Користувацький вхід

Останні публікації

2020-01-25 20:27
2020-01-25 19:42

Виховна година «Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Любіть свою Україну
Ведуча.
У кожної людини є велика Батьківщина – країна, де вона народилася. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину
пісню колисанку, а потім народну пісню, вперше пішла стежкою до школи.

Ми всі малі пагінчики твої
Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.
Хоч, може й кращі є на цій землі краї,
Та нам судилось в Україні жити.
Ми – патріоти дочки і сини
Для твого блага все в житті здолаєм,
Бо ти найкращий, краю, мій ясний,
Вітчизну й матір ми не вибираєм.
Наш український древній рід
Благословенний Богом на життя довічне.
Його коріння з давніх літ
Дає нам силу титанічну.

Розповідь учня легенди про коріння.

Ведуча.
Найголовніше для всіх людей є те, щоб світило яскраво сонце і було мирне небо. Важко уявити, що десь над нашою рідною землею клекочуть гармати, повітря здригається від вибухів, а відчай панує в очах людей…
Україна – це краплина сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями, історією. Наша земля наділена неоціненними
скарбами та багатствами родючих земель та повноводних рік. Україна – наш спільний дім. Тож маємо дбати усі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне – не тільки хата й подвір’я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море , і вся розмаїта наша країна.

Вірш
Гірким і тернистим був шлях України у боротьбі за волю та незалежність. Україна знана і визнана. Українці виразно відрізняються від слов’янських і неслов’янських народів. Передусім – мовою. Українська мова – одна з найпрекрасніших й найбагатших мов поміж мовами інших слов’янських, та й не тільки слов’янських народів. Її називають солов’їною.
Вірш « Наша мова солов’їна»
Найбільша цінність нашої країни – це її люди, зі своїми звичаями, трудовими здобутками, піснями, легендами, казками.
Вірш
Ось я вам розповім одну казку.
Давним-давно жила колись одна жінка. І було у неї троє синів.
Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові
були віддати за неї своє життя. Виросли сини і вирішили піти
світ подивитись. Перший син і говорить: «Мамо, піду я межи люди, подивлюсь на світ Божий». «Ну що ж,сину, йди. Та пам’ятай рідну домівку, а на згадку візьми із собою золоту корону з трьома промінцями, хай в далекім краю зігріває тебе вона».
Минув час. Завдяки своєму розуму став старший син великим князем, бо трьох-променева корона, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя. Дали першому синові ім’я – Тризуб, а знак, що дала йому мати, назвали Гербом. Попросився у матері і другий син світу подивитися. Дала йому мати в дорогу жовто-блакитний одяг. Своїми звитяжними справами прославив син свою матір. Одержав середній син ймення – Прапор. А там, де був наймолодший – завжди лунала пісня. Адже мати подарувала своєму наймолодшому сину соловейків голос. За величний спів народ прозвав його Гімном. І з того часу ідуть поруч три брати – Тризуб, Прапор, Гімн. ( Звучить гімн України).
Як свідчить історія із тисяч народів і народностей світу лише 200 виросли в нації – створили свої держави й домоглися визнання світової спільноти. Серед них і Україна. За час своєї незалежності Україна подолала шлях від формальної республіки в складі СРСР до відомої в світі держави. Більше 120 країн визнали її, а 90 країн встановили дипломатичні відносини.
24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України. Отже, наша держава незалежна, демократична, соціальна і правова. Наша держава зовсім ще молода. І її майбутнє у наших руках.
Українці мають усі підстави пишатись, що їхня Батьківщина не раз переживала дні слави, мужньо переносила найважчі випробування. Не одне покоління кращих синів та дочок беззавітно клали своє життя до ніг рідної неньки – України.
Стаття 65 Конституції нашої держави говорить, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Вірш
Наша армія існує для захисту кордонів рідної землі, а не для нападу на інші країни. Щоб захистити Батьківщину в майбутньому, треба змалку полюбляти спорт, бути сильним, спритним, мужнім.
Нам є з кого брати приклад і в наш час – це герої «Небесної сотні»,
яких значно більше полягло під час акції протесту на Євромайдані у грудні 2013 та лютому 2014 роках.
( Слайди)
Саме ці герої допомогли повалити корумпований уряд Януковича та його прибічників, а ті, хто залишився живим, зараз в складі Національної гвардії та українського війська безстрашно воюють за цілісність кордонів нашої держави.
Україна потребує нашої виваженості, єдності, мудрості. Ми
пишаємося нашою молоддю. Вона активна, здатна відстоювати своє майбутнє. Ми повинні поважати себе, свою державу, тоді інші країни поважатимуть нас. А рідній державі ми побажаємо:
• Процвітання
• Миру
• Злагоди
• Талановитих і працьовитих українців
• Щасливого майбуття
(Слайди)
Ведуча.
У склад української армії війська ввійшли жителі Кіровоградщини і нашого селища, але напривеликий жаль не всі вони повертаються живими до своїх домівок. Вічно залишуться в нашій пам’яті захисниками та героями ( слайди) Озеров Максим, Пойда Артем, які віддали своє життя за Батьківщину.
Вшануємо хвилиною мовчання.
Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні – жити під мирним небом України і не допустити війни, здійсниться обов’язково.
Не розчаровуйсь в Україні,
А розумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині –
У себе спершу запитай.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вона свята,а грішні – ми
В її недолі часто винні
Її ж бо дочки і сини.
Не розчаровуйсь в Україні,
Ідеї волі певним будь,
Бо тільки той є справжнім сином,
Хто вміє неньку захистить.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вір,що мине важка пора,
Розквітне пишний цвіт калини,
В садах достатку і добра.
Слава Україні!
Хай живе Україна!

Автор: 

Бояр Наталія Борисівна
вчитель-дефектолог
Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі