Користувацький вхід

Чарівні ґудзики

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: Чарівні ґудзики

Мета: навчальна: розширити знання учнів про ґудзики, формувати практичні вміння з технології пришивання ґудзиків, вчити учнів планувати свою роботу та здобуті знання застосовувати на практиці, удосконалювати вміння використовувати колір, різні матеріали для створення художнього образу;
корекційно – розвиваюча –розвивати просторові уявлення, дрібні м’язи, моторику пальців і кистей рук при виконанні ручних робіт, естетичне сприйняття, закладати основи художнього смаку, фантазію, активізувати уяву та стимулювати пізнавальний розвиток, розширювати активний словник учнів;
корекційно – виховна: виховувати бережливе ставлення до одягу, звичку до праці, мотивацію до навчання.

Обладнання: голки, ножиці, ґудзики різної форми і величини, великий дерев’яний ґудзик та голка, нитки, прилад М.Монтесорі, клаптики тканини, мультимедійна дошка і проектор.

Хід заняття:
І. Загально – корекційний етап.
1. Організаційна підготовка .
- Діти, заняття почалось, сідайте всі на свої місця. Покладіть руки на парти і слухайте мене уважно. Сьогодні в нас корекційно - розвивальне заняття «Чарівні ґудзики».
(слайд1)
2. Нервово-психологічна підготовка.
 Мобілізація уваги:
- Давайте привітаємось: (слайд2)
 Давайте привітаємось,
 Давайте посміхнемося,
 Давайте в очі глянемо,
 І нам тепліше стане!

3. Організація робочого місця: (слайд3)
Наші руки працьовиті,
Спритні і талановиті.
Лад, порядок вони знають,
Звично речі розкладають:
Все для правої – праворуч,
Все для лівої – ліворуч.
(Тканина, нитки, – ліворуч, голка, ножиці – праворуч)

ІІ. Основний етап.
1. Пропедевтична частина.
 Вступна бесіда.
- Сьогодні ми будемо говорити про ґудзики.
«Мозговий штурм» :
• Для чого застосовуються ґудзики у нашому одязі ?
• Що можна робити з ґудзиками? (застібати, розстібати, пришити, відірвати, загубити, знайти, купити…)
• Які ще є види застібання одягу ?

Робота з приладом М. Монтесорі.

2. Повідомлення теми і мети.
• Які ґудзики бувають за призначенням ?
Ґудзики використовують для застібання і для оздоблення. Подивіться всі уважно один на одного – у кого ґудзики для застібання, а у кого для оздоблення. Але ще ґудзики можна використовувати для різноманітної творчості: вишивка, аплікація, плетіння тощо. Я пропоную подивитися відеоролик, як можна використовувати ґудзики.

Перегляд мультимедійної стрічки «Чарівні ґудзики».

- Зараз ми будемо удосконалювати свої навички пришивання ґудзиків. А щоб було цікавіше, ми будемо пришивати ґудзики певним орнаментом і подивимося, що в нас вийде…
- А давайте спробуємо за допомогою ґудзиків намалювати візерунок...
- Але, перед тим, як приступимо до практичної роботи, повторимо техніку безпеки.
Повторення техніки безпеки. (слайд4)

 Що таке голка і для чого вона потрібна ? (Відповідь складається з допомогою вихователя: це пристосування, за допомогою якого шиють.)
 Затягання нитки в голку. (Голку тримаємо в лівій руці нитку в правій на відстані приблизно 20 сантиметрів від обличчя.)
- Подивіться, як потрібно відміряти нитку, наприклад:
взяти нитку і відміряти її, розсунувши зігнуті в ліктях руки на ширину плечей;
обернути нитку навколо зігнутого ліктя (показую).
- Нитку краще відрізати ножицями, але не обривати і не відкушувати. Після ножиць залишається рівний зріз - таку нитку легше втягати в голку (вдягають в нитку голку).
- Спробуйте тепер ви (діти відміряють нитку, намагаються всунути її в голку. По ходу надаю допомогу).
- Погляньте (показую), протягнути нитку потрібно скласти навпіл, з'єднати разом два кінці і зав'язати вузлик. Не у всіх виходить відразу вузлик.
Подивіться, як потрібно його зав'язувати (пояснюю і показую). Кінець нитки треба не туго накрутити на вказівний палець руки. Отриману петлю трохи скручують між вказівним і великим пальцями, поступово її потрібно зняти і натягнути нитку.
- Спробуйте на своїй ниточці зав'язати вузлик (діти вчаться зав'язувати вузлики).
- А тепер скажіть мені, що потрібно зробити після закінчення роботи з голкою (відповіді дітей).
Голку треба застромити в щільний клапоть матеріалу.

 Пригадаємо як пришивати ґудзики.
 Спочатку нитку всиляємо в голку, складаємо її вдвоє. Потім закріпляємо її на тканині 2 – 3 стібками, (слайд5) всиляємо ґудзик на голку і пришиваємо його 5 – 6 стібками (слайд6). Виводимо голку на виворотну сторону, закріпляємо нитку і обрізаємо її. Ґудзик пришитий(слайд7-9).

Перегляд інструкцій до практичної роботи.

Практичне виконання дій, супроводжуване інструкцією.

o Підбір ґудзиків за розміром, формою і кольором.
o До кожного ґудзика потрібно підібрати нитку. Вона повинна підходити кольором та товщиною до ґудзика.
o Пришивання ґудзиків.

Індивідуальна робота зі слабо встигаючими учнями та дітьми інвалідами.
• Підібрати ґудзики за розміром до шаблону.
• Посортувати ґудзики ( за розміром, формою і кольором).
• Розмалювати намальований ґудзик.
• Застібнути ґудзики («Сонечко»).
• Пришивання дерев’яного ґудзика.

3. Фізкультхвилинка (слайд10)
Раз – два – три – чотири – п’ять –
Вийшли пальчики гулять.
Раз – два – три – чотири – п’ять –
Вже в будиночку сидять.
(По черзі розгинаємо пальці, починаючи з мізинця,
потім так само згинаємо.)
Вправи для очей:
Обертання очима, намагаючись якомога більше побачити по сторонам (6 разів вліво,6 разів вправо)
Кліпання очима.

4. Закріплення вивченого матеріалу.
Зараз ми пограємо в «бліц-турнір», але не простий а з загадками.
- А у ґудзика є друзі? Хто вони? (петелька, нитка, голка). Я думаю, що ґудзик мріє завжди бути зі своїми друзями і ніколи не губитися…(слайд11-14)

Пташка –невеличка
Носик сталевий
Хвостик лляний (голка).

Два кінці, два кільця
посередині цвях ( ножиці).

- Діти, зараз переглянемо мультик і обговоримо його.
-
Перегляд мультимедійної стрічки «Добро перемагає».

- Що ми зрозуміли з мультика?
Добро завжди перемагає, а зло буде наказане. Потрібно, незважаючи на перешкоди, іти до своєї мети.
(слайд15)

ІІІ. Заключний етап.
1. Підведення підсумків, оцінювання.
2. Релаксація.
3. Приведення у порядок робочих місць.
4. Створення установки на відпочинок.

- Діти, заняття закінчене, ідіть на перерву.

Автор: 

Ціхоцька Галина, вихователь, Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №104

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі