Корекційно-розвивальне заняття
для дітей старшого дошкільного віку
Мета: формувати позитивну навчальну мотивацію; розвивати логічне мислення, пам'ять,увагу, уяву, дрібну моторику руки, здатність до фантазування; сприяти підвищенню рівня групової згуртованості, набуттю комунікативних навичок; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги; створювати позитивний емоційний настрій.
Обладнання: картки, олівці, кольоровий папір, ножиці, клей, малюнки, дошка, зошит Незнайки, зошити.
Хід заняття:
1.Вітання. Вправа «Привітаймося з друзями»
- Доброго дня, діти. Я рада бачити вас . А тепер давайте привітаємося один з одним.
В коло разом всі вставайте
Зустрічалку починайте
На сусіда подивіться
Лагідно йому всміхніться
Ось на гостей подивіться
Від душі їм посміхніться!
2.Зустріч з хлопчиком Незнайкою.
-Діти, подивіться хто це до нас прийшов ? (Це Незнайко)Так, це Незнайко. А чого ж він до нас завітав?
Незнайко: – Привіт, малята. Мені вже так хочеться йти до школи, однак я не знаю , що для цього потрібно, ви мені допоможите?
– Діти, ми вже з вами багато чого знаємо і вміємо. Давайте це сьогодні покажемо Незнайці. Гаразд?
3.Гра «Розклади по групах».
Підійдіть до столиків. Подивіться, на тарілочках лежать картинки, які потрібно обєднати в групи і підібрати узагальнююче слово.(Діти розкладають картинки по групах, підбирають до кожної групи узагальнююче слово)
4.Графічний диктант.
-Діти, а давайте покажимо Незнайці як ви вмієте працювати в зошиті в клітинку. Напишемо з вами графічний диктант.
2← 1→ 1→ 1→ 1→
1↑ 4↑ 1↑ 1↓ 1↓
1→ 1→ 1→ 2→ 11←
1↑ 3↓ 1↓ 1↓ 7↓
1→ 1→ 1→ 1→ 9→
1↑ 1↑ 1↓ 1↓ 7↑
На що схожа фігура? (Фігура схожа на будинок. Психолог висловлює припущення, що це школа, однак без вікон і дверей). Домалюйте вікно та двері.
5.Гра «Для чого і чому потрібно»
-Діти, подивіться я на дошці приготувала вам картинки. Давайте їх розглянемо. Як ви думаєте, навіщо:
-люди розмовляють
-потрібен вчитель
-потрібен буквар
-школярику портфель
Чому:
-влітку немає снігу
-курча ходить на двох ногах
-кіт не вміє літати
-в машини круглі колеса
(Діти висловлюють свої припущення, фантазують)
6.Гра «Вгадай чия іграшка»
На столі лежить олівець, лінійка, пензлик, гумка, ручка. Дітям потрібно назвати всі предмети, сказати чи вони потрібні в школі, взяти по одному предмету. Для трьох дітей предметів не вистачить. Вони будуть відгадувати, хто які предмети взяв.
-Ви вже мабуть втомилися. Відпочинемо?
Фізкультхвилинка
(під музичний супровід)
Незнайко: –Які ви молодці, як ви багато знаєте. Але ж знання в порфель не покладеш? А як правильно його збирати - я не знаю. А ви знаєте?
7.Компютерна гра «Складемо портфель до школи»
На екрані зображено шкільне приладдя: лінійка, ручки, олівець, фарби, пензлик, ластик, зошит, книжки та іграшкова лялька та машинка. Посередині екрану – портфель. Діти наводять компютерною мишкою на потрібні речі і вони «потрапляють» у портфель, не потрібні залишаються на місці(лялька, машинка). Дітям потрібно пояснити, чому ці предмети не потрібні в школі.
8.Чоловічки з геометричних фігур.
-Молодці діти, що навчили Незнайку правильно збирати портфель, справились зі всіма завданнями. Діти, а щоб Незнайці було веселіше ходити до школи, давайте зробимо йому нових друзів – хлопчиків чи дівчаток з геометричних фігур. Які ви знаєте геометричні фігури?
Повторення правил користування ножицями, клеєм.
-Які гарні вийшли у нас друзі для Незнайки. Ми їх обов'язково потім відправимо до Сонячного містечка.
9.Підсумок.
-Ось і закінчилося наше заняття. А скажіть мені , що вам більш за все сподобалось?А що було важко? А яке завдання було легким? (Відповіді дітей) А на згадку про наше сьогоднішнє заняття я вам теж подарую свій гарний настрій. (Дарунок-смайлики)
Література
1. Дьякова В.Д., Железняк А.В. Програма роботи з майбутніми першокласниками. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2008. – 80с.
2. Гуменкова Л.Г., Кашинська Г.В. Особистість дошкільника. – Главник, 2008. – с.176. (Серія «Психологічний інструментарій»). Бібліогр.: с.170-174.
3. Психологічні заняття з дошкільнятами / упоряд. Т. Червонна. – П86 К.: Шкільний світ, 2008. – 128 с.
4. Залєська І. Газета « Психолог». Вкладка. Розвиток емоційно-вольової сфери дітей старшого дошкільного віку. № 22-24,червень 2008. – 31 с.
5. Сухар В.Л. Пограйся зі мною. Розвиваючі ігри та вправи.-Х.: Вид-во «Ранок», 2009.- 176с.