Користувацький вхід

Конспект заняття з логіко-математичної діяльності для дітей молодшого дошкільного віку

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з логіко-математичної діяльності
для дітей молодшого дошкільного віку

Тема: «Хто в будиночку живе?».
Мета: продовжувати вчити дітей відповідати на запитання «скільки?», розуміти і вирази «скільки-стільки», «більше», «менше», «порівну», поняття «один», «багато». Формувати поняття про рівність і нерівність груп предметів, розвивати вміння розрізняти предмети за величиною та формою, шляхом прикладання, обстежувати геометричну фігуру. Закріплювати знання про частини доби (ранок, день, вечір, ніч), вміння орієнтуватися у часі. Розвивати інтерес до пізнавальної діяльності.
Матеріал. Демонстраційний: зображення будиночка з вікнами різної форми, ляльки-петрушки – півник, зайчик, їжачок, зображення сонця. Роздатковий: смужки паперу жовтого кольору (довша, коротша), площинні зображення – моркви (по 5 шт.), грибочки (по 4 шт.), геометричні фігури: круг, трикутник, квадрат.
Хід заняття:
Вихователь. Подивіться, який гарний будиночок. Як ви думаєте, хто в ньому живе? Послухайте загадку:
Хто це пісеньку таку все співа: «Ку-ку-рі-ку!»
Вихователь. Це наш Петрик-півничок,
Це він будить так діток,
Щоб вставали, не проспали,
Поспішали у садок.
Вихователь. У цьому гарному будиночку живе котиком та півник. Котик пішов до лісу, а півник залишився вдома. У нього є своя улюблена кімната з гарним віконечком. Ви помітили, що в цьому будиночку віконечка не прості, вони всі різні (різного кольору та форми). Півник має віконечко без кутів. Якої форми віконечко у нашого півника? А знаєте, чому півник вибрав собі таке віконечко? Бо воно схоже на сонечко. Півник вранці прокидається і голосно співає свою пісеньку. Яку пісеньку він співає? І у небі з’являється сонечко (вихователь виставляє на магнітній дошці зображення сонечка), і всі діти збираються в садочок. Коли це буває? Яка частина доби? А що ми робимо вранці?
Вихователь. Скільки сонечок на небі? Чи буває їх багато? Подивіться уважно, чомусь наше сонечко сумне. Як ви думаєте, чого воно засумувало? (У нього немає промінчиків). У вас є ось такі смужечки. Якого вони кольору? Як ви думаєте, чи схожі ці смужки на сонячні промінчики? Сонечко хоче, щоб у нього були довгі промінці. Подивіться, як необхідно вибрати довшу смужечку, накладаємо одну смужечку на іншу так, щоб їх кути співпали. Я бачу, що ось ця смужка в мене довша, а ось ця – коротша. Діти, виберіть довшу смужку і віддайте мені, щоб я могла подарувати промінці для сонечка. (Вихователь замінює зображення сонечка з посмішкою і прикладає до нього промінчики). Подивіться на наше сонечко. Яке воно стало? Скільки промінців у сонечка?
Вихователь. Не тільки ми з вами почули пісеньку півника, а ще хтось. Ось послухайте загадку:
В нього гарний піджачок,
Зшитий з голочок.
І збирає він на голки
Груші, яблука й листки.
Хто це?
Вихователь. Так, це їжачок. Скільки в нього голочок? Їжачку дуже сподобався будиночок і він вибрав собі кімнату із ось таким віконечком (показує квадратне віконечко). Їжачок просить півника, щоб пустив його в будиночок, але півник пустить його тільки тоді, коли діти розкажуть, яка це геометрична фігура, що вона має. (Діти знаходять у себе квадрати, показують кути, сторони).
Вихователь. А тим часом, сонечко піднялося високо в небі, настав… Що? (День). Що ми з вами робимо вдень? Давайте ми трохи відпочинемо і виконаємо фізкультхвилинку.
Вихователь. Діти, мені здається, що хтось плаче. Та це ж зайчик. Чому ти зайчику, плачеш? Зайчик мені сказав, що його вигнала з хатинки лисичка. Йому ніде переночувати, а сонечко сідає і скоро буде … Що? (Вечір). Зайчик дуже боїться. Малята-звірята запросили зайчика до будиночка і він собі обрав кімнату з ось таким віконечком (показує на трикутник). Знайдіть у себе таку фігуру. Як вона називається? Покажіть сторони, кути, спробуйте покотити. Ось живуть собі звірята у гарному будиночку. Одного разу півник запросив їжачка та зайчика до себе в гості і пригостив їжачка грибочками, а зайчика морквинками. Їжачок просить нас, щоб ми допомогли йому визначити, чого більше, а чого менше і зробити порівну, щоб звірята не образилися на півника. На верхню смужку викладіть грибочки для їжачка, а на нижню смужку – морквинки для зайчика. Чого більше? Чого менше? Що треба зробити, щоб грибочків і морквинок стало порівну?
Вихователь. Втомилося сонечко та й пішло спати, стало темно, а на небі з’явилися місяць і зірочки. Скільки місяців на небі? Скільки зірочок? Як називається ця частина доби? Що ми робимо вночі? От наші звірята теж пішли спати кожен у свою кімнату. А ми тихенько, щоб їх не розбудити, підемо на килимок і пограємось у гру «День і ніч».

Автор: 

Музика Ю. О.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка "
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі