КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
У ДРУГІЙ МОЛОДШІЙ ГРУПИ З ВИКОРИСТАННЯМ
НЕТРАДИЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ МАЛЮВАННЯ.
ТЕМА: «ЯЛИНОЧКА ДЛЯ ЗАЙЧИКА»
Тема: «Ялиночка для зайчика»
Мета: ознайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання (зубною щіткою
Та зім’ятим папером); продовжувати вправляти дітей в умінні передавати красу
Зимової природи в малюнку; зображувати ялинку зубною щіткою по всій площи-
Ні аркуша; вправляти у малюванні снігу зім’ятим шматком паперу; розвивати
Учву, творчість, фантазію; виховувати любов до пртроди; охайність в роботі,
Творчість, естетичні смаки.
Матеріал: аркуші паперу блакитного кольору з намальованими стовбурами яли-
Нок, зубні щіточки, шматки мякого паперу, серветки.
Хід заняття.
1.Організаційний момент.
-Діти, погляньте, скільки гостей до нас завітало.
-Давайте з усіма лагідно привітаємося та подаруємо свої усмішки.
Здрастуйте гості!
Здрастуй сонце золоте!
Здрастуй небо голубе!
Здрастуй деревце мале!
Здрастуй чистий, білий сніг
Привітали Вас усіх!
2.Ігровий момент.
-Ой, чуєте, хтось плаче?
-Погляньте, це ж маленький зайчик.
-Він весь тремтить та дуже наляканий.
-Що трапилося з тобою, чому ти плачеш?
-Малята, за зайчиком в лісі полює хитра, хижа лисичка. А йому ніде захо –
Ватися.
-Як ви гадаєте, де ховаються зайчики в лісі взимку від хижих звірів? ( так,
Під ялинками.)
-Але злий, страшний чаклун зачаклував всі ялинки в лісі, залишивши лише
Одні стовбури.
3.Мотивація.
-У нашого зайчика в лісі є багато друзів-зайчинят. Допоможемо зайчикам
Заховатися від хижих звірів, намалюємо їм ялиночки в теплих снігових -
Шубках.
4.Показ та пояснення .
-Погляньте, яку ялиночку намалювала я.
-Подобається вам?
-Спочатку я намалювала ялинку, а потім вкрила її білим-білим сніжком.
-Але малювати сьогодні ми будемо не пензликами, а зубними щіточками та
Кульками із зім’ятого паперу.
-Ось у мене є аркуш паперу блакитного кольору, на якому вже є стовбур ялинки.
-Будемо малювати ялинку.
-Якого кольору ялинка? (Зеленого).
-З чого складаються гілочки ялинки? (З голочок).
-Куди дивляться гілочки ялинки? (Донизу та в сторони).
-Беремо зубну щіточку та вмочуємо її в густу зелену фарбу. Зверху донизу
Малюю гілочки з однієї сторони та з іншої. Ось ми отримали ялинку.
-А тепер вкриємо нашу красуню білим сніжком, щоб зайчика не помітила
Хитра лисичка. Для цього беремо шматочок мякого паперу, зімнемо його в
Руках, щоб отримати кульку. Беремо кульку за кінчик , вмочуємо кульку в
Білу фарбу і малюємо сніжок.
-А де ще лежить сніжок? (На землі).
5.Робота дітей.
-А зараз малята, підготуємо наші пальчики до роботи.
«У Володарки Зими
Трішечки замерзли ми!
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали-сіли, встали-сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли дітки всі гарненько,
Спинки держимо рівненько,
За столики сідаємо.
Малювати починаємо.
6.Підсумок.
Виставка дитячих робіт.
посібники