Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі
"Зимонька-зима"
Програмовий зміст. Продовжити знайомити дітей з характерними ознаками зими, відрізняти й називати властивості води і снігу; вчити встановлювати найпростіші причинно-наслідкові зв'язки; активізувати словник; вчити відповідати на поставлені питання.
Розвивати слухову і зорову увагу, сприйняття кольору і ритму. Виховувати інтерес до пізнання природи і відображення своїх вражень в образотворчій діяльності.
Матеріали до заняття: ілюстрація за темою "Зима", пакет з крохмалем, відерце зі снігом, блюдце, паперові сніжинки, аркуш паперу із зображенням сніжинки, нанесеним воском; пензлики, гуаш, серветки.
Хід заняття
Стало біло навкруги,
Я розпушую сніги,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогодались? Я...(зима).
-Діти, скажіть яка пора року зараз? (Зима)
-Правильно зима. На вулиці морозно, холодно люди тепло одягаються. Дерева заснули, навкруги лежить сніг. Річки й озера покрилися кригою. (Роздивляються малюнки)
-Що можна робити на вулиці взимку? (кататися на санках, ковзанах, грати у сніжки, ліпити снігову бабу)
Він пухнастий і сріблястий,
Білий-білий, чистий-чистий,
Ватою на землю ліг,
Та зветься просто...(сніг).
-Які вірші ви знаєте про зиму, сніг? (Діти читають вірші.)
-Якого кольору сніг? (Білий). Сніг нам здається дуже чистим.
Розглянемо його уважно.
Вихователь ставить перед дітьми посудину зі снігом.
-Ви вже не раз брали його в руки, коли гуляли на вулиці.
Який він? (Холодний) Вихователь кладе на долоньку кожній дитині трохи снігу і всі спостерігають, що відбувається.
-Куди пропав сніг з ваших рук? Чому він розтанув? (Долоня тепла)
Розгляньте воду, в яку перетворився сніг в чашці. Чиста вона?
-Опустіть в чашку палець і скажіть, яка в ній вода. (Холодна)
-Тепер поясніть, чому не можна їсти сніг? (Сніг брудний, холодний, його не можна брати до рота)
Вихователь пропонує дітям підійти до столу, на якому лежить пакетик з крохмалем. Вихователь просить дітей закрити очі і натискає рукою на пакет.
-Що нагадує вам цей звук? (Скрип снігу) Правильно. Сніг скрипить, коли на вулиці сильний мороз. При сильному морозі сніг «не ліпиться».
Пропоную дітям натиснути на пакет.
-Коли на вулиці погода не дуже холодна, то сніг липкий. Чим тоді люблять займатися діти? (Відповідь дітей)
-Подивіться, які незвичайні сніжинки є в мене. Чим вони відрізняються від справжніх? (Вони паперові, тому не тануть). Я пропоную вам погратися зі сніжинками.
Гра "Сніжинки"
-Подивіться, які незвичайні сніжинки є в мене. Чим вони відрізняються від справжніх? (Вони паперові, тому не тануть). Я пропоную вам погратися зі сніжинками. (Діти беруть по сніжинці і розходяться по груповій кімнаті, потім, дмухнувши на сніжинку, відпускають її. Вихователь пропонує дітям утворити легкий вітерець (дмухнути легенько), сильний вітер (дмухнути сильніше). Виконуючи завдання, діти коментують падіння сніжинок.)
Фізкультхвилинка.
Пада, пада, пада сніг
І лягає біля ніг.
Вітерець легкий літає
І сніжинки підіймає.
Ось вони усі гуртом
Закружляли за вікном.
Ми також часу не гаєм,
Разом з ними покружляєм.
Підіймемось вгору всі
І присядем до землі.
Творча робота. Діти сідають за столи.
-Мороз любить малювати візерунки на склі. Сьогодні він намалював їх для вас. Тільки для того, щоб побачити візерунки, треба нанести на аркуш блакитну фарбу. ( У кожної дитини є аркуш паперу, на якому воском нанесено візерунок або намальовано сніжинку. Під час виконання завдання вихователь звертає увагу на візерунок, на тонкі лінії сніжинки тощо.)
ДОДАВАННЯ КОМЕНТАРЯ