Користувацький вхід

"Здоров'я дитини - майбутнє нації"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Діти - це квіти у саду суспільного життя, і нам, дорослим, дуже хочеться, щоб вони зросли привабливими і любимими для ока найвибагливішого садівника. А для цього потрібен дбайливий догляд, любов, уміння відчувати серцем майже найнепомітнішу образу. Виховуючи почуття, потрібно торкатися до розуму словом, зазирати непомітно у потаємніші закутки дитячої душі, учити відчувати серцем інших.
У сучасному світі абсолютного модерну зростають дивовижні діти: яскраві, непередбачувані інколи грубі, але надзвичайно цікаві, одним словом, модернізовані. Загалом якісь дивні процеси відбуваються, бо сучасні діти надто швидко дорослішають. Дитинство їх швидко минає і забирає з собою просте, зрозуміле бачення світу, тоді як двері у дорослий світ ще замкнені.
То які ж вони, сучасні діти?
Мої діти різні і водночас їх об'єднує прагнення до чогось нового, незвіданого, бажання бути особливими, улюбленими й унікальними. Ми, дорослі, часто згадуємо свій світ дитинства і дивуємось, як багато змінилося відтоді.
Мої діти - діти сучасності, вони особливі. Із ними дуже непросто, клопітно, іноді навіть боляче, але дуже цікаво. Вони приваблюють мене тим, що можуть висловити будь-яку, навіть неправильну думку, майже не закомплексовані й розкуті. Так, потрібно мати неабияку фантазію, щоб знайти спільну мову з такою дитячою зухвалістю, але дуже приємно стає за себе, коли це вдається.
Якось я прочитала такі рядки Дж. Селінджера: "Маленькі дітлахи граються ввечері на величезному полі в житті..."
А я стою на самому краю скелі, над прірвою, розумієш? І моє діло - ловити дітлахів, щоб вони не зірвалися в прірву. Розумієш, вони граються і не бачать, куди біжать, а я стою тут підбігаю і ловлю їх, щоб вони не зірвалися. От і вся моя робота. Стерегти дітей над прірвою в житті. І нам, дорослим, із висоти свого досвіду крізь чіткі окуляри здорового глузду досить чітко видно всі дорожні знаки на шляху, що називається життям. І нашим безпосереднім обов'язком є допомагати дітям подолати небезпечні ділянки своєї дороги.
Одного разу я була здивована думкою свого учня: "Сьогодні дуже важко бути дитиною". При цьому Боря навів такі факти, які заставляють замислитися: 97% сучасних дітей щодня дивляться телевізор і комп'ютер по декілька годин, розмовляють по мобільних телефонах, 50% курять, а 80%- пробують курити і лише 7% грають на музичних інструментах, 10% регулярно відвідують бібліотеку, 15% - спортивні секції та гуртки.
Що ж? Проблема існує, і треба її вирішувати. То ж і почали готуватись до позакласного заходу "Здоров'я дітей - майбутнє нації". Готували костюми героїв казки «Колобок», старухи Шапокляк, вітамінів А, В, С, показали свої здібності мої юні художники. І як завжди поруч були батьки - мої помічники. Це їх діти, це їх турботи, це їх гордість і радість.
Мета цього позакласного заходу така: поглибити знання дітей про здоров'я, дати розуміння важливості здоров'я для людини і нації. Формувати розуміння необхідності ранкової гімнастики, особистої гігієни, режиму дня. Виховувати любов до життя, бажання цінувати його, самовдосконалюватися, бажання творити добро.
Як прикрасили клас, з любов'ю розвішали малюнки, плакати, з любов'ю напоїли водою квіти, з любов'ю вимили парти. Все робили з любов'ю. Клас усміхнувся, запишався: "Які ж хазяйновиті в мене діти!..".
З посмішки розпочалось свято:
Весело у світ дивіться,
Сум від себе проженіть.
Встали рано - усміхніться,
З радістю весь день живіть
Той здоровий, хто сміється,
Бо нічого не болить
Все йому в житті вдається
І чудова кожна мить.
Доброта, любов, добре ставлення до всіх людей, усмішка і весела вдача - це справді, половина здоров'я. Така людина всіх навколо себе зігріває, дає позитивний заряд на цілий день, піднімає всім настрій.
Мої діти роблять висновок: щоб бути здоровим, треба займитися фізкультурою і спортом, дотримуватися режиму дня, повноцінно і правильно харчуватися...
А ще перерахували шкідливі звички і серед них - куріння:
Цигарку взяв малий хлопчина,
Як паровоз іде й димить,
І не думає того дитина,
Що це страшна для нього мить.
Він виробля погану звичку
Бо вже звикатиме палить.
Здоров'ячко, як рукавичку,
Він може просто загубить.
Прислухаємося до мудрих порад, які подарував нам народ у своїх прислів'ях:
"Найбільше багатство - здоров'я".
Коли людина здорова, вона може все здолати, про все мріяти і досягти своєї мрії у житті.
І ось уже у класі лунають дзвінкі голоси Саші і Віки, Ярини, Насті і Юлі, Борі і Елі. Вони розповідають нам, про огірки і помідори, про яблука, груші, капусту, смородину. Овочі і фрукти - основне джерело вітамінів. Учні в костюмах вітамінів декламують вірші, розповідають, що треба якомога більше овочів і фруктів вживати у сирому вигляді.
Свято продовжується. Пропоную дітям гру "9 правил". Це такі правила, які діти мають виконувати щодня.
А ось у гості закотився Колобок, прийшов Ведмідь, Лисичка, Вовк, завітала старуха Шапокляк. Знайомі герої улюблених казок, прийшов і Розпорядок дня...
Всім хватало місця і часу для спілкування. І висновки вірні: тільки ті встигають і уроки повчити, і в спортивних секціях займатися, і з друзями пограти, і книжку почитати, які живуть за розпорядком. Я гадаю, що те, що почули діти на цьому святі, відкладеться у їх головах, стане звичкою у повсякденному житті.
Мої діти - це майбутні робітники і вчені, солдати і моряки, працівники поля і лісу, це ті люди, які прийдуть на зміну іншим патріотам рідної Вітчизни, які будуть захищати її інтереси.
Сьогодні мої діти сидять за шкільною партою. Але час минає дуже швидко. Вони стануть дорослими і підуть навчатися в інститути, а потім працювати. Треба бути дуже сильними, витривалими, щоб долати перешкоди на своєму шляху, а це означає бути здоровими.
На плечі впаде тягар турбот не лише за себе, а й за свою родину, за свою Батьківщину. Здорова людина здатна добре вчитися, чудово працювати, вона має силу, гарний апетит і хороший настрій. А коли діти будуть здоровими, то виростуть з них здорові і сильні люди, тобто міцна і здорова нація.
Якщо ми, вчителі і батьки, сьогодні посіємо відбірне зерно життєвої науки в дитячих серцях, то завтра вони заколосяться золотими стеблами розуму і щастя.
Людина приходить у цей світ, щоб "народити танцюючу зірку", тобто осмислити себе і досягти своєї мети. І я як педагог прагну досягти в житті простого дива - сіяти талант і творити добро. Я намагаюся навчити сучасних учнів красиво жити, вести здоровий спосіб життя, бути радісними і доброзичливими.

Автор: 

Титова Віра Іванівна,вчитель початкових класів, Новоайдарської школи-гімназії.

Джерело: 

"Розкажіть онуку".//Бондар В.В. "Розпорядок дня - запорука здоров'я"//№3 2011 с.51-53
"Розкажіть онуку".//Іващенко В.А. "Здоров'я дітей - багатство країни" №5 2011 с.3-17
"Розкажіть онуку" Калінеченко О.І. "Весела думка- половина здоров'я"№ 19-20 2011 с. 127-131
"Розкажіть онуку" Коломієць О.В. "Диригентом симфонії розуму є міцне здоров'я"№3-4 2012 с.5-17
"Розкажіть онуку" Коломієць О.В. "У здоровому тілі здоровий дух"№ 5-6 2012 с.3-15
"Розкажіть онуку" Правда О.П. "Замазура Колобок"№ 7-8 2012 с.109-111.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі