Користувацький вхід

Методична розробка: «Базові аспекти підготовки спортсмена – картингіста в Козівському БДЮТ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Серед технічних видів гуртків в позашкільних закладах чимала частка припадає на гуртки картингу. Багато дітей займаються в цих гуртках і роблячи свої перші кроки у світ автоспорту, техніки, у них виховуються емоційно - вольові якості спортсмена-водія. Заняття дають можливість дітям оволодіти слюсарним інструментом, вивчити тонкощі регулювання двигуна та ходової частини, освоїти роботу на різних металообробних верстатах, проявити конструкторські якості. Отриманні знання і вміння допоможуть в профорієнтації.
Техніка управління картингом така ж як техніка управління автомобілем, особливо з заднім приводом. Більше того, без підвіски, з кращою динамікою і близькістю до поверхні дороги жорсткого сидіння, карт більш тонко сприймає фізичний і емоційний стан учня-водія, його «відчуття автомобіля і дороги».
Закладення цього почуття і вміння правильно реагувати на нього в глибині вищої нервової діяльності водія, тобто доведення техніки управління автомобілем в екстремальних умовах до досконалості, а також виробити вміння інтуїтивного прогнозування дорожньої ситуації і правильного реагування на неї – ось основна умова високої водійської майстерності. І чим в більш ранньому віці проходить навчання техніці водіння , тим кращий результат. Але дітей і підлітків саджати за кермо навіть навчального автомобіля не можна, тут і приходить на допомогу картинг.
На жаль, поки що навчальний аспект картингу недооцінюється. В багатьох середніх школах введений до навчальної програми предмет автосправи. Чому ж цей предмет не доповнити секцією картингу?
Цю розробку можна використати, як основу в закладанні фундаменту вмінь і навиків водіння автомобіля в учнів.

Автор: 

Петько Юрій Васильович
Завідуючий науково-технічним відділом керівник гуртка картингу Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі