Користувацький вхід

Тема. Синичка (виховання звука [с])

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Синичка (виховання звука [с])
Мета: виховувати правильну вимову звука [с] ,учити вимовляти звук [с] ізольовано, у складах, словах і фразах; розвивати навички правильного узгоджування слів у реченні, активізувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику,фонематичний слух, зорові функції: простежування, фіксації погляду, локалізації, кольоросприймання; виховувати любов до природи.

Матеріал: корекційна доріжка зі слідами синички, пір´я для піддування, синичка (іграшка або картинка із зображенням); демонстраційні та роздавальні предметні картинки й іграшки, у назвах яких є звук [с]; сюжетна картинка «Дівчинка катається на санчатах»; індивідуальні фони та дзеркала; насіння гарбуза та соняшника для зорової корекції в дидактичній вправі «Відсортуй насіння», розетки; дидактична гра «Добери картинки».
Хід заняття

1. ОРГМОМЕНТ
Педагог звертає увагу дітей на корекційну доріжку зі слідами синички.

- Подивіться, що це на сніжку за малесенькі сліди.

Хтось, напевно, тут стрибав
І слідочки залишав.
По слідах ми цих підемо,
Може, ми когось знайдемо.

- Діти йдуть по корекційній доріжці та знаходять синичку (іграшку або картинку із зображенням синички), запрошують її до себе на заняття. Педагог пропонує погодувати синичку зерном. Діти годують, потім сідають за столи.
2. ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА «ПІР´ЯЧКО»
3. РОЗВИТОК МОВЛЕННЄВОГО СЛУХУ ТА ФОНЕМАТИЧНОГО СПРИЙМАННЯ
Педагог. Послухаємо пісеньку синички та визначимо, який звук повторюється найчастіше.

Я малесенька синичка —
синь, синь, синь.
І високо в синім небі —
синь, синь, синь —
Я співаю веселенько,
Бо весна уже близенько.
4. ДИДАКТИЧНА ГРА «ПІЙМАЙ ЗВУК»
Педагог повторює пісеньку синички. Діти плескають у долоні, коли чують звук [с].
5. АРТИКУЛЯЦІЙНА ГІМНАСТИКА
Вправи для рухливості губ: «Посмішка», «Трубочка», «Посмішка», «Кільце».
Вправи для язика

- «Лопата». Відкрити рота, спокійно висунути широкий язик і утримувати його під лічбу дорослого від 1 до 10.
- «Покарай неслухняний язик». Напіввідкрити рота, спокійно покласти язик на нижню губу і поплямкати губами 5-6 разів, вимовляючи звуки пя-пя-пя, а потім подержати спокійно широкий язик у відкритому роті під лічбу дорослого від 1 до 10.
- «Слухняний язичок». Напіввідкрити рота, широкий язик спокійно вкласти за нижніми зубами,
утримувати нерухомо під лічбу дорослого від 1 до 10.
- «Хованки». Напіввідкрити рота, широкий язик висунути вперед, утримувати під лічбу дорослого від 1 до 5, заховати широкий язик у нижнє зазубне положення, утримувати його під лічбу від 1 до 5.

Фізкультхвилинка

Синичка по двору літала,
Зернятка на землі шукала.
(Діти бігають, махають руками, імітуючи політ пташок.)

Присіла біля годівнички,
Поклювала зерен трішки.
(Діти присідають, показують пальцем, як пташки клюють зерна.)

Підкріпилась, відпочила,
Знову далі полетіла.
(Діти імітують політ пташок і повертаються на свої місця.)
7. ТРЕНУВАЛЬНА ВПРАВА ДЛЯ ОЧЕЙ
Відпочили всі малята,
Відпочинуть оченята.
(Діти заплющують очі.)

За синичкою слідкуйте,
Куди летить — коментуйте.

Діти відкривають очі, педагог рухає синичку декілька разів ліворуч-праворуч, угору-униз; діти, не повертаючи голови, очима слідкують за рухами синички.
8. ЗАКРІПЛЕННЯ ПРАВИЛЬНОЇ ВИМОВИ ЗВУКА [С]
— Як із шини виходить повітря, коли його випускають? (С-с-с-с-с)
Учитель показує предметну картинку із зображенням велосипеду.
— Як свистить вітер на вулиці? (С-с-с-с-с)
Учитель показує предметну картинку із зображенням шини.

— Як накачують велосипедну шину насосом? (С-с-с-с-с)

Повторюємо склади:

си-си-си-си,
се-се-се-се,
са-са-са-са,
со-со-со-со,
су-су-су-су.

Вимовляємо звук [с] у словах. Перед кожною дитиною на індивідуальних фонах розкладені роздавальні предметні картинки, у назві яких є звук [с]; пропонуємо дітям розглянути картинки і визначити місце звука [с] у словах: на початку, у середині чи в кінці слова.
9. ДИДАКТИЧНА ГРА «ПІДБЕРИ КАРТИНКИ»
Дітям пропонується підійти до демонстраційного мольберту, на якому розташовані предметні картинки, і по черзі у верхньому рядку розкласти картинки, у назві яких є звук [с], а в нижньому рядку — картинки, у назві яких немає звука [с].
10. ВИМОВА ЗВУКА [С] У ФРАЗАХ
На демонстраційному мольберті ілюстрація, де зображена дівчинка, яка їде на санчатах. Пропонуємо дітям розглянути ілюстрацію і розповідаємо: «Соня сіла на санчата. Санчата скотилися по снігу». Закріплюємо фрази з дітьми спочатку колективно, потім індивідуально.
11. ЗОРОВА КОРЕКЦІЯ. ДИДАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ «ВІДСОРТУЙ НАСІННЯ ДЛЯ ПТАШОК»

Діти слухають аудіозапис щебетання синички.

Учитель. Мабуть, пташка зголодніла. Підберімо для неї насіння. Ось тарілка з насінням соняшника та гарбуза. Яке насіння люблять синички? (Синички люблять насіння соняшника.) Біле насіння віддамо сороці. Кожній дитині дають одну розетку зі змішаним насінням і дві пусті. Діти сортують насіння соняшника й гарбуза в окремі розетки. Доки діти працюють, в аудіозапису звучить вимовлянка:

Під віконцем годівничка
Для сороки і синички,
Ми насіння відберемо,
Годувати їх підемо.

Учитель. Візьмемо насіння на прогулянку та погодуємо птахів.
12. Підсумок заняття

Автор: 

Тараненко В. М.
вчитель - логопед ЗДО № 5 " Золота рибка "
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі