Користувацький вхід

Конспект заняття з БЖД в І молодшій групі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з пожежної безпеки для дітей молодшої групи.
" Кицькин дім".
Мета: дати дітям уявлення про вогонь і небезпеку ігор з ним, ознайомити з правилами пожежної безпеки. Закріпити поняття «сірники не іграшка». Уточнити знання дітей про транспорт спеціального призначення – пожежну машину. Продовжувати учити безпеки поведінки з небезпечними предметами (ріжучі, колючі предмети, мийні засоби, лікарські препарати). Розвивати увагу, зв'язне мовлення, вміння відповідати на запитання вихователя реченнями з 3-4 слів, поповнювати словник словами (пожежа, пожежна машина, вогонь); Виховувати бажання бути обережним та обачним у побуті.

Матеріал: макет будинку з вогнем, іграшка киці, пожежна машина, дитячі відерця, пісок, лопатки, сірники, картки з зображенням предметів до гри «Небезпечні предмети», доріжки здоров'я.

Хід заняття
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Психогімнастика «Привітання»
Доброго ранку, небо прекрасне!
Доброго ранку, сонечко ясне!
Доброго ранку, вам всі пташки!
Доброго ранку тобі і мені!

Звучить сирена пожежної машини.
- Малята, що це за звук? (поїхала пожежна машина)
- Так, це пожежна машина? Як ви гадаєте, що трапилось? (пожежа)
- Ой, яка біда! Можливо комусь потрібна наша допомога!
Зявляється киця. Повідомляє, що сталася пожежа в її будиночку. Вона просить допомогти загасити вогонь.
-Малята, чи готові ви сьогодні стати справжніми рятувальниками?
Вихователь одягає малятам емблеми пожежників та вирушають до будинку киці.
Діти потрапляють до будинку киці. Будинок покритий вогнем з бумаги.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
- Як ми можемо допомогти киці? (загасити пожежу)
- Чим ми можемо загасити вогонь? (водою, піском)
- Пропоную не гаяти часу і швидко загасити вогонь.
Діти використовуючи відерця та пісок, імітують гасіння пожежі. Вихователь знімає з будинку вогонь.
- Молодці, малята! Як ви вміло та швидко допомогли загасити пожежу.
Діти сідають на стільці. Вихователь бере Кицю.
- Погляньте, як повеселішала Киця, адже її будиночок врятовано.
- Як ви гадаєте, як сталася пожежа? (киця взяла сірники)
Вихователь демонструє коробку з сірниками.
- Чи можна гратися з сірниками? Чому? (вихователь запитує декілька дітей)
Вихователь показує пожежну машину.
- Пригадаємо, що це за машина? (пожежна)
- Якого вона кольру? (червоного)
- Який вона видає звук, коли їде на виклик? (у-у-у-у-у)
- Так, правильно. Машина голосно видає звук, щоб їй поступалися дорогою інші машини і вона швидко зможе доїхати до місця пожежі.
- Пропоную закріпити наші знання про небезпечні предмети, які можуть призвести до біди.
- Але спочатку, пропоную трішки відпочити.
Фізхвилинка
Голочка гостра шити уміє,
Дірку зашиє, ґудзик пришиє.
Ножик нам фрукти почистить поможе,
Різати овочі добре він може.
А молоток забиває цвяшки,
Спритно, швиденько і так залюбки
Як підростеш, будеш вміти все сам, -
Про обережність нагадуй рукам!
Дидактична гра «Небезпечні предмети»
Вихователь з дітьми підходять до столу, на якому знаходяться картки з зображенням різних предметів, безпечних та небеспечних.
- Малята, пропоную поглянути на картинки та вибрати небезпечні.
Діти розглядають картинки, вибирають небезпечні. Називають предмет та пояснюють, чому він небезпечний.
- Молодці, діти! Ви всі добре знаєте, якими предметами не можна гратися.
ІІІ. ПІДСУМОК
- Наші пригоди дійшли до кінця. Давайте пригадаємо, кому ми допомогли загасити пожежу?
- Чому кицін дім загорівся?
- Чи можна гратися сірниками? Які ще небезпечні предмети можуть накоїти лиха?
- Киця, вам дуже вдячна за допомогу та прощається.

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Грошева А.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі