Користувацький вхід

Конспект заняття з ознайомлення з природним довкіллям для І молодшої групи Тема: «Сніжинки – пушинки».

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з ознайомлення з природним довкіллям для І молодшої групи
Тема: «Сніжинки – пушинки».
Мета: розширювати та збагачувати знання дітей про сезонні зміни в природі, зокрема взимку; ознайомити малят з властивостями сніжинки –холодна, біла, легенька, пухнаста; закріпити назви геометричних фігур (круг, квадрат); продовжувати вчити відповідати на запитання дорослого, збагачувати словниковий запас новими словами-прикметниками; виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього світу, любов до природи.
Матеріал: паперові сніжинки, ілюстрації на тему «Зима».
Хід заняття.
1 Організаційний момент
«Психогімнастика «Я-сніжинка»
-Сьогодні я вас запрошую у мандрівку до красуні зимоньки-зими. Візьміть до рук ці красиві диво-сніжинки. Подмухайте на них, покружляйте і полетіть за ними у засніжені простори зимоньки-зими.
2 2 Розглядання ілюстрації «Зима»
-Вже минула золота осіння пора. Настала інша пора року – холодна, сувора, але водночас весела та радісна.
-Що ж це дітки за пора – чи згадала дітвора?
На подвірї біло-біло,
Ні стежиночки нема.
Знов сніжинки полетіли-
Це прийшла до нас … (зима)
-Яка пора року прийшла до нас услід за осінню ? (зима). Осінь називають золотою, тому що вона фарбує листячко дерев у золотисто-жовті кольори. А на зиму кажуть, що вона біла. А як ви гадаєте, чому?
-Якою білою ковдрою вкрилася вся земля? (снігом).
-Погляньте уважно на цю картинку.
-Де лежить сніжок? (на дорозі, на деревах, на дахах будинків)
-Так, малята. Взимку сніг -усюди.
3 Ігровий прийом.
-Діти, хтось стукає до нас у двері.
-Хто завітав до нас у гості?
-Так, це сніговичок. Він дуже любить зиму та сніг.
-Сніговик прийшов до нас із подарунком від зимоньки-зими.
-Розглянемоїх.
-Влітку та восени йде дощик. Він складається з крапельок водички. А з чого ж складається сніг?
Дивовижна зірка біла
На долоньку прилетіла,
Здивувалася Іринка:
«Що за диво це?» - (сніжинка)
-Так, малята. Сніг складається з сніжинок.
- Діти, які сніжинки? (білі, пухнасті, легенькі, холодні, гарні).
-Що роблять сніжинки? (летять, кружляють, падають на землю).
4 Фізкультхвилинка «Ми-сніжинки»
Ми-сніжинки, ми-пушинки,
Ми спускаємось з хмаринки,
Ми білесенькі, малі,
Летимо аж до землі.
Ми кружляємо у танці,
Сніг іде сьогодні вранці,
Бо прийшла до нас сама
Снігова пора-зима.
-Справжні сніжинки в теплій кімнаті розтануть, стануть крапельками води.
-Але Сніговичок приніс нам інші сніжинки. Із чого зроблені вони, хто здогадався? (з паперу)
В нас сніжиночки чудові-
Дуже гарні, паперові.
У садку не розтають,
Але радість нам несуть!
-Погляньте на ці сніжинки, вони подобаються вам?
-Ці сніжинки різної форми: є схожі на круг-кругленькі, а є схожі на квадрат-квадратні.
-Сніговик хоче трішки погратися звами.
Д/Г «Яка сніжинка?» -(діти визначають величину та форму сніжинок)
Малорухлива гра «Де сховалася сніжинка?»
А одна сніжинка біла
Ось по групі полетіла,
Почала ховатися:
Схотіла погратися.-(діти визначають місцезнаходження сніжинки)
5 Підсумок.
Молодці, малята! Сніговику ви дуже сподобалися. Ви уважні, слухняні та розумнички.

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Медведева О.Б.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі