Користувацький вхід

Закріплення звукових значень літери «ц». Робота над текстом «Циркова залізниця»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0
Урок навчання грамоти

Закріплення звукових значень літери «ц». Робота над текстом «Циркова залізниця»

Мета: закріпити букву «це», вчити читати слова з цією буквою, виконувати звуковий аналіз слів;розвивати читацькі інтереси, логічне мислення,    мовленнєві здібності, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення, увагу, спостережливість.
 Обладнання: предметні малюнки, звукові пенали
 
ХІД УРОКУ
1.   Організація класу.
2.   Повідомлення теми і мети уроку.
-         Діти, давайте пригадаємо яку букву ми вивчали на минулому уроці. Сьогодні ми закріпимо цю букву, а також повторимо букви, які вивчали раніше. На уроці нас чекає багато завдань, щоб встигнути їх усі виконати ми повинні бути уважними, спостережливими .
3.   Повторення вивченого:
а)       гра «Лабіринт» - в абетці відшукайте букву «в», опустіться вниз на 26укви, поверніть праворуч на 26укви, опустіться на одну вниз.
б)    На якій букві зупинилися? (п)
в)     Назвіть слова у яких є ця буква.
г)     б)від букви «б» вниз на 36укви,вліво на 1букву,вниз на 2букви (х).
д)    Назвіть слова в яких є ця буква.
е)     від «ж» вниз на 16укву, вліво на 26укви, вниз на 36укви (ц).
4.       а)читання за індивідуальними картками
б)  виконання звукових моделей слів (З учні)
в)  робота біля дошки: лисиця, білка, слон, котик(малюнки) поєднати зі схемами слів.
Яке слово залишилося без схеми, давайте її складемо: лисиця.
Скільки голосних звуків ?
Про що це говорить?
Скільки звуків позначає буква я?
Наведіть приклади слів, коли буква « я» означає два звука.
Складіть речення зі словом лисиця.
Відгадайте загадку:     Білий камінь, що у воді розтає (цукор).
Складіть звукову модель слова відгадки.
Зробіть висновок.
  г)прослухати  читання за картками : Хто читав краще?
5.   Хорове читання слів. Правильна вимова звука (ц).
Цу-цик          кри-ни-ця
Це-гли-на      водиця
Цу-кор          цу-ке-рка
Сті-лець        мо-ло-дець
 В яких словах звук (ц) вимовляємо м’яко?
 
         Визначити зайве слово ( по рядам).
Рука                квіти            киця
Нога               хлопець       лисиця
Обличчя        цибуля         рибалка
Перець          заєць             цирк
 
              ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 
6.   Тлумачення слів.
 Завдання від зайців:скласти слова, об’єднавши літери за кольором.
Арена - майданчик усередині цирку для артистів;
Перон - майданчик уздовж колії,біля якого зупиняється поїзд на
станції.
7.   Робота над текстом «Циркова залізниця».
а)     Читання тексту вчителем.
- Чи сподобалось дітям у цирку?
- По чому це видно?
б)    Самостійне напівголосне читання.
Колективне відтворення змісту прочитаного.
-       Хто побував у цирку?
-       Про що була циркова вистава ?
-       Які тварини виступали?
-       Що вони робили?
-       Що найбільше сподобалося?
в)     Вибіркове читання:
- Що робила слониха?
    - Хто продавав квитки?
    - Чому на арену вивели зайця?
    - Хто був начальником станції?
 
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 
8.   Словникова робота.
Практичне поняття про вживання слів у переносному значенні.
В українській мові слова можуть вживатися у переносному значенні.
Так, зайцем не завжди називають тваринку . Людей, які їдуть без квитка, теж називають зайцями.
Є в українському мовленні таке порівняння «полохливий як заєць». Про кого так говорять?
9.   Гра «Розвідники». Найдіть речення що починаються словами:
Довго…Слониха...  Хотів....      Під.,..
10.              Гра «Сфотографуй слово» (ЗАПАМ’ЯТАЙ СЛОВО)
Лисиця            цукор                  цирк
 
11.    Підсумок уроку.
-Яку літеру ми сьогодні закріплювали?
-Полічіть, скільки разів зустрілися в тексті слова з літерою «це»?(9)

Автор: 

Тронь Наталя Володимирівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі