Користувацький вхід

ЗАНЯТТЯ – МИЛУВАННЯ ,,У королівстві осінніх квітів”

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ЗАНЯТТЯ – МИЛУВАННЯ
,,У королівстві осінніх квітів”

Мета: розвивати спостережливість, зв'язне мовлення, логічне мислення; виховувати любов, самостійність, акуратність, бережливе та позитивне ставлення до рослин; вчити дітей пізнавати і розрізняти осінні квіти, закріплювати та поглиблювати знання про них,
помічати красу квітів, виражати свої емоції під час відповідей на поставлені питання.
Обладнання: вірші, загадки, гра – психогімнастика „Садівник – чарівник”, пісня з запису „Чорнобривці”, гра „Квіточка красива, тому що...”
Хід заняття:
Знову настав новий день
І всі ми зібралися з вами
Подаруємо посмішки всім
Ніжні, привітні, ласкаві.
Посміхніться діти
Дереву й траві
Квіточці красивій
Сонечку й мені.
Діти, сьогодні в нас незвичайний день, тому що я отримала лист запрошення. Ось він, на ньому намальовано багато квітів.
То куди нас можуть запросити? (до квітів, на день народження, до квіткового магазину...). Нас сьогодні запрошують у королівство осінніх квітів.
Де можна зустрітись з квітами? (в саду, парку, полі, лузі, клумбі).
Квітів навколо дуже багато
Тільки не будем про них забувати
Квіти кімнатні і лугові,
Квіти садові і лісові,
Квіти, що в полі, звуть польові,
Квіти на клумбах декоративні.
Щоб до королівства нам потрапити малята, нам потрібно загадки відгадати.
Загадки про квіти
Різний колір одежини
У прекрасної ….(жоржини)
На весні садила мати
Гарні квіти біля хати
Про них співаємо пісні
…..(чорнобривці чарівні)
Осіння квітка: рожева,синя , ніжно-біла
У неї сотні пелюсток,стоїть неначе їжачок.
(айстра)
Вона під осінь зацвітає
Клумбу до морозів прикрашає
Її красою ми,будем милуватись до зими.
( хризантема)
Ми сьогодні відвідаємо королівство декоративних квітів ,які ростуть у нас на клумбі: жоржини, чорнобривці, хризантеми, айстри. Діти розповідають вивчені на передодні вірші.
Діти:
1.Яка чудова квітка?
Мов сонечко вона.
Жоржина – жовта квітка,
На клумбі розцвіла.
2. А ці маленькі квіти
Чарують увесь світ
Це квіти чорнобривці,
Який в них гарний цвіт.
3. Погляньте у цій квіточці
І жовте листя і неба просінь
Квітнуть хризантеми
Прийшла до нас вже осінь.
4. А поряд з цими квітами
Цвітуть і пахнуть сонцем
Це айстри розцвіли
На клумбі під віконцем.

Які квіти запросили нас у своє королівство? Подивіться на них, помилуйтеся ними.
Малята навіщо людям потрібні квіти? (милуються, насолоджуються іх красою, загадковістю, і це дає нам відчуття радості і спокою). Дивлячись на квіти мені здається, немає нічого чарівнішого за живі квіти, бо кожна квіточка (погляньте), прекрасна і неповторна.
Квіти прикрашають наше життя, роблять його веселішим.
А ще яким? (чарівнішим, радіснішим, світлішим).
Який настрій у вас при зустрічі з квітами?
(звучить з запису пісня „Чорнобривці”)
Про яку квіточку співається у пісні?
Якого кольору чорнобривці?
На що схожа клумба з квітами чорнобривців? (на килимок, вогнище).
Які заввишки чорнобривці? (низенькі, бувають високі). Зверніть увагу на листочки, як майстерно вирізала їх матінка природа.А знаєте, як іще називають в народі чорнобривці? (жовтяками, бархатцями, оксамитками).Доторкніться до них, які вони на дотик? (м'якенькі, гладенькі, ніжні)
Які почуття викликали у вас ці квіти?
Який чудовий аромат лине клумбою, Який він? (приємний, терпкуватий, гіркуватий). А ще, діти, аромат цих квітів має лікувальний аромат. Отже, дуже корисно постояти біля клумби з чорнобривцями, подихати цілющим ароматом.
Погляньте поряд ось квітки,
Мов впали з неба зірочки.
Це айстри квіти розцвіли
До нас голівки підняли.
Погляньте ,які вони ніжні, красиві, яскраві, справді як зірочки, що впали на землю ,й чекають коли їх повернуть на небо до подруг – зірочок.
Якого вони кольору?
Чим вони приваблюють до себе?
Дивлячись на них, які почуття пробуджуються у ваших сердечках?
Як би квіти могли говорити, про що б вони розповіли? (про те, що квіти айстри дуже красиві, вони також, як і чорнобривці мають цілющу силу ,чим темніша квітка за кольором, ти більшу цілющу силу має).
Помилуйтесь квітами.
Квіти ,полюбляють, коли їх пестить легенький вітерець, що приносить свіжість і прохолоду, і коли гладить їх красиві голівки тепле сонечко, своїми промінчиками.
Пропоную вам діти в коло стали і уявити, що ви квіти осені, яскраві і красиві, різнокольорові айстри.
Фізкультхвилинка – медитація
Розцвітають квіточки,
Розкривають пелюстки.
Вітерець дихає легенько,
Квіточки хитає тихенько.
Вечоріє і квітки
Закривають пелюстки,
Тихо засинають
Сплять, відпочивають.
(під ніжну мелодію діти виконують рухи відповідно тексту).
А ще я почула розмову айстр. Як вони говорили між собою, і вони хочуть щоб ми їх запам’ятали такими, які вони є сьогодні, адже незабаром айстри відцвітуть і їхня краса зникне.
- Що потрібно зробити щоб про них пам’ятати? (фотографувати, зробити гербарій, намалювати). Отже, на занятті з малювання ми їх обов’язково намалюємо.
А ось жоржини, нам голівкам хитають,
До себе кличуть, помилуватись ними,
Нас усіх благають.
На що схожа квіточка жоржини?
Якого вона кольору?
Доторкніться до них, які вони на дотик?
Що відчуваєте доторкнувшись до квітки?
Чим до себе приваблює ця квітка?
Гра „Квіточка жоржини красива тому, що....” (вона схожа на сонечко……..).
А ось і хризантеми
Жовті і білі
Квіти осені цвітуть
Які ж вони милі.
Якого кольору квіточки хризантеми?
На що вони схожі? (зірочки, кульки, сонечко...)
Високі чи низенькі?
Як довго вони будуть цвісти? (аж до морозів)
Діти, ви любите квіти?
Що означає любити квіти?
(милуватися ними, нюхати, оберігати, не топтати і не рвати, садити, поливати ,доглядати, малювати).
Гра – психогімнастика „Садівник – чарівник”.
Діти ,уявіть себе квітами на клумбі. Слухаючи, про що я буду розповідати, передайте свої емоції за допомогою міміки і жестів.
На клумбі росли чудові квіти,
Ми кожен день могли їх тут зустріти:
Жоржини і айстри, чорнобривці чудові
Красиві хризантеми різнокольорові.
Та трапилось так,
Що жодна хмаринка на небі не гуляла,
Дощиком рясним квіти не поливала.
Квіти без дощику горя зазнали,
Квіти на клумбі усі зів’яли.
Та до клумби прийшов, Садівник – чарівник.
Набрав він води і квіти полив
І враз усі квіти знов ожили,
Якими красивими стали вони,
Всі вдячно всміхнулися садівнику
І всі танцювали в веселім танку.
- Де ми з вами побували?
- Якими квітами милувались?
- Які почуття викликали квіти у вас?
- Коли квітам ми будемо співчувати?
В’януть, в’януть квіти на морозі
Голови схилили до землі.
На очах моїх краплинки сльози
Дуже, дуже жалко їх мені.
Що може завдати квітам болю? (морози, холодні вітри і руки людей, які без потреби їх рвуть).
Підсумок:
Будемо квіти діти любити
Не топтати, не рвати, тільки садити,
Бо квіти окраса, джерело чистоти,
І чисте повітря, де живем я і ти.
Підійдіть діти до квіточки, яка вам сподобалась найбільше? Поговоріть з нею, помилуйтесь нею і висловіть захоплення її красою.

Автор: 

Лінива Валентина Василівна, вихователь, заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Джерельце"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі