком. Котик пішов в ліс, а півник залишився вдома. У нього є своя улюблена кімната з хорошим віконечком. Ви помітили, діти, в цьому будиночку віконця не прості, вони всі різні (різного кольору і форми). Петушок має віконце без кутів. Якої форми віконце у нашого півника? А знаєте, чому півник вибрав собі таке віконце? Тому що воно схоже на сонечко. Петушок вранці прокидається і голосно співає свою пісеньку. Яку пісеньку він співає? І в небі з'являється сонце (вихователь виставляє на магнітній дошці зображення сонечка), і всі діти збираються в садок. Коли це буває? Яка частина доби? А що ми робимо вранці?

Вихователь. Скільки сонечок на небі? Буває багато? Подивіться уважно, то наше сонечко сумне. Як ви думаєте, чого воно засумувала? (У нього немає промінчиків). У вас є ось такі смужки. Якого вони кольору? Як ви думаєте, схожі ці смужки на сонячні промінчики? Сонечко хоче, щоб у нього були довгі промені. Подивіться, як необхідно вибрати довгу смужку, накладаємо одну смужку на іншу так, щоб їх кути збіглися. Я бачу, що ось ця смужка у мене довше, а ось ця - коротше. Діти, виберіть довгу смужку і віддайте мені, щоб я могла подарувати промені для сонечка. (Вихователь замінює зображення сонечка з посмішкою і прикладає до нього промінчики). Подивіться на наше сонечко. Яке воно стало? Скільки променів у сонечка?
Вихователь. Не тільки ми з вами почули пісеньку півника, а ще хтось. Ось послухайте загадку:
У нього хороший піджак,
Зшитий з голочок.
І збирає він на голки
Груші, яблука і листя.
- Хто це?
-. Так, це їжачок. Скільки у нього голочок? Їжачок дуже сподобався будиночок і він вибрав собі кімнату з ось таким віконцем (показує квадратне віконечко). Їжачок просить півника, щоб пустив його в будиночок, але півник пустить його тільки тоді, коли діти розкажуть, яка це геометрична фігура, вона має. (Діти знаходять у себе квадрати, показують кути, сторони).
- А тим часом, сонечко піднялося високо в небі, прийшло ... Що? (День). Що ми з вами робимо днем? Давайте ми трохи відпочинемо і виконаємо - Діти, мені здається, що хтось плаче. Але це ж зайчик. Чому ти зайчик, плачеш? Зайчик мені сказав, що його вигнала з хатинки лисичка. Йому ніде переночувати, а сонечко сідає і скоро буде ... Що? (Вечір). Зайчик дуже боїться. Малюки-звірята запросили зайчика до будиночка і він собі вибрав кімнату з ось таким віконцем (показує на трикутник). Знайдіть у себе таку фігуру. Як вона називається? Покажіть боку, кути, спробуйте поїхати. Ось живуть собі звірята в хорошому будиночку. Одного разу півник запросив їжачка і зайчика до себе в гості і пригостив їжачка грибочками, а зайчика морквиною. Їжачок просить нас, щоб ми допомогли йому визначити, чого більше, а чого менше і зробити порівну, щоб тваринки не образилися на півника. На верхню смужку викладіть грибочки для їжачка, а на нижню смужку - морквини для зайчика. Чого більше? Чого менше? Що треба зробити, щоб грибочків і морквин стало порівну?
- Втомився сонечко і пішло спати, стало темно, а на небі з'явилися місяць і зірки. Скільки місяців в небі? Скільки зірочок? Як називається ця частина доби? Що ми робимо вночі? Ось наші звірята теж пішли спати кожен в свою кімнату. А ми тихенько, щоб їх розбудити, підемо на килимок і пограємо в гру «День і ніч».

Автор: 

Буну А. А.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка"
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі