Мета: сприяння встановленню дружніх стосунків; усвідомлення себе як особистості; розвиток уваги, мовлення, дрібної моторики руки; підтримання позитивного настрою у групі однолітків, формування відчуття близькості з іншими дітьми; виховання доброзичливого ставлення до інших.
Обладнання: квіточка, друковані цифри, кольорові кульки, клубочок ниток (будь-якого яскравого кольору), маски до казки «Колобок», індивідуальні бланки.
Хід заняття:
Вітання. Вправа «Котися, котися, клубочку...»
Діти передають (котять) по колу один-одному клубочок ниток, і називають товариша ласкавим ім’ям
Вправа «Правила роботи».
Психолог разом з дітьми обговорює правила поведінки на заняттях та записує їх на дошці:
• не хвилюватися, якщо щось не знаєш;
• не боятися відповідати;
• відповідаючи, піднімати руку;
• не викрикувати, і не перебивати інших.
Рухлива гра «Заборонена цифра»
Психолог називає цифру (а може просто показувати друковану цифру), а діти плескають в долоні. Але коли прозвучить цифра «чотири» (або інша цифра) плескати не можна. Хто помилився – вибуває з гри.
Вправа «Малювання автопортрета».
Діти малюють свої портрети і з них створюють галерею. Психолог підсумовує, що всі портрети гарні, як і дітки, які будуть ходити на заняття.
Гра «Надми кульку»
Діти вибирають кульки того кольору, який їм подобається. Надувають їх і прикріплюють біля свого портрета.
Інсценування казки «Колобок».
Діти розглядають малюнок, пригадують і розповідають казку «Колобок», програють головних героїв з використанням масок.
Пальчикова гімнастика «Колобок».
Котиться Колобок (пальцями правої і лівої руки утворюємо коло), зустрів Зайчика (великий, підмезинний і мезинний пальці обох рук притиснуті до долонь, середні і вказівні пальці рівно) (вушка зайчика), зустрів Вовчика (зігнуті кінчики пальців, прогарчати сердито, як вовк р-р-р), зустрів Ведмедика (різко розчепірте пальці, пробурчіть, як задоволений Ведмідь), зустрів Лисичку (долоня правої руки накриває долоньку лівої руки, пальці разом, великими пальцями прокрутити в різні сторони, як хвостиком).
Вправа «Вправні пальчики».
Допомога Колобку «прокотитися» до Лисички, намалювавши йому доріжку.
Вправа «Розфарбуй картинку».
Діти розглядають ілюстрацію з казки «Колобок». Потім на індивідуальних картинках для розфарбовування розфарбовують того героя, який їм найбільше подобається. В кінці вправи психолог уточнює, чому подобається саме той чи інший герой.
Вправа «Вправні пальчики».
Обвести малюнки за контуром, постаратися не відривати олівця від паперу, розфарбувати. Який рядочок найбільше сподобався?
Рухлива гра «Вуж».
Діти шикуються в ряд, тримаючись за плечі один одного. Перший учасник – «голова», останній – «хвіст». «Голова» повинна зловити «хвіст», «тіло» дракона нерозривне. Як тільки «голова» схопила «хвіст» вона стає «хвостом».
Вправа «Геометричні фігури»
Назвати геометричні фігури. Знайти у таблиці саме такі групи геометричних фігур. Обвести їх за зразком.
Вправа «Де чия тінь?».
Відгадати де чиї тіні. Пояснити свою думку. З’єднати тварин з їх тінями.
Підведення підсумків.
Ритуал прощання. Вправа «І ми герої казки».
Діти прощаються один з одним так, як попрощалися б один з одним їх улюблені герої (зайчик – вушками, лисичка – хвостиком, і т.д.)