Урок №1.Кодування та декодування повідомлень.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити закодовувати та декодовувати повідомлення;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1. Які інформаційні процеси ви знаєте? У чому сутність процесу опрацювання повідомлень?
2. Які існують способи подання повідомлень?
3. Що таке дані? Наведіть приклади даних.
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні ми поговоримо про інформацію, а саме про шифрування повідомлень. Їхній захист від зайвих впливів.
IV. Вивчення нового матеріалу
Опрацювання даних - це процес отримання нових даних з наявних.
Кодування повідомлення - це процес заміни однієї послідовності сигналів, якою подано повідомлення, іншою послідовністю сигналів.
Кодування повідомлень виконується з метою їх зберігання, передавання, опрацювання, захисту.
Для кодування повідомлень визначають набір сигналів, які будуть використані для заміни сигналів заданого повідомлення, та правила, за якими здійснюється ця заміна.
Декодування повідомлення - це процес отримання початкового повідомлення із закодованого.
Кодування та декодування повідомлень є прикладами процесів опрацювання даних.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Усвідомлення набутих знань
VI. Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підбиття підсумків уроку
1. У чому полягає процес опрацювання даних?
2. Які нові дані можуть бути отримані в результаті опрацювання даних про:
а) кількість та ціну проданих у магазині товарів;
б) зріст учнів класу;
в) відстань між двома населеними пунктами та швидкість руху потягу, що курсує між ними?
З. У чому полягає процес кодування повідомлень?
4. З якою метою кодують повідомлення?
5. З якою метою звуки музики кодують нотами; повідомлення про особливості руху по дорозі кодують дорожніми знаками?
VIII. Домашнє завдання
Письмово виконати завдання 3,4,5 з підручника на сторінці 9
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі