Користувацький вхід

Добирання слів певної тематичної групи. Пошук у текстах потрібної інформації. Досліджую значення слова

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Добирання слів певної тематичної групи. Пошук у текстах потрібної інформації. Досліджую значення слова
Мета: Учити добирати слова певної тематичної групи слів та знаходити у тексті потрібну інформацію; розвивати мовлення учнів, пошукову діяльність, логічне та аналітичне мислення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати дбайливе ставлення до речей.
Обладнання: клубок ниток, анаграма, конверти із завданням для роботи в групах, малюнки із зображенням конструктора LEGO та кубика Рубіка, цеглинки LEGO, картки з текстами.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Освітні галузі: мовно-літературна, інформаційна, соціальна і здоров'язбережувальна.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу. Вправа «Вітання»
Учні торкаються по черзі однойменних пальців рук свого сусіда, починаючи з великих, і кажуть:
Бажаю (стикаються великими пальцями);
Успіху (стикаються вказівними пальцями);
Великого (стикаються середніми пальцями);
У всьому (стикаються безіменними пальцями);
І всюди (стикаються мізинцями). Вітаю! (Дотик всією долонею).
2. Вправа «Прочитай анаграму»

— Яким звуком починається це слово? Він голосний чи приголосний?
— Які ще голосні звуки є в цьому слові?
— Поділіть на склади слово іграшки.
3. Каліграфічна хвилинка
Ads by optAd360
І і і і і іг гр ра аш шк ки іграшки
Моя улюблена іграшка — ...
— Доповніть речення та запишіть його.
4. Вправа «Павутинка»
— Створіть «павутинку» до слова іграшки.
Учні утворюють коло, передають клубок з нитками, називаючи улюблену іграшку.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Вправа «Допоможи друзям». Робота в групах
1) Об'єднання у 4 групи.
2) Отримання завдань.
3) Діяльність у групах.
Завдання:
·    розглянути малюнки;
·    визначити спільну тему;
·    розподілити предмети між Марійкою та Сергійком;
·    записати слова в зошит (дівчата — назви предметів Марійки, хлопці — Сергійка);
·    доповнити групу слів 2-3 власними словами.

2. Вправа «Продовж ланцюжок». Робота в парах
— Марійка дуже любить готувати борщ на своїй іграшковій кухні. А Сергійкові подобається грати різними будівельними машинками.
— Попрацюйте в парі та складіть «ланцюжки» слів для Сергійка та Марійки.
— Запишіть ланцюжки слів у зошит.
Сергійко «Будівництво»: цегла, фундамент
Марійка «Борщ»: томат, капуста, ...
Фізкультхвилинка
3. Робота з текстом
1) Читання тексту.
— Є іграшки, якими люблять гратися однаково і хлопці, і дівчата. Про одну з таких іграшок дізнаємося з тексту. Прочитайте його.
Кубик Рубіка — це механічна головоломка, яку винайшов угорський скульптор. Спочатку іграшка називалася «Магічний куб». Якщо всі продані кубики вишукувати в ряд, то вони простягнуться від Північного до Південного полюсу Землі.
2) Бесіда.
— Про яку іграшку йдеться в тексті?
— Випишіть речення, в якому є інша назва цієї іграшки.
— Підкресліть речення, в якому йдеться про автора головоломки.
4. Вправа «Прочитай та відгадай». «Щоденні 5». Читання для друга
1) Читання тексту.
— Прочитайте одне одному текст та відгадайте, про яку іграшку в ньому йдеться.
Це серія іграшок, що являє собою конструктор на основі кольорових блоків, коліс, фігурок людей, тварин, птахів та інших деталей, за допомогою яких можна скласти будь-які речі. Назва цієї іграшки утворилася від фрази «добре грати».
2) Бесіда.
— Про яку іграшку йдеться в тексті? (Конструктор LEGO.)
— Яке походження назви цієї іграшки? Спишіть це речення.
3) Робота з цеглинками LEGO.
— Скориставшись цеглинками LEGO, змоделюйте свою улюблену іграшку або іграшку своєї мрії.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Бесіда
— Якою спільною темою були об'єднані сьогодні наші завдання на уроці? (Іграшки.)
— Що нового ви дізналися про іграшки?
— Як потрібно грати іграшками? Що слід зробити після того, як гра закінчилася?
2. Рефлексія
Вправа «Мікрофон»
На уроці я:
·    дізнався(лася)...
·    зрозумів(ла)...
·    навчився(лася)...
·    найбільший мій успіх — це...
·    найбільші труднощі я відчув(ла)...
·    я не вмів(ла), а тепер умію...

Автор: 

вчитель початкових класів Центрального ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі