Користувацький вхід

Розробка уроку математики для 1 класу «Чарівні числа» за науково-педагогічним проектом «Росток»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок математики в 1 класі для вчителів, які працюють за наково-педагоічним проетом "Росток"

Тема: Чарівні числа.
Мета: Закріпити відмінність поняття «число» і «цифра», познайомити з деякими історичними відомостями про різні системи нумерації.
Відпрацювання навичок лічби в межах 9.
Розвиток мислення, мови, творчих здібностей учнів.

Хід уроку

І. Організаційний момент.
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай.
- А який у вас настрій?
- Усміхніться, поділіться гарним настроєм з товаришем.
Я бажаю, щоб такий настрій був у вас до кінця уроку. Він принесе задоволення і вам, і мені.
ІІ. Математична розминка.
Свій урок ми починаємо з математичної розминки.
Каліграфічна хвилинка гра «Що далі?»
18 28 38 …
1. Рахунок до 20 вперед (хлопчики), назад (дівчатка).
2. Порахуйте через один до 19. Через два від 17 до 8.
3. Математичний диктант.
- Скільки треба додати до 6,щоб отримати 9? (3)
- Скільки треба відняти від 9,щоб отримати 5? (4)
- Чому дорівнює різниця 6 і 4? (2)
- Зменшуване 8, від’ємник 8. Чому дорівнює різниця? (0)
- Сума 8, один доданок 2, який другий доданок? (6)
- Від якого числа треба відняти 1, щоб отримати 6?(7)
- Поставте відповіді в порядку зростання.( 0,2,3,4,6,7). Встановіть закономірність і продовжіть ряд на три числа.(8,10,11).
4. Дітям купили 7 кульок рожевого і блакитного кольору. Скільки могло бути рожевих і скільки блакитних?
5. Гра «День-Ніч»
6. 9-1-6-1-1+7-5+4-3 (3).
7. Поставте знаки більше,менше, дорівнює , не обчислюючи.
4+0 * 0+4
4+4 * 4-4
8.Буратіно розв’язав 9 прикладів. З них 3 він розв’язав правильно. Скільки прикладів розв’язав Буратіно неправильно?
- Якою дією дізнались? Чому віднімали?
Розкажіть, про що говориться в задачі і що дізнавались?
Мальвіна намалювала вранці 3 малюнки, а ввечері ще 4.Скільки малюнків вона намалювала за день?
- Якою дією дізнавались? Чому?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Що ви бачите на малюнку? (Числовий відрізок).
- Чим ми можемо позначити числа на ньому?
(Діти вибирають свою систему цифр, складають вирази за малюнком).
Робота в парах
Скласти за малюнком 2 вирази і розв’язати їх.

ІV. Фізкультхвилинка.
1, 2, 3, 4, 5
Час прийшов нам спочивать.
Так, піднесли руки вгору
Нумо, глянемо на зорі,
А тепер всі руки в боки,
Як білчата скоки – скоки.
10, 9, 8, 7
Час за парти сісти всім.
V. Знайомство з алфавітною нумерацією.
1.Розповідь вчителя про старослов’янську нумерацію.
С.57 зошита №1.
2. Доповнення буквеними позначеннями числового відрізка.
Фронтальна робота с.57 №2,3.
VII. Самоконтроль.
Користуючись малюнком на с.57 обчисли.
А+1= В+5=
Ж-5= К- 6=
САМОПЕРЕВІРКА ЗА ЗРАЗКОМ.
VIII. Підсумок уроку.
- Чому навчилися на уроці?
Я дякую вам за роботу. І вважаю, що ви дійсно отримали задоволення від своєї роботи.

Автор: 

Лавро Олена Ігорівна, вчитель початкових класів Снігурівської загальноосвітньої школи І ступеня №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі