Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття для дітей старшої групи Тема: « Подорож по островах країни Математики»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей старшої групи
Тема: « Подорож по островах країни Математики»

Мета:виявити у дітей вміння :
- знання про суміжні числа
- розрізняти пряму та зворотно лічбу
- знання про склад числа з одиниць(1-10)
- знання про утворення рівності і нерівності груп предметів
- рівень знань про геометричні фігури
- знання про одиницю вимірювання довжини,за допомогою умовної мірки
- знання про ширину предметів
- знання про найпростіші обчислення у розв’язанні задач у межах 10
- вміння розрізняти назви днів тижня,місяців(поточного, попереднього і наступного)
- вміння орієнтуватися на аркуші паперу
- знання про довжину предмета на основі вимірювання його лінійкою,результат співвіднести з цифрою
- розвивати розумову діяльність, уміння аналізувати та приймати рішення, розвивати дрібну моторику рук та пальців, увагу, зорове та слухове сприймання, мислення.
- виховувати зосередженість, самостійність, почуття задоволення від вдалого прояву своїх знань.
Матеріал:
Д – цифри від 1 до 10, геометричні фігури, олівці, смужки для вимірювання, лінійка, папір в клітинку, умовна мірка,знаки >,<

Хід заняття
- Діти,а ви любите подорожувати?
- Тоді я запрошую вас в подорож по країні «Математики». Ця країна складається з островів, які називаються « Відповідайка», « Вгадайка»,
« Пізнавайка», на кожному з цих островів живуть казкові мешканці – чарівники. Вони дуже люблять загадувати всілякі завдання. На ці острови ми можемо потрапити за допомогою чарівної палички. Але вона працює тільки по вівторкам.
• Який сьогодні день тижня? (вівторок)Який він по – порядку? 2
• Послухайте загадку: « Сім братів віком рівні,а імені різні»(Дні тижня)
• Скільки всього днів тижня?. Назвіть
• Який перший?Сьомий?П’ятий?
• Середа яка по – порядку? А субота?
• А який сьогодні місяць?Який був попередній?А який буде наступний?
I.За допомогою чарівної палички ми потрапляємо на острів « Вгадайка»
- ось ми вже на острові « Вгадайка»
Завдання від чарівника.
1. Знайти числа сусіди. Візьміть карточки і вставте пропущені числа сусіди.
2. Подивіться,що це за знаки?(<,>). У нас намальовані предмети,треба поставити між ними знаки.
3. Задачі від чарівника:
• У корзинці було 5 яблук,ще до корзинки добавили 2 яблука. Скільки яблук зараз у корзинці.
• У Маринки було 7 цукерок,Катюша забрала 3 цукерки. Скількицукерок залишилося у Маринки?
4. За допомогою кружечків червоних та синіх утворіть склад числа.
Фізхвилинка « Веселий м’яч - рахівник»
II.Острів « Відповідайка»
Завдання від чарівника:
1. Назвіть смужки за шириною та викладіть (найширший - вужчий-іще вужчий,найвищий)
2. Виміряйте довжину смужки за допомогою умовної мірки
3. Накресліть відрізок довжиною 4 см,7 см. За допомогою лінійки і позначте числом.
4. Візьміть лінійку і виміряйте довжину відрізка
III.Острів « Пізнавайка»
Завдання від чарівника:
1. Назвіть геометричні фігури. Покладіть круг верхній правий кут,покладіть трикутник нижній лівий кут,чотирикутник – нижній правий кут,квадрат – верхній нижній кут,п’ятикутник – посередині аркуша паперу.
2. Напишимо диктант. Поставте олівець на крапку і починайте: 3 клітинки направо,1 клітинка вгору,1 наліво,2 вгору,3 направо,2 вниз,1 наліво,1 вниз,3 направо,1 вгору,1 наліво,2 вгору. Продовж візерунок.
Аналіз та підсумок заняття.

Автор: 

Арляпова Н. М.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка "
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі