Користувацький вхід

Інтегрований урок з літературного читання і української мови, 2 клас. Тема. Скринька українських народних казок. Лисичка-сестричка.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегрований урок з літературного читання і української мови, 2 клас.
Тема. Скринька українських народних казок. Лисичка-сестричка.
Мета. Літературне читання: учити учнів свідомо і виразно читати казки; розвивати вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; оцінювати вчинки героїв; виховувати чесність, порядність.
Українська мова: формувати вміння ставити питання до слів, що означають назви предметів та істот; розвивати зв'язне мовлення учнів, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас.
Обладнання: вправи у LearningApps, картки з предметними малюнками, «мікрофон», підручник В. Науменко. Літературне читання.-Київ: «Генеза», 2012.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Наш урок ми розпочнем,
Знання нові почерпнем,
Будемо казки читати,
Попробуєм свої складати!
II. Мовленнєва розминка.
1.Робота над скоромовкою
Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Заздрить білка в лісі лису –
Лис лисички ніс із лісу.
(читання «Дощиком»: тихо, голосно, голосніше)
2. Гра «Додай літеру»
(Л)_исичка, (к)_урочка, (к)_ачечка, (п)_ір’ячко,(д:)_востик.
3. Робота над чистомовкою
Ато-ато-ато - чистомовок є багато.
Ті-ті-ті - та найкращі будуть ті,
Ята-ята-ята - що поможуть вам, малята,
Ув-ув-ув - ротик щоб слухняним був!

III. Перевірка домашнього завдання
1. Читання казки «Горобець та билина»
2. Переказування за малюнками на першому форзаці.
ІV. Актуалізація знань з теми «Слова, які відповідають на питання хто? Що?»
1. Читання вірша
Книжка, дошка, кабінет.
Печиво, повидло, мед.
Чоботи, штани, кашкет.
Мотоцикл, велосипед —
Знайте, діти, наперед:
Кожен з них — це є предмет.
Тож, хто це і що це —
вже не секрет.
Ім'я своє і назву має кожен предмет!
2.Гра «Слово називай — питання швидко став».
— На які питання відповідають слова — назви істот, неістот?
Я показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.
(Учитель показує картинки: ліс, дуб, віз, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, м’яч, лисичка).
V. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку.
— Упізнайте казкового героя!
Хвіст рудий, а кінчик білий,
Я рибалка дуже вміла.
Свіжу рибу так люблю,
Що хвостом її ловлю. (Лисиця)
— Лисичка-сестричка — це одна з найулюбленіших героїнь українських народних казок.
— Про лисичку люблять писати поети. Послухайте вірш.
ЛИСИЦЯ
Хто у нас така гарненька,
Білогруда та руденька?
Миші, зайці, не баріться,
Бо вполює вас ЛИСИЦЯ!
Вчора зайців не знайшла —
Підкралася до села...
...Щось не чуть «ку-ку-рі-ку»
У бабусі в курнику...
Метод «Мікрофон» . Продовжте речення.
Лисиця — руда... (хитра, спритна, підступна, пишнохвоста, білогруда...)
— Сьогодні ми будемо читати українську народну казку «Лисичка-сестричка».
Фізкультхвилинка (Пісенька «Я лисичка, я сестричка»)
VІ. Вивчення нового матеріалу. Розвиток мовних і мовленнєвих компетентностей.
1. Виразне читання першої частини казки вчителем (с. 38-40)
— Хто головний герой казки?
2. Словникова робота
Украла близько
біжить низенько
вклонилася нишком
вмилася біленько
переночую раненько
Читання слів «луною» за вчителем.
— На які питання відповідають слова першого стовпчика? другого?
3. Читання казки учнями «ланцюжком»
4. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
— Що вдалося вкрасти лисичці?
— Куди лисичка попросилася переночувати?
— Як вона вмовляла господарів?
— Які слова добирала?
— Що зробила лисичка вночі?
— Кого вона звинуватила в зникненні курочки?
— Що почала вимагати у хазяїна?
5. Робота в групах
І група: читаючи казку, полічіть слова, які відповідають на питання хто?
ІІ група: знайдіть слова, які відповідають на питання що?
6. Ознайомлення учнів з художнім прийомом «повтор»
— Далі, як і в попередніх казках, усе повторюється. Такий художній прийом називають повтором. Продовжте розповідь за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.
7. Розповідання учнями продовження казки за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.
8. Робота в парі
- Складіть свою казочку про лисичку.
9. Виконання вправи у Learning Apps «Хто? Що?»
- На екрані ви впізнаватимете малюнки тих предметів чи героїв, які зустрічаються у казці. Поставте до них питання і поділіть на дві групи: хто? Що?
VІI. Підсумок уроку
— З якою казкою ви ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
— Хто є її головною героїнею?
Розв’язування кросворда у у Learning Apps «Лисичка-сестричка»
VІII. Домашнє завдання
- Навчіться гарно читати казку.
- Випустіть свою книжечку «Казка про лисичку у малюнках».

Автор: 

Гриньків Марія Михайлівна, вчитель початкових класів
НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі