Користувацький вхід

Закріплення знань про звукове значення букви «ер»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Закріплення знань про звукове значення букви «ер»
Мета: формувати навички читання слів і речень з вивченою буквою «ер», вдосконалювати навички побудови звукових моделей; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, мислення; розвивати вміння працювати в гупі, розвивати вміння обєднувати тварин за класами; виховувати доброту, любов до живого та дбайливе ставлення до твари,
Обладнання: предметні малюнки; звуко моделі та фішки до них;
ХІД УРОКУ :
I. Організаційний момент
1. Готовність до уроку. Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
2. Привітання
Добрий день! В добрий час!
Раді, друзі, бачить вас!
3. Очікування. (за картинками учні дають відповіді, які вони повинні бути: активні, уважні, допитливі.)
4. Правила
Запитає вчитель — треба встати. (Діти підводяться.)
Дозволять сісти — тихо сядь. (Тихо сідають.)
Сказати хочеш — не кричи,
А тільки руку підніми. (Підводять руки.)
А щоб урок минув не марно,
Сидіти треба рівно, гарно. (Сідають рівно.)
І не крутитись на уроках,
Як той папуга чи сорока.

II. Повторення вивченого матеріалу
1. Бліцопитування
— Яку букву вивчали на минулому уроці?
— Який звук позначає буква «ер»?
— Наведіть приклади слів із нею на початку.(1 ряд)
- Наведіть приклади слів із нею вкінці.(2 ряд)
- Наведіть приклади слів із нею в середині (3 ряд)
2. Артикуляційні вправи: (за малюнками)
-Який орган нам допомагає озвучити звуки?
-Що таке артикуляційний апарат?
-Покажіть, як ричить злий пес;
- Покажіть, як дихає жаба; -Покажіть, як котик п`є молоко;
3. Розвиток артикуляційного апарату:
-Потрібно повторити останній склад речення :
Ура, ура!
У нас розпочалася гра.
Нумо, руки догори!
Підніми їх рази три.
Тримай руки у горі.
Всі веселі школярі?
-Що ми озвучили букви чи звуки?
-Які бувають звуки мовлення?
-Що таке звуки і букви? Давайте пригадаємо вірш!
Звуки шапку-невидимку одягли,
І в Букварик непомічені ввійшли.
Хай працюють ваші вушка:
Звуки можна тільки слухать.
Букви можна розглядати,
Можна їх намалювати.
Звуки вимовляємо.
Букви ж всі читаємо
4. Робота над скоромовко. (повторення вивченої скоромовки на попередньому уроці)Кричав Архип, Архип охрип.
Не треба Архипу кричати до хрипу!
-На уроці письма з якої літери ми написали б слово Архип? Чому?
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ДЛЯ ОЧЕЙ
Сидимо в автобусі,
Дивимось на всі боки.
Дивимося вгору, вниз,
Знизу- річка є глибока,
Вгорі пташка високо.
Двірники туди-сюди.
Колеса закрутилися,
Вперед ми покотилися.
5. Гра «Слово в слові»
— Утворіть із букв слова красиво нові слова. (Рак, рис, сир, роса, коса)
— Скільки нових слів можна утворити із букв слова скоромовка? (робота біля дошки)

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви будете читати слова, речення з вивченими буквами. Познайомитеся з новими героями.

IV. Робота за Букварем
1. Читання стовпчиків слів хором, ланцюжком
2. Робота над текстом Букваря
-читання оповідання вчителем;
-словникова робота;
-читання оповідання учнями - вибірково;
3.Аналіз прочитаного
-хто заховав скриньку у дупло?
- Хто звільнив бджіл?
- Коли мати свійських тварин, як потрібно ставитися до них?
-Хто вчинив неправильно?
-Знайдіть в тексті речення в якому йдеться про втечу лисиці.
-Знайдіть речення, в якому йдеться про звільнення бджіл
4. Розглядання ілюстрації. Бесіда за малюнком (ст.89)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (за піснею-алфавіт)
5.Інсценування оповідання за П. Костюченком

v. Закріплення знань
1.Робота в групах:
Кожна група виконує 3 завдання:
а) складає слово за пазлом;
б) добирає до слова звукову модель;
в) складає з цим словом речення.
І група- слово ведмедик, (-0- -0-0-), дібрати розповідне речення.
ІІ група- слово журавель, (-0-0-0=), дібрати спонукальне речення.
ІІІ група- слово лис, (-0-), дібрати питальне речення.
ІV група- слово сорока, (-0 -0-0), дібрати розповідне речення.
-На які дві групи можна розділити тварин, про яких ми склали такі горні речення?
VІ. Підсумок уроку
— Який текст ви читали на уроці?
— Чого він вас навчив?
—Як ми повинні ставитися до тварин?

Автор: 

Саликова Марина Володимирівна
Вчитель початкових класів в загальноосвітній школі

Для отримання Сертифіката недостатньо лише опублікувати текст, необхідно прикріпити файл з матеріалом до публікації.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі