Користувацький вхід

КОМП’ЮТЕРНЕ ТЕСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ФІЗИКИ 9 КЛАС

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Тестові технології оцінювання набувають усе більшої популярності. Так, оцінювання рівня навчальних досягнень учнів останнім часом дедалі частіше проводиться з використанням тестових технологій, а на зовнішньому незалежному оцінюванні та державній підсумковій атестації тесту¬вання стало обов'язковим.
Досвід показує, що результат тестового оцінювання залежить не тільки від рівня навчальних досягнень учня, але й від його технічної та психологічної підготовленості саме до цієї форми контролю знань.
Технічна підготовленість означає, що учень знає правила проведення тестового оцінювання і вміє працювати з тестами. Психологічна підготовленість передбачає вміння правильно оцінити свої можливості та час, відведений на виконання завдань. Технічно та психологічно підготовлений учень не губиться, не витрачає зайвого часу, не впадає в паніку в разі неможливості виконати у відведений час усі завдання.
Кращий спосіб забезпечити необхідну підготовленість учнів — використовувати тестування під час тематичного оцінювання в процесі навчання.
Причини, що спонукали до цієї праці:
1. У зв’язку з переходом шкільної освіти до нового змісту навчання виникла необхідність урізноманітнення форм і методів навчальної роботи. Поява в школі комп’ютерної техніки створила можливість для використання інформаційних технологій навчання та контролю знань.
2. Пошук методів простого, оперативного, об’єктивного, вільного від паперової рутини проведення контрольних зрізів знань учнів.
3. Необхідність економити час уроку, вивільнити його від громіздкого фронтального опитування та письмових робіт для інших, більш продуктивних видів навчальної діяльності.
4. Небажання писати щороку нові завдання для тематичних атестацій, а лише редагувати і доповнювати уже створені тести.
5. Наявність простого середовища для створення тестів – програми.
Призначення тестів.
1. Для проведення тематичного контролю разом з іншими засобами контролю знань.
2. У ході вивчення теми для виявлення прогалин у знаннях.
3. На уроках узагальнення для систематизації навчального матеріалу і виділення в ньому найголовнішого.
4. Для самостійної підготовки учнів до незалежного зовнішнього тестування.
5. Для оперативного, неупередженого, об’єктивного проведення контрольних зрізів знань адміністрацією школи.
6. Для методичної допомоги вчителям фізики.

Даний вид тестування проводився на уроках фізики в 7-11 класах. Робота буде продовжена, так як треба підготувати тести по всіх темах та адаптувати до викладанні фізики за програмою 11-річної освіти.
На даний момент підготовлені тести для 7-9 класів 11-річної школи фактично до кожного уроку і кожної теми.

Автор: 

Мовчан Володимир Миколайович, вчитель фізики, Ямненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Великописарівської районної ради Сумської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі