ПОВТОРЮЄМО МАТЕМАТИКУ
Урок-презентация підсумкового повторення навчального матеріалу за курс 5 класу.
Бугаєва Любов Федорівна,
учитель математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Асканія – Нова
Чаплинського району Херсонської області
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Мета уроку:
освітня: узагальнююче повторення вивченого матеріалу, систематизація навичок і вмінь застосовувати знання при розв’язуванні задач; формування навичок роботи з комп’ютером;
розвиваюча: розвивати креативні здібності учнів, їх пізнавальну активність; вміння перевіряти і оцінювати виконану роботу;
виховна: виховувати відповідальність, самостійність, любов до рідного краю.
Обладнання: комп’ютери, бланк відповідей для кожного учня, презентація підготована в Power Point.
Хід уроку.
І. Учням повідомляється мета уроку, форма проведення уроку, правила та техніка безпеки роботи в комп’ютерному класі.
Завдання учні виконують в зошитах і відповіді заносять до спеціального бланку.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування учнів:
1. Сформулюйте правила додавання і віднімання звичайних дробів.
2. Пригадайте правила перетворення неправильного дробу в мішане число і навпаки.
3. Сформулюйте правила додавання віднімання, множення і ділення десяткових дробів.
4. Що таке відсоток?
5. Як знайти: відсоток від числа, число за відомим значенням його відсотку, відсоткове відношення чисел?
ІІІ. Розв’язування вправ, застосування учнями набутих знань.
Учні, передивляючись слайди презентації, виконують завдання. Іде робота в парах. Під час роботи учні звертаються за консультацією до вчителя, якщо це необхідно.
Учитель працює індивідуально з слабими учнями.
ІV. Підведення підсумку уроку.
Учні здають бланки відповідей і за готовими відповідями визначають свою оцінку за роботу на уроці.
V. Домашнє завдання.
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Клас______
Прізвище, ім`я ____________________________________________
Дата виконання_____________________
1 завдання.
Поставити числа в клітинки так, щоб сума чисел в будь-якому рядку чи стовпчику була однаковою:
721 929 235
208 694
956
Відповідь: сума чисел__________
2 завдання. а) 3,73 + 1,28 = 501;
б) 25, 8 + 5,09 = 3089;
г) 246,1 – 238,8 = 73;
д) 10,2 – 3,38 = 682.
Сума чисел _____≈_____
3 завдання. НЕЛІТАЮЧІ ПТАХИ.
Африканський страус
Страус ему
Страус нанду
4 завдання. СПРАВЖНІ МАРАФОНЦІ.
Відповідь:______________
5 завдання. ПРОЧИТАТИ КОД ВІДПОВІДІ.
1. Виконати дії: + - .
2. Виділити цілу частину дробу .
3. Записати у вигляді неправильного дробу число 2 .
4. Знайти значення виразу: 7 - (2 + 3 ).
5. Розв'язати рівняння: х – 1 = 2 .
Знайдіть відповідь в таблиці і поставте номер завдання, до якого ця відповідь підходить
Відповідь №
завдання КОД
4
А
В
З
2
И
П
Ф
4 Ч
Проти кожної цифри впишіть літеру і прочитайте код:
1 2 3 4 5
6 завдання. ХТО ШВИДШЕ Відповідь:___________
7 завдання. КОНІ ПРЖЕВАЛЬСЬКОГО. Відповідь:__________