Користувацький вхід

Тема: Транспорт. Для дітей середньої групи. Логіко-математичний розвиток з елементами моделювання+ конструювання .

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Транспорт.
Для дітей середньої групи.
Логіко-математичний розвиток з елементами моделювання+ конструювання .

Мета: продовжувати вчити порівнювати групи предметів; чергувати за кольором, користуватися словами-термінами «багато», «один»; класифікувати предмети за розміром, кольором, продовжити ознайомлення з геометричною фігурою круг; вправляти в умінні розрізняти(ліву) праву руку.
Конструювання: формувати вміння добирати розмір і колір паперу відповідно до призначеного вибору.
Матеріал: котик Мурчик, дві корзини з іграшками, картинки з зображеннями машин; смужки доріг; фігурки – кружечки різного кольору і розміру; квадратики і трикутники з паперу для конструювання.

Хід заняття:
I. Вступна частина.

- Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: «Добрий день!»

II. Основна частина.
- До нас завітав котик Мурчик. Він приніс нам подарунки. Дві корзинки.
- Подивіться чи одинакові вони за розміром?( одна більша, інша – менша.)
- Давайте подивимося, що в цих корзинках.( іграшки – машинки.)
- А які іграшки за розміром?(Одна – велика, а інші – маленькі.)
- Скільки маленьких? (Багато.)
- Скільки великих ? (одна)
Велика машина привезла нам сюрприз. Подивіться , що це?(кружечки)
- А звідки ви знаєте що це кружечки, а не квадрати чи трикутники? (Фігура не має кутів).
Давайте пограємо:
Д/г «Право, ліво.»
Відповідно до моїх вказівок ви будете піднімати кружечки. Але не просто так, а правою чи лівою рукою. (Пригадування, де права рука, а де ліва рука).
- Підніміть лівою рукою великий червоний круг.
- Правою рукою - маленький синій круг.
- Правою рукою – великий зелений.
- Лівою рукою – не синій і не маленький. Чому саме такий ви підняли?

Д/г «Знайди»
- Обведіть речі на картинці круглої форми.

- А що в машини є круглої форми?
Малята, я як йшла в дитсадок сфотографувала машини на дорозі. Давайте візьмемо ось ці наші кружечки, уявимо, що це машини і розставимо, на нашій дорозі, в такій самій послідовності, як і машини на фото.

Велика червона машинка – великий червоний кружечок. Маленька зелена машинка – маленький зелений кружечок.
(В кожного на столі своя картка. Діти моделюють за допомогою кружечків)
Фізхвилинка.
Стаємо в коло і уважно дивимося на картинки, які я вам показуватиму. Якщо на картинці зображений один предмет- ми плескаємо в долоньки, а якщо багато предметів – тупаємо ніжками.

- Восени дуже часто йдуть дощі. Нам є де заховатися, а давайте ми збудуємо будиночок для машини. Як він називається? (Гараж)
- Для маленьких машинок –маленький гараж, для великих – великий.
- Беремо заготівочки. Скажіть будь ласка, на які геометричну фігуру схожий дах майбутнього гаража?(На трикутник)
- Я сама будівля?(На квадрат)

- Прикладаємо щільно, щоб не було зайвих отворів і дощ не протікав.

-Молодці. Ви всі гарно потрудилися.
- А зараз наші уявні машини – кружечки розселіть по гаражам. Великі – у великий гараж, а маленькі в маленький.

III. Підсумок заняття

- Молодці, малята. Ми з вами попрацювали добре. Скажіть, що вам сподобалося найбільше робити? А що найменше? З яким завданням було найлегше справитися, а з яким найважче?

Автор: 

Дроболюк Тетяна Олександрівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі