Заняття “У гостях в Чарівника”
Мета: розвивати ейдетичні здібності, образне мислення під час роботи з формами, розвивати сприймання, пам”ять, увагу, творчу уяву.
Обладнання: чарівна скринька, стенд з макетом замка чарівника, геометричні фігури для чарівної доріжки, деталі для будівництва замку, музичні записи вітру та казкової музики (місячне сяйво).
Хід заняття
1. Привітання
Психолог. Я дуже рада бачити вас. А коли люди радіють вони усміхаються. Усміхніться і ви один одному.
А зараз давайте привітаємося. Для того щоб привітатися стаємо у коло.
Ой, які ви гарні в нас
Ніби квіточки
(розводимо руками навколо себе)
Рада бачити я вас,
Любі діточки !
(притискаємо руки до грудей)
Раз, два, три, чотири, п”ять -
Нумо в мандри вирушать
(крокуємо на місці)
Ти зі мною, я – з тобою
І не будем сумувать
(беремося за руки)
2. Вправа “Доріжка”
Діти викладають доріжку з геометричних фігур за схемою, яку залишив Чарівник
3. Вправа “Замок Чарівника”
Психолог. Ось дітки і замок Чарівника, давайте його розглянемо. Діти з чого складається замок (відповіді дітей)? Діти, а ви хочете потрапити до замку.
Ритуал “входження до казки”
Для того щоб потрапити до замку нам потрібно утворити чарівне коло. Станьте в коло, щільно притисніть долоньки до долоньок сусіда праворуч. Відчуйте їхнє тепло й доброту. Тепер візьміться за руки і зробіть крок у середину кола… Ще один і ще один. Ось ви всі стоїте разом у центрі кола.
Візміть ручки і з”єднайте разом усі долоньки. (Діти виконують всі дії) раз, два, три – ми в казці!
Психолог. Діти подивіться, що це залишив нам чарівник (діти знаходять чарівну скриньку). Дітки , погляньте це лист, в ньому Чарівник просить нас не сумувати, поки він відсутній і пропонує нам різні завдання, які ми будемо виконувати поки Чарівника немає.
4. Вправа “Пригадай казку”
Психолог. Дітки погляньте хто це, так це їжачок, а випамятаєте казку про їжачка, яку ми читали на минулому занятті (відповіді дітей)? А для того щоб краще її згадати Чарівник залишив нам схемки (з друдлами), які допоможуть пригадати казку. (Переказ казки за схемами).
5. Психогімнастика “Вітер”
Психолог. Чуєте, до нас летить вітер? Уявіть, що нам раптом стало дуже холодно від вітру (діти зображають, що вони замерзли), нам в обличчя дме вітер (виражають мімікою).Та ось вийшло сонечко (вихованці полегшено зітхають, посміхаються), і вітерець ущух.
Психолог. Ой, лишенько! Вітер зруйнува замок Чарівника! Давайте допоможемо його відновити. Допоможемо?
6. Вправа геометричне лото “Складання замку”
Діти прикріпляють на стенд геометричні фігури, відтворюють замок чарівника. Молодці ми вірно відтворили замок.
Психолог. Дітки Чарівник приготував, ще одне завдання. Ви любите малювати (відповіді дітей)?
7. Вправа “Чарівні коробочки”
Діти сідають за столи.
Психолог. Дітки опустіть свої ручки до чарівної коробочки, закрийте оченята та уявіть, що там, а тепер відкрийте очки та намалюйте те що ви уявили, молодці, а тепер по черзі розкажіть що ви намалювали і чому саме.
Поява Чарівника, розмова з дітьми, запрошення Чарівника до групи.
8. Ритуал виходу з казки.