З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНИКА
МЕТА: формувати знання дітей про домашніх тварин: яка від них користь та
Небезпека і як її уникнути;
Зосередити увагу дітей на небезпеці ,що криється у предметах,
Якими вони граються, які колють, ріжуть – наносять травми.
Закріпити правила дорожнього руху.
Формувати вміння застосовувати знання у практичному житті;
Виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я та безпеку.
МАТЕРІАЛИ:кубик з кольоровими сторонами, дівчинка, мапа, картинки
Тварин, іграшки, картки з дорожнього руху.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Організаційний момент.
Вихователь:
Діти, сьогодні ми відправимося в незвичайну подорож, де нас чекають різні несподіванки. А в цій подорожі нам допоможе план –карта та кубик. ( кубик має кольори ,які вказують напрямок руху відповідно до карти. Діти кубик обираючи напрямок, підходять до «несподіванки». Біля якої знаходиться кружок відповідного кольору).
ЧЕРВОНИЙ КОЛІР: «Один вдома»
Як тільки діти підходять до стола з червоним кольором, чути стукіт у двері. Вихователь пропонує одній дитині підійти до дверей та дізнатися , хто там прийшов.
Дитина підходить до дверей та питає: « Хто там?», потім повертається і каже що до нас прийшла Наталка.
Вих-ль: діти, скажіть чи правильно вчинила дитина що не відкрила двері. Чому?А хто зробив би інакше? Давайте, я піду та відчиню двері і запрошу Наталочку до нас.
Наталочка розповіла дітям ,що вона залишилася вдома сама,почувши, що хтось подзвонив у двері вона забула про попередження матусі і відкрила їх. Там був незнайомець ,який хотів її викрасти, вона ледве встигла втікти від нього до нас. Вихователь пропонує Наталочці залишитися у нас і послухати ,що будуть розповідати діти.
Запитання - підсумок: чи можна відчиняти стороннім двері? А якщо вони сказали , що вони лікарі, поліцейські….а якщо вони спробують ломати двері , куди потрібно дзвонити. ( до батьків, в міліцію- за яким номером)
Діти кидають кубик та визначають наступну несподіванку.
СИНІЙ КОЛІР-ТВАРИНИ
Діти йдуть по стрілочкам синього кольору , там вони знаходять картинки домашніх тварин ( собаку. Кішку)
Вих-ль: Діти подивіться хто це на картинках? Які вони милі, грайливі, чому ми їх тримаємо у себе вдома?. А чи можуть вони бути небезпечними? Яким чином? (...) Я, пропоную вам послухати ситуацію та її обговорити .
СИТУАЦІЯ: « дівчинку вкусила собака»
Марійка прийшла в гості до своєї подруги, а там така радість, у її собачки народилися цуценята. Такі гарненькі. Марійці хотілося їх погладити та взяти на ручки . Але подруга попередила , щоб вона до цуценят не підходила бо та може вкусити. Але Марійці так хотілося їх потримати, що коли її подруга вийшла з кімнати вона швидко взяла одне цуценя на руки і відразу відчула сильний біль . То вкусила собака.
Запитання: Чому вкусила собака? Якими правилами знехтувала Марійка? Що робити коли вже вкусила тварина? Куди потрібно дзвонити і за яким номером? Чи можна дразнити тварин? Чому ні? А бігати біля них? Відбирати їжу?..
Діти кидають кубик та йдуть за відповідним кольором.
ЖОВТИЙ КОЛІР- НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРАШКИ
Вих-ль :А ви любите гратися? Я хочу щоб ви розказали про свої улюбленні іграшки . Ви дуже гарно розповіли про свої іграшки. Подивіться в нашій групі теж є багато різних іграшок. А чи є небезпечні іграшки . Ось я пропоную вам пограти в гру « чим можна гратися» ( на столі розкладені іграшки: машинки, кнопки, ляльки, ножиці, поламані іграшки, мильні бульбашки…) ви повинні розповісти ,які тут іграшки - предмети небезпечні і чому?
Підсумок: чому неможна грати небезпечними іграшками? Що може трапитись?
Діти кидають кубик і обирають колір
ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР- ДОРОЖНІЙ РУХ.
Діти йдуть за стрілочками зеленого кольору. І знаходять картинки з дорожнього руху. Вихователь пропонує дітям уважно розглянути картинки і сказати , що тут неправильно. ( на картинці діти катаються біля дороги на велосипеді, грають в м’яча на дорозі, перебігають дорогу в не положеному місті..)
Діти ,а відгадайте загадку : ця тварина не проста,
Без копит і без хвоста,
Не гуляє не біжить.
Серед вулиці лежить.(зебра)
Для чого потрібна зебра? Де ще можна переходити дорогу?.
Я пропоную вам пограти в гру « світлофор»
Підсумок: де діти можуть гратися? На яке світло світлофора можна переходити дорогу?.
Молодці ви гарно впорались з завданнями, і час нам провести Наталочку до дому , бо її вже шукає матуся.
Наталочка дякує діткам і хоче перевірити чи знають вони в яких казках герої не дотримувалися правил безпеки. ( колобок, киці дім, котик та півник, вовк та семеро козенят..)
посібники