Користувацький вхід

Тема. Чарівні картини зими

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Чарівні картини зими
Мета : учити дітей помічати красу природи взимку; поглибити знання про зимові явища в природі; закріплювати характерні ознаки зими; збагачувати словник поетичними образами; розвивати фантазію, уяву; виховувати інтерес до вивчення природи, рідного краю та естетичний смак; вчити дітей малювати сніжинки свічкою (короткі вертикальні й горизонтальні лінії); наносити фарби на малюнок поролоновою губкою; викликати у дітей інтерес до цього виду малювання; розвивати творчу уяву, фантазію, виховувати акуратність у роботі.
Обладнання: сніжики, гуашева фарба синього кольору, свічки, поролонові губки, серверки, аркуші білого паперу,сіль
Хід заняття.
І. Організаційний момент
-Діти, до нас хтось завітав у гості. Відгадайте загадку.
Взимку зірка біла
З неба прилетіла,
Шість промінців має,
На сонечку сяє. (Сніжинка)
-Так, це сніжинка. Ось вона яка.
Вихователь показує дітям сніжинки та спонукає до розмови про них.
-Які вони? (Білі, легкі, гарні, мереживні, блискучі) Вам подобаються сні-
жинки? Перетворімося на них.
Психогімнастика
-Падає сніжок, він ніжний, пухнастий. Ми - сніжинки, що летять і круж-ляють у повітрі. Нам легко, радісно, весело. Подуває вітерець, немов грає му-
зика. Ми танцюємо. Вдих на повні груди, нас переповнює радість - видих. Хочеться літати, бути невагомими, радіти!
ІІ. Основна частина
(перед дітьми лежать паперові сіжики)
- А тепер візьміть сніжинки та подмухайте на них.
Діти виконують завдання.
-Яка зараз пора року? (Зима)
-Чарівниця-зима намалювала дуже багато картин.
- Як ви вважаєте, які фарби вона використовувала?
-Якими фарбами прикрашала природу? (Відповіді дітей.)
Білий сніг - холодний пух -
Побілив усе навкруг.
Вітерець пушок збирає,
Гарні шапочки сплітає:
І дубкам, і берізкам, і кленкам.
- Придивіться до снігу. Він завжди білий? Який його колір на сонці? У затінку?
- А які кольори, крім білого, зустрічаються взимку?

Влітку, взимку, навесні
Всюди вдягнені гарненько
У зелені сукні всі.(Ялики)
- Чи змінює ялинка своє вбрання? Якою була її сукня влітку?
Діти підходять до горобини.
-Погляньте, які гарні ягідки! Якого вони кольору?
-Хто живиться ягодами горобини взимку?(пташки)
- Як ми можемо назвати це дерево?(годівничка для птахів, красуня в намисті)
-Які вироби ми робили з ягід горобини?(прикраси, віночки для ляльок, картини)
Червоні та оранжеві краплини -
То кетяги нашої горобини.
І можемо по ягідці зірвати,
Щоб кольори змогли запам’ятати.

- Сьогодні я пропоную вам зобразити явище природи, яке відбувається взимку. Як ви вважаєте, що це за явище?
-Так, це снігопад. Зображуватимемо сніжинки незвичайно -за допомогою свічки.
- Беремо свічку і по всьому білому аркушу малюємо багато коротких прямих ліній, які перетинаються в одному місці. Це сніжинки. Чи видно на папері сніжинки, які я намалювала?
-Щоб добре було видно сніжинки, нам потрібно поролонову губку змочити у фарбу синього кольору і зафарбовувати весь листочок.
Вихователь показує.
- Ось бачте, яке відбулося диво і з’явилися красиві. Які чудові сніжинки вийшли! Справжній снігопад.
Пальчикова гімнастика.
Раз, два, три, чотири, п’ять -
( рахують пальчики, починаючи з мізинчика)
Ми сніжок зліпили
(імітують ліплення сніжок)
Він кругленький і гладенький,
( показують коло, гладять свої долоні)
Але зовсім не смачненький.
(погрожують пальчиком)
Раз - підкинем,
(дивляться в гору)
Два - підкинем,
(підкидають уявлений сніжок)
Три - спіймаєм,
( прижимають кулачки до себе)
І - зламаєм.
(стукають кулачками по столу)

Самостійна робота дітей. Виставка .
Підсумок:
-Як ми малювали?
-Що використовували роботі?
-Чи сподобалося вам малювати свічкою?
-Доки фарба не висохла, можна посипати малюнок сіллю, яка надасть роботі зернистості і сніжинки стануть як справжні.

Автор: 

Бондаренко Ірина Миколаївна , вихователь ДНЗ №6 «Дзвіночок»

Для отримання сертифікату Ви повинні поставити галку навпроти пункту "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал" та прикріпити до публікації файл з матеріалом.
Для внесення редагувань існує вкладка "Змінити".
Замовлення сертифіката (докладна інструкція): http://metodportal.com/node/2277

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі