Конспект заняття для дітей ранньої групи
Тема: «Як діти бабусі допомагали гусочок шукати»
Мета: Розвивати у дітей активне мовлення, перевірити знання про свійських тварин птахів, та їх дитинчат, уміння звуконаслідувати. Закріплювати вміння розрізняти їх за зовнішніми ознаками.
Перевірити знання дітьми потішок, використовуючи метод кубування.
Перевірити вміння дітей групувати предмети за кольором (червоний , жовтий, зелений, синій), розвивати сенсомоторну координацію, елементарне логічне мислення, уяву.
Виявити вміння групувати предмети за двома ознаками (величиною і формою)
Перевірити розуміння просторових відношень(на, під, вгорі, внизу).
Перевірити вміння розрізняти кількість предметів(багато, один)
Виховувати здатність до співпраці,бажання виконувати завдання – дії, емоційно відгукуватись на звертання дорослого.
Матеріал: коробка з рукавичками, гра-пазли «Свійські тварини», іграшки(гуси, лисичка), зображення гусячих слідів, намистинки різні за величиною і формою , для нанизування на шнурок.
Попередня робота: розглядання ілюстрацій на тему «Свійські тварини, птахи», спостереження , читання потішок, д/ігри - «Хто це?», «Хто де живе?», «Хто як кричить?», «Хто що їсть?», «Знайди такого кольору», «Добери за кольором», «Зроби намистечко», «Великий, маленький»
Хід заняття
(діти заходять до групової кімнати)
В.- Малята, до нас прийшли гості, що треба зробити? ( привітатись ,посміхнутись, запропонувати стільчик, познайомитись). Так, молодці, тож привітаймося, подаруємо посмішку і познайомимось(діти вітаються і називають своє імя, вихователь звертає увагу дітей на уже знайомий з попередніх занять кошик, що стоїть на столі )
В. – Малята, що лежить на столі? (бабусин кошик) Так дітки, це кошик від бабусі, вона запрошує нас до себе на гостину. Зараз ми побачимо, що там всередині.(вихователь відкриває пакунок, дістає різнокольорові рукавички)
- Що це? (рукавички) Такі гарні! Якого вони кольору?( червоні, сині, зелені, жовті)
- Навіщо потрібні рукавички? ( надягати на руки)
-Коли, ми, надягаємо рукавички? (коли холодно)
-Чому стало холодно? ( томущо прийшла зима)
-Зима яка? (холодна , морозяна, біла) Чому біла? (бо все накриває сніжок)
- Молодці малята, яка бабуся добра, вона піклується про нас! Кому бабуся передала рукавички?
( вихователь дістає рукавички і родає кожній дитині по одній)
Д/гра «Знайди свою рукавичку» - малята я вам дала рукавички на одну ручку, а на другу ви маєте самі знайти таку саму ( діти по черзі знаходять свою пару)
-Молодці малята, як ви гарно знайшли свої рукавички! Подивіться , у кошику ще кубик лежить, та не простий а з картинками. Називайте, що ви бачите на картинках(котик, сорока, долоньки ,півник, молоток, коза ,зайчик, хлібчик).Здогадались малята? Бабуся подарувала нам кубик, щоб ми не забували потішки і пісеньки, які вже знаємо. Пограємось із кубиком? Я кубик перекину – ось так, яка картинка випаде, таку потішку і розкажемо. (вихователь повертає кубик, діти розповідають потішку, дає кубик дітям щоб вони теж його перекинули, 2-3 рази).
Малята, подивіться, поки ми з вами грались до нас залетіли сніжинки! Подивіться які вони гарні (вихователь бере велику паперову сніжинку, а діти маленькі.) У мене яка сніжинка?(велика). А у вас які сніжинки? (маленькі) Великих сніжинок скільки? (одна).А увас маленьких скільки? (багато). Сніжинки запрошують вас політати разом з ними. Зараз ми перетворимося на сніжинки і політаємо! ( діти під веселу зимову пісеньку імітують політ сніжинок)
- Ой , подивіться малята. Куди ми залетіли?(вихователь звертає увагу дітей на стіл з макетом бабусиного подвіря, на якому в хаотичному порядку розкладені картинки –пазли домашніх тварин та їх дитинчат) Сніжинки принесли нас до бабусі, подивіться хто тут живе у бабусі на подвірї. ( вихователь показує на картинку , а діти називають тварин і звуконаслідують)
- Малята, ви помітили тваринки сумні, як ви думаєте – чому. Так вони загубили своїх дитинчат. Допоможемо їх знайти? (діти знаходять дитинчат тварин і зєднують їх)
- Молодці малята , допомогли тваринкам. А де ж наша бабуся?
(заходить бабуся, вітається, розпитує чи сподобались дітям рукавички,які вона прислала у подарунок, якого вони були кольору)
Бабуся – Дітки, а у мене – біда ( співає пісеньку «Жили у бабусі»)
Вихователь - Хто живе у бабусі?(гусочки)
- Які гусочки? (сіра і біла)
- Як гусочки гелгочуть(га-га-га!)
- Гусочки зникли, потрібно допомогти їх знайти. Швидше вирушаймо в дорогу! А ось і сліди! Будемо іти по слідах! (діти ідуть по слідах, ходьба по лаві(місточку), зістрибування з лави на килимочок, підходять до хатинки із зображенянм лисички)
- Ось куди привели нас сліди – до хатинки лисички! Що там чути?(чути голоси гусочок)Це лисичка забрала бабусиних гусочок. Постукаймо і попросимо лисичку щоб вона віддала нам бабусиних гусей. (Діти стукають, лисичка визирає у віконечко, питає : - хто там? Вихователь спонукає дітей пояснити лисичці, що ми прийшли по бабусиних гусей. Нагадує про вживання ввічливих слів)
- Лисичко, віддай нам , будь ласка, бабусиних гусей!
Лисичка – Добре! Коли такі чемні діти – віддам вам гусочок! Але спочатку допоможіть мені. Я по лісі ходила, своє намистечко загубила. Якщо допоможете нанизати намистинки на шнурочок, то віддам вам гусочок.
- Швидше берімося до роботи! Зробимо нашій лисичці намистечко!( діти виготовляють намисто і віддають його лисичці, забирають гусочок і приносять бабусі)
- Ось бабусю твої гусочки!
Бабуся – Дякую вам мої любі! Мої гусочки – одна біла, друга сіра.А за те , що ви мені допомогли, я пригощу вас яблучками зі свого саду (дає кошик з яблучками, діти дякують, прощаються і під веселу пісеньку « Жили у бабусі» виходять, заняття закінчується)