Користувацький вхід

Тематика літератури рідного краю Донеччини для 5—11-х класів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

2

КРАЄЗНАВСТВО І ЛІТЕРАТУРА
Тематика літератури рідного краю Донеччини для 5—11-х класів

Відомо, що найефективнішим навчання є тоді, коли абстрактні образи передаються через близькі й знайомі серцю кожної людини поняття: рідне місто чи містечко, село, вулиця, дім, те, що навколо цього.
Краєзнавча робота сприяє формуванню пізнавальної активності учнів, вихованню духовних цінностей, патріотизму, любові до природи рідного краю тощо.
Для глибшого ознайомлення учнів з історією та культурою свого краю передбачено географічний курс «Рідний край» (5-й клас) та уроки літератури рідного краю в курсі української літератури в усіх класах. Але й поза цим використання краєзнавчого матеріалу
можливе на звичайних уроках, частіше гуманітарного або природничого.
Важливість і необхідність проведення краєзнавчої роботи засвідчується низкою документів, наприклад: Указом Президента України від 23.01.01 р. «Про заходи щодо підтримки краєзнавчої роботи в Україні», шкільними програмами Міністерства освіти й науки України з окремих предметів, рекомендаціями інших відомств. Але в документах, як правило, не конкретизуються вимоги. Немає жодних централізованих планів чи підручників, оскільки для кожного регіону він мав би бути окремим. Тому подібних матеріалів сьогодні потребує більшість вчителів-словесників. Серед видань про літературу Слов’янська або Донецької області в цілому, назвемо книжки В.Оліфіренка «Дума і пісня» та В.Романька «Література рідного краю».
Основою краєзнавчої роботи для вчителя-словесника є уроки літератури рідного краю. На них відводиться 4 год на рік (2 год на семестр). Відповідно до цих вимог, використовуючи сучасну місцеву літературу, ми склали тематичний план уроків літератури рідного краю, який наводимо нижче.

Автор: 

Анатолій ПОГОРЄЛОВ, учитель Слов’янської СЗШ № 16, Донецька обл.

Джерело: 

Матеріал надано для публікації на Методичному порталі
видавництвом «Шкільний світ»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі