Користувацький вхід

Урок - казка Закріплення знань таблиці множення на 8.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок-казка
Учитель: Медяник Л.О.
Тема. Закріплення знань таблиці множення на 8.
Мета: закріплювати знання таблиці множення на 8. Продовжувати роботу над розв'язуванням задач. Розвивати навички усного рахунку, розв'язування задач, математичних виразів на всі дії. Виховувати увагу, охайність, бережне ставлення до природи, книжок. Прищеплювати любов до математики.
Тип уроку: узагальнюючий.
Обладнання: грамзапис, «телевізор», малюнки «Королеви Математики», Незнайка, Кота у чоботах, сніжинок, геометричні фігури з числами, «квитки».
Хід уроку
I.Організація класу.
Задзвенів для нас дзвінок –
Час почати наш урок
II.Повідомлення теми і завдань уроку
—Сьогодні на уроці ми повинні закріпити знання таблиці множення восьми. Діти, а для чого потрібно знати таблицю множення?
III. Закріплення вивченого.
— Який сьогодні день тижня? Учора? Завтра?
— Яке сьогодні число? Учора? Завтра?
— Розгорніть зошити, запишіть число. Сьогодні ми вирушаємо у подорож по країні «Математика.»
(Грамзапису «телевізорі» з'являється королева Математики.)
IV. Мотивація навчальної діяльності.
—Я, королева Математики, хочу перевірити ваші знання. Виконавши всі завдання, ви складете казковий малюнок.
—Бажаю успіхів!
Учитель. Почнемо!
Перше завдання — це квитки у подорож. Перевіримо, чи готові ви вирушати.
8*2 = Розв'яжіть приклади. Дається одна 1 хвилина.
5*8 =
8*9 =
6*8 =
9*8 =
8*4 =
— Розгорніть квитки і перевірте самі себе, поставте
оцінки. Вирушаємо далі!
Друге завдання — каліграфічна хвилинка.
8888888888888888888888
Назвіть сусідів, склад числа.
Третє завдання —
1.Робота із сигнальними картками.
У учнів на партах математичні віяла або картки, на яких зображені знаки чотирьох арифметичних дій («+», «-», «:», «•»). Учитель дає завдання на вибір арифметичної дії, а учні показують відповідну картку.
- Знайти суму.
- Порівняйте два числа, на скільки одне число більше іншого?
- Різниця чисел.
- Знаходження невідомого доданка.
- Знаходження невідомого від'ємника.
- У скільки разів одне число менше іншого?
- Зменшити на...
- збільшити у ... разів.
2.Усний рахунок.
— Які геометричні фігури ви бачите?
Знайди:
— суму чисел у колах,
— суму чисел у п'ятикутниках,
— різницю чисел у білих фігурах,
— суму чисел в трикутнику,
— добуток чисел у п'ятикутниках,
— у скільки разів одне число в рожевій фігурі менше,
ніж в другій рожевій фігурі,
— частку чисел у зелених фігурах.
Четверте завдання. Кожна людина у своєму житті повинна залишити слід після себе — посадити дерево. Згадайте розповідь
В. Сухомлинського: «Зрубати дерево легко, а щоб виросло дерево, потрібно багато років». А для чого потрібні дерева?
(Відповіді дітей.)
Ось учням 3 класу треба було посадити 27 берізок. Вони посадили 3 рядочки по 8 берізок. Скільки рядочків їм залишилось посадити?
Аналіз задачі.
Короткий запис .
Було - 27б.
Посадили – 3 по 8б.
Залишилось - ?
1) 3*8 =24б.
2)28 – 24 = 4б.
Відповідь: залишилось 3 берізки.
Самоконтроль: 3 берізки.
-Це задача проста чи складна?
-З чого складається складна задача?
-Про що дізналися першою простою задачею? А другою?
П'яте завдання. У кожного на парті лежить геометрична фігура. Яка? (Трикутник.) На одній стороні приклад. Розв'яжіть його. Працюєте парами.
-Виходьте по черзі: у кого відповідь 1,2,3, 4...
-Що ми склали? (Сніжинки.)
Фізкультхвилинка
Сніжинки кружляють, кружляють.
Тихенько на землю лягають, лягають.
Біленькі й прозорі сніжинки.
(Грамзапис, у «телевізорі» з'являється Незнайко.)
—Добрий день! Я Незнайко. Дуже сподобалась мені ваша фізкультхвилинка.
Шосте завдання.
—А мені ви не допоможете розв'язати рівняння?
х:8 = 5. (Учні розв'язують, розв'язання пишуть у зошити.)
— Молодці!
—У кожного на парті чарівна квіточка з рівнянням.
Це наше сьоме завдання.
Хто розв'язав, підніміть угору руку (вчитель збирає роботи й оцінює).
Восьме завдання. Завдання №327
IV.Домашнє завдання.
• Завдання 331 (с. 51).
— Завдання ускладнюється. У перший стовпчик запишіть вирази знаходження суми, а в другий — на знаходження різниці.
• Завдання 332 (с. 52).
- На яку з розв'язаних сьогодні на уроці задач схожа задача з домашнього завдання?
Дев'яте завдання.
Розв'яжіть приклади, знайдіть потрібну букву і прочитаєте, що написано.
9*6-8*4 = 22 М
72:8 + 15 = 24 О
26-45:9 = 21 Л
42:7*4 = 24 О
36:4 + 5 = 14 Д
8* (28: 7) = 32 Ц
9*7-44 = 19 І
А Б В Г Д Е Є Ж З І К Л
1О 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
М Н О П Р С Т У Ф Х Ц
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

(Грамзапис, у «телевізорі» королева Математики.)
Фізкультхвилинка для очей.
Коло. Ломана. Низ – верх.
Перехід до комп’ютерного класу. Діти працюють за комп’ютерами. Гра «Телевізор» за програмою «Сходинки до вершин»
V.Підсумок уроку.
-Пригадайте тему уроку. Чи справилися ми із своїм завданням?
-Так, всі працювали старанно і отримали у кінці уроку ось таку казкову картинку.
-Дякую за урок. Молодці!
-В пам’ять за урок візьміть собі ось цей подарунок – маленькі сніжиночки.

Автор: 

Медяник Людмила Олександрівна учитель початкових класів Металістівська ЗОШ I-III ступенів імені М.Островського

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі