Користувацький вхід

Банк

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

ЕКОНОМІЧНЕ ВИХОВАННЯ

Старша група

Тема: Банк
Мета: ознайомити дітей з поняттям «банк». Навчити розуміти, що гроші зберігаються в банку; банк видає грошові кредити; банки є посередниками між підприємствами; виховувати у дітей бережливе ставлення до грошей та повагу до працівників банку.

Хід заняття
Вихователь: Мої маленькі друзі! У мене для вас радісна новина. Хочете дізнатись яка? Тоді слухайте. Нас запросила до себе у гості білочка Марта. Та вона просила, щоб ми заїхали за нею на роботу. Ви раді? То ж не гаймо часу, сідаймо в наш швидкий автобус та вирушаймо.
/Вихователь роздає дітям ігрові гроші, щоб діти придбали квитки на проїзд. Лічилкою вибирають водія автобуса/.
Вихователь: Діти, давайте пригадаємо правила поведінки у транспорті.
1 дитина: Купити квиток у контролера та сісти на вільне місце.
2 дитина: Розмовляти тихо, спокійно, щоб не заважати іншим пасажирам.
3 дитина: Не розмовляти з водієм під час руху автобуса.
4 дитина: Поступатися місцем старшим людям.
5 дитина: Не виставляти руки у відчинене вікно.
6 дитина: Не псувати сидіння, не смітити.
/Діти заходять в автобус і сідають/
Вихователь: А щоб нам було веселіше їхати, пограймо в гру «Так чи ні?» Скажіть мені, літаки плавають в морі? Так чи ні? /і так далі/.
Вихователь: Ось уже й наша зупинка, готуємось до виходу.
/діти встають зі стільців і йдуть за вихователем/.
Вихователь: Діти, а ви знаєте, де працює наша білочка Марта? /діти відповідають/.
Вихователь: Так, діти, білочка Марта працює в банку. А що ви знаєте про банк? А хто з вас бував у банку з мамою чи татом? /відповіді дітей/
Вихователь: /підводить дітей до картин із зображенням банку/ Погляньте, діти, яке велике приміщення банку. Я прочитаю вам його назву: «Ощадбанк». А як гарно та затишно в середині банку. /діти розглядають картини/
Вихователь: За столами біля комп’ютерів працюють службовці банку. А ось там – каси. І біля столів, і біля кас багато людей. Це клієнти банку. Що ж таке банк, діти? Банк – це надійно захищене місце, де зберігаються гроші. У сьогоднішній час важко обійтись без банків. Банки з’явились дуже давно. Спочатку їх було небагато. А тепер їх є багато. Банки працюють для людей, для підприємств. Люди, що мають вільні кошти, можуть стати клієнтом будь-якого банку. Вони приносять гроші в банк, тут для них відкривають рахунок. Клієнт банку може в будь-який час забрати свої вкладені гроші або ж навпаки поповнити свій рахунок. За те, що клієнт зберігає свої гроші в банку, банк сплачує для нього щомісячно певні відсотки у відповідності до угоди, яка укладається між банком та клієнтом. Службовці ж банку займаються тим, що вигідно використовують гроші, що зберігаються в банку: дають їх у кредит (борг) для тих, хто їх потребує. Люди, що беруть кошти в банку у кредит також є клієнтами банку. Гроші в кредит беруть для відкриття бізнесу, для будівництва, для навчання дітей. Користуються послугами банку великі і малі підприємства. Підприємства беруть гроші в банку в кредит для певних потреб. Для становлення і розгортання бізнесу, підприємницької діяльності необхідний стартовий капітал. Виручка, прибутки надходять потім, а починати бізнес треба ще за відсутності доходів. Саме цим і вигідні банки. Тільки з людей, підприємств, що беруть гроші в кредит тепер уже банк забирає певні відсотки у відповідності до укладеної угоди.
Слово «відсотки» означає – плата за використання чужого капіталу. А ще кредит, звичайно, треба вчасно повертати.
Вихователь: Наша білочка Марта дуже ще заклопотана справами то ж ми, доки будемо її чекати – трішки відпочинемо.
Фізкультхвилинка:
Рученьки всі ми розвели, підвели їх догори.
Кулачками потрусили і до низу опустили.
Опустили і присіли, вирівняли наші спини.
Головою покрутили вліво-вправо, повторили.
А тепер часу не гаймо і до банку поспішаймо.
Вихователь: Діти, ось послухайте, який я віршик-рекламу сьогодні почула по радіо:
Синиця в небі,
Журавель в руці,
Кредитка «Ощадбанку» в гаманці.
Що таке кредитна картка, діти? Хто з вас чув щось про кредитку? /діти задумуються/ Чи цікаво вам про це дізнатись? Тоді слухайте далі. У будь-якої людини, яка поїхала десь далеко від дому, може трапитись така ситуація, що особистих грошей виявилось недостатньо, а гроші потрібні тут і зараз. Тому люди мають можливість користуватись кредитними картками. Кредитну картку можна одержати у банку безкоштовно, необхідно тільки для цього заповнити анкету. За допомогою кредитної картки людина може безперешкодно зняти їй потрібну суму грошей, щоб купити певний товар, поїхати на відпочинок туди, куди давно мріє потрапити, розрахуватись за певні отримані послуги, наприклад, ремонт автомобіля і таке інше, кредиткою можна оплатити за газ, світло, воду, телефон, радіо, інтернетпослуги.
Отже, діти, банк це надійна опора для людини. Тільки ним треба вміти правильно і розумно користуватись, аби потім не виникло великих проблем. Адже народне прислів’я правду каже: «Не на те голова й руки давались, щоб даремно теліпались». Думаючі люди завжди мають вигоду з банку.
Вихователь: А ось і наша білочка Марта іде. Що ж, зустрічаймо її. Сядемо знову в автобус та поїдемо до неї додому пити чай та смакувати цукерками з печивом.

Автор: 

Матейчик Надія макарівна, завідувач, ДНЗ №3,смт.Любешів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі