Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку Тема: «Малювання з натури. Ялинкові гілочки»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст: навчити дітей малювати з натури ялинкову гілку, передавати особливості її будови, кольору і розміщення в просторі; розвивати координацію в системі «око-рука»; виховувати інтерес до малювання.
Обладнання та матеріали: оповідання С. Носаль «Ялинка», вірш О. Олеся «Ялинка», невеликі гілочки сосни й ялини; матеріали для демонстрації, послідовності та техніки виконання роботи; аркуш для малювання; простий і кольорові олівці; фломастери;

Хід заняття
Сюрпризний момент
Звучить пісня «Маленькой елочке холодно зимой»
Читання оповідання
Вихователь читає дітям оповідання С. Носаль
ЯЛИНКА
Ось уже кілька років ми не купуємо новорічних ялинок, а прикрашаємо ту, що росте на подвір’ї біля Оленчиного вікна. Сталося це після зустрічі з Карпом Івановичем. Несли ми того вечора з базару деревце. Аж тут приходить лісник.
Погомоніли ми про се, про те, а на прощання дядько Карпо й питає:
– Скільки за цю красуню?..
– Два карбованці заплатив.
– Жаль, – якось болісно зітхнув Карпо Іванович.
– Що жаль? – перепитую.
– Отаку красу нищити… І в селі і в містах кожний неодмінно хоче придбати ялинку на свято. І навіть не подумає, що для того, аби виросла ось така, як у вас, треба щонайменше десять років чекати! Якби моя воля, то я геть би заборонив рубати й продавати ялинки.
Геть постоїть вона в хаті для втіхи тиждень-два – і на смітник.
Хіба це по-людському?...
Бесіда
– Чи згодні ви з Карпом Івановичем?
– Як ви вважаєте, чи це по - людському?
– Ваші батьки купують новорічні ялинки?
– Вам шкода зрубаної ялинки?
– Висловіть свою думку.
Слухання вірша Олександра Олеся
Ялинка
Раз я взувся чобітки,
одягнувся в кожушину,
сам запрягся в саночки
і поїхав по ялинку.
Ледве я зрубати встиг,
ледве став ялинку брати,
а на мене зайчик – плиг!
Став ялинку відбирати.
Я сюди, а він туди…
– Не віддам, – кричить, – нізащо!
ти ялинку посади,
а тоді рубай, ледащо!
Не пущу, і не проси!
І цяцьками можна гратись,
порубаєте ліси –
ніде буде і сховатись.
Фізкультхвилинка
З неба падали сніжинки,
П’ять малесеньких пушинок:
Ось вони рядком летять –
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Вітерець малий здійнявся
І сніжинки закружляв.
Геть одну забрав, сховався,
Знов сніжиночки летять,
Та вже зовсім їх не п’ять.
Якщо можеш, полічи,
Відповідь скоріш знайди.
Основна частина
Вихователь: Діти, ми вже вміємо малювати загальну форму ялини. А сьогодні ми спробуємо намалювати одну гілку.
(Вихователь показує дітям дві невеличкі гілочки — ялинову і соснову. Попередня робота починається з аналізу їхньої форми.)
– Як ви гадаєте, ці гілочки схожі між собою?
– Що в них спільного?
– Чим вони відрізняються? (На відміну від сосни, у якої довгі голки, на гілках ялини голки короткі, а темно-коричневий колір гілок ялини відрізняється від жовто-оранжевого кольору кори сосни.)
– Почнемо малювати з нижнього лівого кутка аркуша, навскіс угору. Проведімо по аркушу паперу пальцем, щоб визначити, як саме розташується основна гілка на малюнку.
Вихователь демонструє послідовність виконання роботи, проводить лінію на аркуші олівцем. Напрямок бічних гілок має відповідати розгалуженню обраної моделі. Щоб ялинка була пишною та ошатною, голочки слід намалювати приблизно однакової довжини так, щоб увесь аркуш був заповнений зображенням. Необхідно неодноразово нагадати дітям, що вони малюють не будь-яку гілку ялини навмання, а саме ту, що перед ними. Перше малювання з натури може мати певну складність. Необхідно постійно підбадьорювати та заохочувати дітей, демонструючи правильно виконані малюнки. Хвою можна не малювати простим олівцем, а лише намітити напрямок руху голочок і тонко позначити контур, у межах якого потім будуть намальовані хвоїнки зеленим олівцем або фломастером.
– Як ви гадаєте, що нам необхідно намалювати спочатку — гілки чи голочки?
– Щоб ялинка була пишною та ошатною, голочки слід намалювати приблизно однакової довжини так, щоб увесь аркуш був заповнений зображенням.
– Не можна пришити ґудзик, не пошивши пальта. Так і нам спочатку потрібно намалювати гілки, а потім прикріпити до них голочки.
Особливо складним може стати малювання хвої. Вихователь демонструє техніку штрихування (від гілки назовні з відривом олівця). Гілки розташовано у різних напрямках, а аркуш для малювання має залишатися в одному положенні. Необхідно стежити за тим, щоб діти повертали лише кисть руки, а не розверталися навколо малюнка всім корпусом. Різноманітна робота кисті руки в цій вправі є дуже корисною для розвитку дрібної моторики.
Закріплення вивченого матеріалу
Індивідуальна робота за творчим завданням. Робота над хвоєю займає багато часу. Вихователю необхідно звернути увагу учнів на різні відтінки зеленого кольору на гілці– моделі і запропонувати їм використовувати олівці (фломастери) світло–і темно-зеленого кольору.
Підбиття підсумків
Демонстрація робіт.
Бесіда:
– Діточки, дивіться, які гарні ми з вами намалювали ялинкові гілочки!
– Вам сподобалось малювати з натури?
– Що було важко у роботі? А що легко?
– Сьогодні все молодці, і отримують медалі з малюнками ялиночок!
Основна думка заняття: «Бережіть природу, любіть її, поважайте та поповнюйте!»
Прибирання робочих місць.

Автор: 

Калініч Євгенія Олегівна, вихователь ДНЗ №4 "Росинка", м. Лисичанськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі