Користувацький вхід

Останні публікації

Ділова гра для педагогів з використанням методу «Кубування» Тема: «Розвиток особистості дитини засобами інтеграції LEGO – конструювання в освітній процес»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Ділова гра для педагогів з використанням методу «Кубування»
Тема: «Розвиток особистості дитини засобами інтеграції LEGO – конструювання в освітній процес»
Мета:
 Підвищити рівень обізнаності педагогів з питань використання LEGO – конструювання в освітньому процесі;
 активізувати розумово – пошукову діяльність учасників педради;
 розвивати творчий потенціал педагогів, їх компетентність у питаннях розвитку особистості дитини засобами інтеграції LEGO – конструювання в освітній процес;
 Виведення конструктивних і продуктивних ідей по впровадженню LEGO – конструювання в освітньому процесі.
Обладнання: флебчат, схеми.
Хід.
Найінтенсивніше інтелектуальний розвиток дитини відбува¬ється у віці від чотирьох до восьми років. У цей період ви¬никають і поступово вдосконалюються вміння втілювати певний задум та планувати власну діяльність. Оптимальним засобом роз¬витку цих умінь є конструкційна діяльність, а однією з ефективних форм роботи з дошкільниками є конструкційні ігри з використан¬ням конструкторів LEGO.
LEGO — це практичний інструмент для навчання. Виконуючи веселі завдання і граючись різнокольоровим конструктором, діти тренують пам’ять, розвивають моторику і мислять творчо. Крім того, використання цієї технології дає можливість адаптувати і, звичайно, створювати власні завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей.
Заняття з LEGO урізноманітнюють та вдосконалюють навчальний процес, роблять його цікавішим для дітей. Заняття в ігровій формі створюють неповторну атмосферу психологічного комфорту і проходять без нервового напруження, що позитивно позначається на якості засвоєння матеріалу.
Сьогодні за допомогою методу «Кубування» ми спробуємо узагальнити нашу роботу з цього напрямку, поділившись секретами з досвіду роботи.
Метод «Кубування» дає змогу зрозуміти явище, у нашому випадку LEGO технологію, різнобічно у шести площинах, створити умови для конструктивної інтерпретації отриманої інформації.
Тож почнемо.
Перша грань: LEGO технологія Що це?
Вправа: Продовж речення «LEGO технологія – це......»
Висловлювання педагогів.
Отже.
• Конструктор LEGO — це не лише яскрава іграшка, а цілий методичний комплекс, що відкриває педагогам широкі можливості для його використання в освітньому процесі.
• LEGO — це практичний інструмент для навчання. Виконуючи веселі завдання і граючись різнокольоровим конструктором, діти тренують пам’ять, розвивають моторику і мислять творчо. Крім того, використання цієї технології дає можливість адаптувати і, звичайно, створювати власні завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей.
• Конструювання — це діяльність, що має моделюючий характер. Засоби LEGO- конструкторів дають змогу дитині моделювати навколишній простір в самих істотних рисах і відносинах. Така специфічна спрямованість своєрідно впливає на психічний розвиток дітей дошкільного віку.
Щоб далі працювати, треба кубик нам узяти.
Друга грань просить нас запропонуй аргументи «за» і «проти».
Вправа: «+,-,цікаво»
Заповнюють таблички «плюс, мінус, цікаво» в інтеграції LEGO- конструктора в освітній процес для всебічного розвитку особистості дошкільників.
Висловлювання педагогів.
Отже, як і в усьому, є позитивні моменти і негативні, і, навіть, моменти які нас зацікавлюють, захоплюють, запалюють.
Третя грань пропонує створити LEGO – сонце. Та відповісти на запитання: «Як використовувати?» Тобто знайти застосування LEGO- конструктора в освітньому процесі.
Висловлювання педагогів.
Підсумовує: «Подивіться, тільки ви включили в собі творчість, креативність, так у вас з’явилися цікаві ідеї. Головне не втрачати почуття гумору, руйнувати стереотипи.
На четвертій грані зображені хмарки, які означають, що ми маємо дати відповідь на запитання.
- Які труднощі виникали в роботі над цією темою? (Які шляхи їх подолання)
Висловлювання педагогів.
Отже, завдяки розглядання цього питання, ми дізнались, що найнеприємніше для нас, як вихователів в застосування цієї технології– це перехід на нову позицію діяльності.
Наступна грань пропонує нас визначити:
- Як, на вашу думку, гра з LEGO впливає на вихованців?
(Зробити запис на схематичному зображенні дитини)
Висловлювання педагогів.
Шоста грань пропонує подумати над тим, як розвиває вас, як педагога, підхід навчання че¬рез гру з LEGO?
Висловлювання педагогів.

Підсумок.
Отже завдяки оновленим сучасним педагогічним технологіям, зокрема LEGO – технології, діти вчаться планувати свою діяльність для досягнення певної мети, діяти двома руками під контролем зору, виконувати завдання до кінця, долаючи труднощі різного характеру, оволодіваючи прийомами виконання практичної діяльності. Навички, отримані на заняттях з конструювання, сприяють моральному вихованню дітей. Вони вчаться поважати дорослих та товаришів, ділитися матеріалами, допомагати один одному, вирішувати проблемну ситуацію спільними зусиллями. Усе це свідчить про величезні потенційні розвивальні можливості конструктивної діяльності.

Автор: 

Карлюга Аліна Володимирівна
вихователь - методист ЗДО №7 "Перлинка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі