Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей першої молодшої групи з сенсорного виховання "Друзі Сонечка".

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з сенсорного розвитку в першій молодшій групі
На тему: «Друзі Сонечка»
Вихователя ДНЗ №13 "Гвоздичка"

Мета: учити дітей розрізняти кольори (жовтий, червоний, синій, білий,зелений); вправляти дітей у розрізнені предметів різних форм (квадрат, круг); закріпити поняття «один-багато»; поняття про величину (великий-малий); розвивати уважність і спостережливість а також дрібну моторику пальців рук у дітей та відчуття й сприймання (зорові,слухові,тактильні); виховувати вміння працювати разом, дотримуючись вказівок дорослого.
Матеріали та обладнання: відео про сонечка,зображення сонечок (веселе, сумне), прищіпки, квадрат-трансформер, набір «Геоконт».
Хід заняття
Вихователь: малята , погляньте скільки гостей до нас сьогодні завітало, давайте з ними привітаємось:
«Другу руки простягни,
посмішку усім пошли
Добрий ранок!
Добрий день!
Нашу зустріч розпочнем»

Вихователь: Щось у мене ручки замерзли, а у вас? А чому вони замерзли?
(бо надворі зима)
Я пропоную вам погріти ручки.

Пальчикова гімнастика
Ясне сонечко в кімнату
Дивиться в віконечко
Дуже раді всі малята,
Плескають в долоньки.

Вихователь: мої ручки зігрілися, а ваші. (відповіді дітей).
Тож , я пропоную послухати вам казочку цікаву.
Аж раптом доноситься голос :
- Ох,ох,ох, як же мені сумно та холодно!
Вихователь: Ой , а хто це розмовляє?
Голос:
- Та це ж ваша казочка!
Вихователь бере зображення сонечка сумного без промінчиків. Починає розповідати казку.

Показ відео

Жило-було Сонечко, і було воно веселе та радісне. Але прийшла зима і заморозила промінчики у Сонечка і воно тепер не може зігрівати ні тваринок , ні рослини , і нас людей.
Вихователь : Скажіть малята , а чи хочете ви допомогти Сонечку?
А як саме ми можемо йому допомогти?
Так подарувати нові промінчики!
Тож давайте допоможемо йому!

Д/г «Поверни сонечку промінчики» (вибирати жовті прищіпки із червоних, синіх та зелених)

- Нам необхідно повернути Сонечку промінчики.
- А скажіть будь ласка якого кольору Сонечко?
-А якого кольору промінчики?
- То ж давайте виберемо промінчики тільки жовтого кольору.
- Скільки промінчиків?
-Де знаходиться сонечко?(вгорі)
Діти на сумне зображення Сонечка прищеплюють прищіпки , вибираючи тільки жовтий колір.
- Ось ми впорались із завданням!Розверніть Сонечко до себе і ви побачите , як воно вже усміхається.
- Чому воно стало радісне…

Вихователь:
- Ось наше Сонечко стало веселим та радісним!
До нашого Сонечка завітав друг Квадратик. Погляньте на нього. Який він? (Великий чи маленький).

Д/г «Веселий квадратик»
Сонечко розповіло квадратику що мріє щоб у нього був свій будиночок. А квадратик посміхнувся , і сказав, що цю мрію легко виконати, і швидко перетворився на будиночок.

Діти перетворюють квадрат-трансформер на будиночок.
- Що в нас вийшло?
- Будиночок правильно!
Але квадратик був непосидючим і коли сонечко виходило з будиночка він перетворився в маленький квадратик.
Діти перетворюють будиночок на маленький квадратик.

Квадратик був справжнім другом , тому подарував йому цікаву гру – «Квітка бажань». Ця гра була незвичайна, і коли Сонечко грало в цю гру здійснювались всі його бажання.

Д/г «Геоконт»
Діти за допомогою набору «Геоконт» Створюють квітку з різнокольоровими пелюстками (жовту,синю, червону,білу,зелену)

Вихователь:
- Малята давайте разом з вами створимо квітку бажань.
- Ось перед вами підготовлені ризиночки різних кольорів а саме: жовтого, синього,зеленого,червоного,білого.
- Нам необхідно зробити спочатку серединку квітки, а потім один за одним пелюстки.
- Погляньте на нашу квітку, яка вона вийшла гарна та казкова, мабуть справді вміє виконувати бажання.
Сонечко просить діток виконати одне бажання: заспівати йому пісеньку:
Вийди, вийди сонечко на дідове полечко,
На бабине зіллячко, на наше подвір’ячко!
(Сонечко дякує дітям за гарну пісеньку)

Підсумок:
- Малята ви сьогодні добре попрацювали та допомогли Сонечку.
- А скажіть будь ласка як ми сьогодні допомагали Сонечку?
- Що саме ми робили?
- Скільки промінців у Сонечко, а якої воно форми?
- Що подарував Сонечку його друг?
- Якого кольору пелюстки квітки?

(Сонечко запрошує дітей погратися з ним на галявинці. Діти виходять із групи)

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка"Кравацька О.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі