Користувацький вхід

Підсумкове заняття для дітей молодшого дошкільного віку «Допоможемо Червоній Шапочці»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Авторське підсумкове заняття з музичного вихованнядля дітей молодшого дошкільного віку
“Допоможемо Червоній Шапочці”
Музичний керівник ЗДО №5 "Вербиченька" м.Сарни Симончук Інна Володимирівна

Мета: формувати в дітей розуміння змісту музики (співчуття чужому болю, увага до потреб та інтересів інших); викликати інтерес до інструментального музикування; спонукати до виконання музично-ритмічних рухів відповідно до музичного образу; сприяти розвитку естетичних і моральних почуттів; виховувати в дітях позитивно-емоційне ставлення до праці засобами музики.
Попередня підготовча робота: вивчення пісень, віршів, таночків до Маминого свята.

Хід заняття
Під музику діти заходять до зали, йдуть по колу. Із закінченням звучання музики діти зупиняються. Музичний керівник звертається до дітей, співаючи:
Добрий день, малята
Хлопчики й дівчата!
Діти відповідають по мажорному тризвуку вгору та вниз:
Добрий день!Добрий день!
Музкерівник: Я вас гаряче вітаю, та заняття починаю. Ось у мене в руках звичайнісінький предмет. Що це таке, малята? (капелюх). Але він незвичайний. Мій капелюх не любить лежати у шафі, а постійно проситься гуляти.
Авторська комунікативна гра “Капелюх”
Опис гри:
Мета: Розвивати почуття єдності, встановити емоційний контакт між усіма учасниками, вчить помічати позитивні якості інших дітей, робити компліменти, бути уважним, розвиває доброзичливі відносини.
Хід гри:
Музкерівник: Ось у мене в руках звичайнісінький предмет. Що це таке, малята? (капелюх). Але він незвичайний. Мій капелюх не любить лежати у шафі, а постійно проситься гуляти. Одягнувши капелюх собі на голову, співає:
- Я по колу погуляю, друзів собі пошукаю (звернувшись до когось з дітей), привіт, у тебе дуже гарна посмішка! (передати капелюх)
Слідуючий гравець йде по колу в капелюсі, співаючи: “Я по колу погуляю, друзів собі пошукаю”. Говорить якийсь комплімент іншій дитині і передає капелюха і.т.д.
Кожна слідуюча “прогулянка” співається з модуляцією вгору.

Капелюх

Музкерівник: Як приємно дарувати один одному радість, правда, малята?
Під сумну музику заходить Червона Шапочка (плаче)
Музкерівник: Що за гостя до нас прийшла? І чому така сумна?
Червона Шапочка : Добрий день, малята. Незнаю що й сказати?
До бабусі поспішала , і корзинку готувала .
Маслечка туди поклала, пиріжок, ковбаску…
Фартушком усе накрила вишитим в ромашку!
Та лісочком я ішла, перші проліски знайшла!
Їх хотіла сфотографувати і так захопилася,
Що корзинка десь у лісі в мене загубилася!
Як же до бабусеньки я тепер піду ?
І на 8-ме березня що їй принесу?
Добре хоч планшет на місці лишила та у лісі не загубила! (плаче)
Музкерівник: Не сумуй, дівчатко миле, ми тобі поможемо….і швиденько діставай ти планшет і знімай для бабусі привітання від наших діток. Ось подивись, які у нашій групі помічники ростуть.
Діти беруться до роботи, та ілюструють вірш В.Гринько “Дуже грно шиє бабуся!”, Г.Бойка “Я купатись в ванні буду”, І.Нехода “Ну, а це ведмедик Мішка”, А.Бортнік “Син”.
Дитина імітує шиття на швейній машинці:
Дуже гарно шиє бабуся,
Я від неї шити навчуся.
Ось пошию ляльці кофтинку,
і собі кольорову хустинку.
Вийде гарний одяг для свята,
не впізнають мама і тато.
Дівчинка у ванночці купає ляльку:
Я купатись в ванні буду,
Покупаю ляльку Люду. В неї пальчики зелені,
В неї носик у варенні. Люда митися не хоче, плаче:
«Мило зайде в очі». Людо, Людочко, сідай,
Тільки очки затуляй.
Дитина перев’язує лапку іграшковому ведмедику:
Ну а це- ведмедик Мішка,
Він і плаче і реве. Він звихнув учора ніжку,
А тепер кривенький трішки… Та нічого, заживе!
Хлопчик у коритці пере платочки:
Я один у мами син
Нема в мами дочки,
Як же їй не помогти випрати платочки?
Мило піниться в коритці.
Я - працюю, подивіться!
Музкерівник: Наші хлопчики спішать завжди мамам допомагать. Ось поглянь!
Пісня-танок «Ми мужчини тато і я»
(муз.К.Мяскова, сл.Л.Рева)
(або за вибором музичного керівника)
Музкерівник: В нас дівчатка не ледачі, роботящу мають вдачу. Мамам гарно помагали – пиріжки їм випікали.
Пісня-танок «Ми малята - кухарята»
(Сл., муз.І.Симончук)
(або за вибором музичного керівника)
Музкерівник: А слова які для бабусь, і своїх і для твоєї приготували наші дітки, ти лише послухай!
Діти читають попередньо вивчені вірші про бабусю для Червоної Шапочки, яка знімає відео-привітання для своєї бабусі на іграшковий планшет.
Музкерівник: А пісню як хороше виконують наші малята, ти лише послухай! Твоїй бабусі точно сподобається!
ПІСНЯ «ПРО БАБУСЮ ЗАСПІВАЄМ»
(музика і слова І. та Ю. Білоконь)
Червона Шапочка : Які ви молодці! Для моєї бабусі це буде найкращий дарунок! Я покажу їй ваш концерт по телевізору. От як би ви їй ще на інструментах пограли, вона так любить музику!
Музкерівник: Залюбки, Шапочко. Наші малята усе уміють: і співати, й танцювати, ще й на інструментах гарно грати!
Діти грають на музичних інструментах
(за вибором музкерівника)
Червона Шапочка: Ой, як гарно! Треба і мені до вас у садочок записатися. Приймете мене у свою групу?
Музкерівник: Звичайно приймемо!
Червона Шапочка: Так гарно і весело тут у вас, а ось отой хлопчик чомусь невеселий сидить.
Музкерівник: А це наш Олексійко. Ти чому засумував? Що сталось, може захворів?
Хлопчик: Я зовсім не хворий, та нема апетиту, бо Настя зі мною не хоче дружити!
Червона Шапочка: Я тобі допоможу (дістає квіточку). Ось, візьми цю квіточку подаруй дівчинці і запроси її до танцю.
ТАНОК_ЗАПРОШЕННЯ
укр.нар.мел. «Чепурна», рухи І.Симончук
- Діти у колі стоять парами .
- 1. Пружинка – ручки «човником» на кожну сильну долю такту 4 рази.
- 2. Виставляють праві ніжки на носочок в сторону , тримаючись у парах «човником» на кожну сильну долю 4 рази.
- 3. Покружляли парами «човником».
- 4. Хлопчик опускається на колінце і плескає , а дівчинка кружляє перед ним, піднявши праву руку до гори, а лівою притримує спідничку.
- 5. Дівчинка плескає, а хлопчик виконує пружинку 4 рази (ручки на поясі).
- 6. Ритмічно під музику виконують «ладушки».
- 7. Кружляють у парах на кінець музики обнімаються за шийку, притулившись щічкою до щічки , обличчям до глядачів.

Червона Шапочка : Дорогі мої малята, дуже дякую я вам!
Свято гарне влаштували не лише для своїх мам!
Дякую вам, мої любі, я тепер в лісок піду
І своїй бабусі рідній ваші вміння покажу!
Музкерівник: Бачите, як порадували ви Червону Шапочку своїми уміннями і талантами. Тепер вона влаштує для неї справжній відео-концерт, де артистами будете саме ви! Зовсім скоро ваші мами, бабусі, сестрички прийдуть до нашої музичної зали і ви зможете і їх порадувати своїми талантами. До зустрічі! З нетерпінням буду чекати на вас.

Автор: 

Симончук Інна Володимирівна
музичний керівник
ЗДО №5 «Вербиченька» м.Сарни

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі