Користувацький вхід

Цирковий калейдоскоп

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Мета.Закріплювати знання про будову тексту та музики.Формувати вміння складати власні висловлювання, вчити складати розповідь за серією малюнків,вміти визначати виражильні та зображальні засоби музики. Розвивати вміння аналізувати, висловлювати думку, розвивати мовлення, увагу, творчу увагу. Виховувати інтерес до циркового мистецтва.
Музичний ряд. "Поїзд" бразильська пісня-гра,«Веселий музикант» А.Філіпенка,«Клоуни» Д. Кабалевського,«Марш» І.Дунаєвського.
Візуальний ряд. «Гронування», кубик,малюнки.
Обладнання. Конспект уроку, дошка, фортепіано, ТЗН, аудіозаписи, портрет Кабалевського, медіапрезентація уроку, картки.
Тип уроку. Бінарний.
Методи. Бесіда, пояснення, уявлення, інтерактивні методи (робота в групах), сенкан.
Слова-пояснення. ВМ-вчитель музики Гащенко Олена Юліанівна, ВПК-вчитель початкових класів Бойцун Світлана Павлівна.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
(Учні заходять в клас під «Марш» І. Дунаєвського)
ВМ.Музичне вітання.
Розспівка (бразильська народна пісня-гра «Поїзд»)
ІІ. Психологічний настрій учнів на урок.
ВПК. Вітаю вас, мої любі
У світлій затишній оселі.
ВМ. Нехай урок наш для вас буде,
Як пісня – дзвінкий та веселий.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
ВПК. Сьогодні у нас незвичайний урок – урок, на якому ми створюватимемо гарний настрій собі та гостям, але разом з тим ми закріпемо знання про будову тексту, про види речень за метою висловлювання, будемо складати речення за малюнками.
ВМ. Також визначимо виражальні та зображальні засоби виразності, висловлювати думку, розвивати мовлення, творчу увагу.
ВПК. Час уроку вже настав,
Не лінуйтеся, будь ласка,
ВМ. Гра оркестр, гремлять фанфари,
До нас в гості їде...
(звучить пісня «До нас приїхав цирк»)
ВМ. Отже, сьогодні ми запрошуємо вас до цирку. Тема нашого уроку: «Цирковий калейдоскоп». Під час підготовки до уроку ви ознайомилися з цирковими професіями, дізналися як вони називаються.
ВПК. Щоб потрапити до цирку, що треба придбати?
- Так, квитки.
- Але, щоб придбати квитки, вам треба дати відповіді на запитання. Ви працюватимете в групах, і відповівши на запитання, отримаєте квиток.
(запитання)
- Що таке текст?
- Як розміщені речення в тексті?
- З яких частин складається текст?
- Які є тексти?
ІV. Актуалізація опорних знань учнів. «Гронування».
ВМ. Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово цирк?
(Діти називають слова)

Цирк(асоціації) ________фокус_______чудо______задоволення_______несподіванка_______акробат________радість________арена________гімнаст_________
трюк_______канат_______оркестр_____клоун
ВМ. Жодна вистава не відбувається без героя, який завітав до нас сьогодні в гості в незвичному вигляді. Ви уявіть себе фокусниками, і будете творити дива, в результаті яких перед вами постане улюбленець дітвори (малюнок клоуна на дошці).
ВПК. Проведемо зорову гімнастику (учні проводять очима по контуру малюнка клоуна). Подивимося мультфільм про найсправнішого циркового артиста.
V. Основна частина уроку. Слуханя музики.
ВМ. В цирку як і вшколі є перерва. А перерва в цирку називається як?
(Антракт).
ВПК. Вже стомилися ми трішки,
Розімнемо ручки й ніжки.
(Учні виконують з рухами пісню А.Філіпенка «Веселий музикант»)
ВМ. Поміркуйте:
- Чи потрібно, щоб у цирку звучала музика?
- Які почуття вона має передавати?
- Якою може бути музика про клоунів?
(Звучить музичний твір Д. Кабалевського «Клоуни», портрет композитора)
- Який настрій передає музика?
- У яких кольорах її можна уявити?
- Клоуни веселі чи сумні?
- Що виражає та зображує музика?
VІ. Підсумок уроку.
ВПК. Підсумок уроку проведемо у формі сенкану. Я буду задавати питання, а ви будете на них відповідати.
Цирк
Веселий, яскравий
Розважає,смішить, захоплює
Ми любимо цирк
Задоволення

VІІ. Оцінювання.
VІІІ. Домашнє завдання.
Підготуйте розповідь про те, як ви ходили до цирку.

Автор: 

Гащенко Олена Юліанівна, вчитель музичного мистецтва та художьої культури, Комунальна Установа Сумської загальноосівітної школи I-III ступенів №5, м.Суми, Сумської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі