Урок – віночок
Тема уроку: Ділення на 1. Ділення рівних чисел. Розв’язування
задач на різницеве порівняння двох часток за поданим
планом.
Мета уроку: Ознайомити учнів з випадками ділення числа на 1 та
на ділення рівних чисел; розвивати вміння учнів розв’язувати задачі на порівняння; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики; символів рідного краю; бережне ставлення до природи; любов до прекрасного.
Матеріали до уроку: таблиця, карточки, схеми задач, квіти.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Девіз нашого уроку.
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити
Не просто відповідати, а міркувати
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а) читати №757 (відповіді)
б) №756 (відповіді)
2. Усний рахунок.
1∙ 8 1∙ 4+5 6 ∙ 0
1∙ (4+5) 1∙ 12 8 ∙ 0 +7
- Пригадаємо, над чим ми працювали на минулому уроці?
(Відповіді учнів)
ІІІ. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
1. Вступна бесіда.
Урок у нас незвичний – урок - віночок. Український віночок – не просто краса, а й оберег, «Знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає, волосся береже. Звичай плести віночок прийшов до нас з давнини. Дівчаткам, яким було 6 років, плели віночок із семи квіток.
І ми будемо плести віночок по 1 квіточці, тим самим виконуючи по одному завданню.
2. Робота з таблицею.
6 : 1 = 6 9 : 1 = 9
6 : 6 = 1 9 : 9 = 1
- Що дістаємо в частці при діленні будь – якого числа на 1?
- Що дістаємо в частці при діленні будь-якого числа на це саме число?
- То як ви думаєте над чим ми працюватимемо на цьому уроці?
ІV. Повідомлення теми уроку.
- Чого ви очікуєте сьогодні на уроці?
- Запишіть на своїх листочках.
- Ми виконали 1 завдання і можемо вплести 1 квіточку ромашку.
- Що вона означає у вінку?
(Відповіді учнів)
Каліграфічна хвилинка
3. №761 – 1 – й рядок з коментуванням; 2 – й самостійно
- Вплетемо 2 квіточку в барвінок.
- А що він означає у вінку?
(Розповіді учнів)
4. Скласти вирази за таблицею.
№762 (з коментуванням)
- Вплітаємо 3 квітку – конвалію.
- Що ви знаєте про цю квіточку?
5. Задача №763
І – 6 хв. 54 цеглини на - ?
ІІ – 5 хв. 35 цеглин
- Для початкового і середнього рівня – картки – підказки:
1) 54 : * = 9
2) 35 : * = *
3) * : * = *
- Стіл самоконтролю.
1) 54 : 6 = 9
2) 35 : 5 =7
3) 9 – 7 = 2
- Вплітаємо 4 квіточку – звіробій.
- Що вам відомо про ці квіти?
Фізкультхвилинка
6. Задача (за скороченим записом скласти умову)
І – 24 кг
ІІ – 38 кг
Розклали 4 ящики по 6 кг
Залишилося - ?
(Розв’язок з коментуванням)
- Вплітаємо 5 квітку – волошку.
- Що вона символізує?
7. Робота в групах.
(Скласти за скороченим записом задачу)
І – 270 кг
ІІ - ?, на 30 кг менше - ?
- Ось вплітаємо мак.
- Що вам відомо про цю квіточку?
8. Робота в парах.
Рівняння №76 1 рівн. – І варіант;
2 рівн. – ІІ варіант
(Взаємоперевірка)
- Вплітаємо 7 квітку – квіточку-незабудку.
- Що ви знаєте про цю квіточку?
V. Підсумок уроку.
Що нового дізнались на уроці?
Що вам найбільше сподобалось?
Чи виконали ви всі очікування?
(Діти приклеюють листочки очікування)
Для закріплення розгадаємо кросворд, де дізнаємось для чого квіти.
К6 ∙ 1 + 6 = 12 Д9 : 1 + 2 =11 Н8 ∙ 1 – 5 = 3
В9 : ( 1 + 8) =1 У8 ∙ 1 ∙ 1 ∙ 1 = 8 А4 + 4 ∙ 0 = 8
І1 ∙ 8 -2 = 6 Ш6 : 6 + 6 = 7 Р(4 + 4 ) ∙ 0 = 0
Т9 ∙9 – 10 =71 А7 ∙ 1 + 3 = 10 О1 ∙ ( 4 + 5 ) = 9
И6 ∙ ( 1 + 6 ) =42 Д2 ∙ (3 +2) = 10
У6 ∙ 3 + 2 = 20
- Як ми повинні відноситись до природи?
- Які ви знаєте квіти занесені до Червоної книги?
VІ. Домашнє завдання.
(За вибором)
№765, №766, №767