«БУДЬ ОБАЧНІШИМ, МАЛЮК, ГОСТРЕ НЕ БЕРИ ДО РУК»
Мета: продовжувати знайомити дітей з предметами, які можуть бути небезпечними для малюка – цвяхи, ніж, виделки тощо; дати уявлення про те, що навіть зовні цілковито безпечний предмет (ґудзик, монетки) при неправильному користуванні може завдати шкоду. Продовжувати вчити дітей відповідати на запитання простими реченнями, узгоджувати іменники з прикметниками. Збагатити словник словами: небезпечні предмети, цвях, ґудзик, ножиці. Розвивати фонематичний слух, мовне дихання, допитливість та бажання більше дізнатись про навколишній світ, користь та небезпеку предметів, що тебе оточують. Виховувати свідоме дбайливе ставлення до свого здоров'я.
Обладнання: ширма, лялька Марійка з торбинкою (ножиці, кнопки, цвяхи, виделка), картинки за темою «Здоровий спосіб життя», кофтинка з ґудзиками, дидактична гра «Можна – не можна», дидактична гра «Виклади ґудзики».
Хід заняття:
- Добрий день, діти! Чи ви всі здорові? А що треба робити щоб бути здоровим? (звертає увагу на картинки). Молодці! Якщо ви будете дотримуватися цих правил, то ви дійсно будете міцними та здоровими. А як ще можна сказати про здорову людину. Яка вона? А якщо людина не буде відпочивати, вона буде здоровою? Тож давайте і ми з вами трішки відпочинемо. (Стукіт у двері. З'являється лялька Марійка з перебинтованою ручкою та торбинкою)
Добрий день, Марійко! Що це в тебе з ручкою?
- Та то я бавилась вдома іграшками і порізала пальчик.
- А якими ж ти іграшками бавилась, що пальчик порізала.
- Та от я декілька вам принесла. (дістає з торбинки ножиці, виделку, цвяхи тощо)
- Діти! А хиба можна гратися такими іграшками? Давайте розповімо та покажемо Марійці якими іграшками можна гратися, а якими ні?
Дидактична гра «Можна - не можна» Ось дивись, Марійко! Запам'ятала?
Фізхвилинка: Ніжка вліво, ніжка вправо (показ в сторони ніг)
Ручки вгору підняли (руки підняли вгору)
Всі тихесенько присіли (руки перед собою-присіли),
Потім знову підвелись (повернулися у вихідне положення)
І кружились, веселились, зупинились (покружляли, пострибали),
Усміхнулись, Й за науку знов взялись
У мене є для вас ще одна цікава загадка . Ось послухайте та відгадайте її :
Кругленький, маленький,
Одяг застібає
Плаття прикрашає.
Що це таке? (ґудзик)
- Так, ґудзик. Подивіться одне на одного і пошукайте ґудзики на своєму одязі. Які вони?
- Бачите які вони маленькі, велики, можно ще сказати різні.. А знаєте яка пригода сталася з однією знайомою вороною. Ось послухайте (читання вірша)
Ворона-роззява
Кар-р! – ворона заволала;
Ґудзик гарний відшукала!
В дзьоб взяла його, стрибнула
Й випадково … проковтнула!
- Тож скажіть, чому не можна брати до рота дрібні предмети? А для чого нам потрібні ґудзики?.Так для того щоб застібатися .Я знаю що в тебе Марійка є платтячка без ґудзиків. Ось ми зараз з вами допоможемо тобі пришити ґудзики на платтячко. Пришивайте уважно, щоб не один ґудзик не залишився не пришитим. Молодці!.Подивися Марійко ми тобі допомогли пришити ґудзики. Дякую вам за допомогу.
Підсумок:
- Бачиш Марійко, які в нас розумні діти! Я гадаю ви всі добре запам'ятали, якими іграшками не можна гратися і чого не можна брати до рота, бо можна зашкодити своєму здоров'ю.
А ти Марійка запам'ятала? (Так - так, запам'ятала!)
Марійка:- За те, що ви мене навчили як поводитися з небезпечними речами, хочу пригостити вас дуже смачними і корисними вітамінами - яблучками. Прощавайте, до нової зустрічі!.
Ось і закінчилося наше заняття. Ви були молодці!